Drogi Gospodarzu!

Uwaga na zmianę przepisów: Stawki podatkowe PIT w 2020 r. dla rolników i zatrudnionych przy pracach rolnych. Z początkiem 2020 r. rolnicy powinni zwrócić uwagę na nowe zasady ustalania zaliczek na podatek dochodowy od wypłacanych swoim pracownikom wynagrodzeń. Zmianie ulega również wysokość podatku w prowadzonych przez nich przedsiębiorstwach.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie rolnym na 2020 rok i skutecznie staraj się o dotację od ARiMR lub UE.

Zamień bilans strat na bilans zysków razem z „Agrodoradcą”!

Znamy Twoje codzienne bolączki, dlatego w „Agrodoradcy” poruszamy wszystkie problemy, z którymi zmaga się każde gospodarstwo rolne, sadownicze, ogrodnicze i zajmujące się hodowlą zwierząt.

Z bieżącego numeru czasopisma dowiesz się:

 • Rolniczy handel detaliczny ze wsparciem ARiMR
 • Spór o ustalenie granic nieruchomości, czyli jak przebiega postępowanie rozgraniczeniowe
 • Umowa dożywocia – charakterystyka i korzyści z jej zawarcia
 • Naruszenie przepisów dotyczących uboju zwierząt – komu grozi odpowiedzialność karna
 • Rolnik w sądzie: Nie tylko zeznaniami świadków można uprawdopodobnić pracę w gospodarstwie rolnym rodziców
 • Sprawdź, kogo dotyczą nowe zasady prowadzenia ewidencji odpadów Nowe normy szacunkowe produkcji rolnej – sprawdź wartość podatku obowiązującą w 2020 roku
 • Rozliczenie pracy sezonowej i umów o pracę przy zbiorach według nowych stawek– możliwy zwrot podatku
 • Sprzedaż rolna częściej zwolniona z VAT. Rolnicy otrzymają nowe faktury VAT-RR
 • Jaka stawka VAT dla cebuli obranej
 • Zmiany klimatyczne – jak wpłyną na polskie rolnictwo
 • Arbuz, czyli o możliwej uprawie w Polsce
 • Rolnik w ogrodzie: Nie zapomnij o okryciu roślin na zimę
 • Pasożyty u bydła – odrobaczać czy nie
 • Jak znaleźć rynki zbytu na hodowane zwierzęta? Poznaj 3 skuteczne sposoby

Z wydania specjalnego dowiesz się:

 • Sprawy rolników w pytaniach i odpowiedziach
 • Jaka powinna być opłata za zwykłe korzystanie z wody? Kiedy mogę odstąpić od umowy? Kiedy rolnik nie będzie płacił składek na ubezpieczenie społeczne? Jaka jest rola potasu w procesach życiowych uprawianych roślin? Czy bolusy są w stanie zabezpieczyć krowę przed schorzeniami? To tylko niektóre pytania Czytelników, na jakie odpowiedzieli nasi eksperci w ostatnim czasie. Dokonaliśmy wyboru najciekawszych zagadnień, które z pewnością zainteresują każdego Czytelnika.

Nasi Czytelnicy potwierdzają: tak, „Agrodoradca” to źródło wiedzy, która ułatwia prowadzenie gospodarstwa w niesprzyjających warunkach rynkowych.

Publikacja rzeczywiście porusza wiele aspektów prawnych, które trudno znaleźć w innych publikacjach, a we współczesnym, zagmatwanym prawnie świecie niełatwo jest odnaleźć się szaremu obywatelowi.

Grzegorz Kwater

4 korzyści w cenie prenumeraty

Potrzebujesz fachowej porady prawnej? Dobrze się składa, ponieważ wraz z prenumeratą „Agrodoradcy” otrzymasz nieograniczoną możliwość zadawania pytań radcom prawnym, ekspertom prawa rolnego, podatkowego. Jeżeli do tej pory zniechęcała Ciebie cena takiej usługi (od 100 zł do nawet 300 zł), to teraz możesz korzystać z niej do woli. Zapewniamy ją w cenie publikacji.

Na Twoje pytania czeka grono naszych ekspertów. Wystarczy, że zadzwonisz lub wyślesz wiadomość e-mail – zawsze otrzymasz na nie wyczerpującą odpowiedź.

Co tydzień otrzymasz na skrzynkę e-mail newsletter z najaktualniejszymi poradami i zmianami prawnymi.

Przygotowaliśmy dla Ciebie dostęp do strony agrodoradca24.pl, gdzie znajdziesz mnóstwo aktualnych i niezbędnych informacji dla każdego producenta rolnego, ciekawe porady eksperckie i prawne, wydania „Agrodoradcy”, gotowe wzory dokumentów, m.in.: umowę dzierżawy, wniosek o umorzenie zaległości podatkowej, umowę kontraktacji.

Tutaj nasi Czytelnicy znowu są zgodni: porady publikowane w „Agrodoradcy” są jasne, jednoznaczne i pomocne w codziennej pracy – podobnie jak opinie naszych ekspertów.

Polecam magazyn „Agrodoradca”, który jako jedyny na rynku przystępnie i zrozumiale przedstawia zmieniające się przepisy i wyjaśnia, czy te zmiany będą dla mnie korzystne. Bardzo podoba mi się możliwość zadawania pytań ekspertom.

Bolesław Ł., szkółkarz

Atrakcyjne książki w prezencie

Nasi Czytelnicy doceniają naszą hojność, dlatego po opłaceniu pierwszej faktury otrzymasz od nas książkę – „Stosunki dobrosąsiedzkie w rolnictwie” . Za darmo!


Dowiesz się, czym jest służebność drogi koniecznej, w jakich okolicznościach może zostać ustanowiona oraz kiedy otrzymasz wynagrodzenie za jej udostępnienie.


Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się, co zrobić z gałęziami sąsiada, które przekraczają granice Twojej nieruchomości?


Przeczytasz, co zgodnie z prawem możesz zrobić w takiej sytuacji.


Z problemem właściwego rozgraniczenia nieruchomości spotyka się wielu rolników. Występuje on wtedy, kiedy granice nie zostały wytyczone albo zostały przekroczone. Opisujemy procedurę działania w tej sytuacji.

To jeszcze nie wszystko!

Po opłaceniu pierwszej faktury dostaniesz od nas również książkę – „Obrót nieruchomościami rolnymi w rodzinie”.


Piszemy w niej o sprzedaży i podziale gospodarstwa. Czy wiesz, jakie przesłanki decydują o tym, któremu z współwłaścicieli przyznać prawo do jego prowadzenia?


Podpowiadamy, w jaki sposób zawrzeć dobrą umowę dzierżawy gruntu rolnego oraz wskazujemy, jakie prawa zyskuje dzierżawca i jakie warunki musisz spełnić, aby skorzystać z prawa pierwokupu dzierżawionego gruntu.


Wyjaśniamy, kiedy możesz odwołać darowiznę i jakie obowiązki ma obdarowany względem darczyńcy, który popadł w niedostatek.

Ciężko zapracowaliśmy na zaufanie naszych Czytelników i z całą odpowiedzialnością stwierdzamy, że było warto!

„Agrodoradca” to bardzo profesjonalny magazyn. W przystępny sposób wyjaśnia skomplikowane regulacje prawne, które nam rolnikom w codziennym życiu przysparzają najwięcej problemów.

Janusz Grześkiewicz, właściciel gospodarstwa rolnego w Kacicach pod Pułtuskiem

Warunki współpracy

W ciągu 24 godzin od przyjęcia Twojego zamówienia, wysyłamy pocztą bezpłatny numer zapoznawczy. Powinien do Ciebie dotrzeć w ciągu 3-5 dni roboczych.Od momentu otrzymania przesyłki z bezpłatnym numerem zapoznawczym masz 14 dni na zapoznanie się z nim.


Jeżeli zdecydujesz się na otrzymywanie płatnych numerów, nie musisz się z nami kontaktować. Po zakończeniu okresu próbnego będziesz otrzymywał kolejne, płatne numer na wskazany adres. W takim przypadku będzie wystawiana faktura, która obejmuje 6 numerów zwykłych i 2 specjalne – cena jednego numeru wynosi 29,50 zł netto, koszty pakowania i wysyłki ponosi wydawnictwo czasopisma. Łączna wartość zamówienia wynosi 236,0 zł netto (254,88 zł brutto).


Elementy oferty:

 • 6 numerów zwykłych
 • prawo do bezpłatnej porady prawnej – możliwość zadania emailem lub telefonicznie
 • dostęp do strony agrodoradca.wip.pl z aktualnymi i poprzednimi wydaniami czasopisma w wersji online oraz niezbędną dokumentacją.