Drogi Gospodarzu!

,,Agrodoradca" zmienia się zgodnie z oczekiwaniem swoich czytelników. Od sierpniowego wydania czasopisma wprowadziliśmy znowy dział Rolnik w sądzie z którego będziesz dowiadywał się wynikach spraw sądowych jakie toczyły się w ostatnim czasie, np. z wrześniowego wydania czasopisma poznasz wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie odpowiedzialności za szkody łowieckie.

Od wrześniowego wydania w ,,Agrodoradcy" pojawi się dział Rolnik w ogrodzie, w którym będziemy publikować teksty ogrodnicze autorstwa dr hab. inż. Paweł Krystiana Beresia.

Oprócz tego jak zwykle artykuły o pozyskaniu środków finansowych w rolnictwie w 2019/2020, jak walczyć z suszą, co robić żeby gospodarstwo było rentowne


Zamień bilans strat na bilans zysków razem z „Agrodoradcą”!

Znamy Twoje codzienne bolączki, dlatego w „Agrodoradcy” poruszamy wszystkie problemy, z którymi zmaga się każde gospodarstwo rolne, sadownicze, ogrodnicze i zajmujące się hodowlą zwierząt.

Z bieżącego numeru czasopisma dowiesz się:

 • Potwierdzanie zakupów od rolników fakturami VAT-RR będzie prostsze
 • Budowa obory od strony formalnej
 • Jakie skutki dla polskich rolników przyniesie umowa handlowa UE-Mercosur
 • Rolnik w sądzie: Odpowiedzialność za szkody łowieckie – jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego
 • Co zrobić, kiedy biogazownia w okolicy bardzo śmierdzi
 • Najczęstsze przyczyny wypadków oraz chorób zawodowych w rolnictwie
 • Bezpieczna obsługa maszyn rolniczych – lista kontrolna
 • Jak uniknąć opodatkowania w przypadku przekazywania pieniędzy domownikowi
 • „Jakość Tradycja”, czyli krajowy system jakości
 • Ograniczanie żerowania mszyc w sadach jabłoniowych w drugiej połowie sezonu wegetacyjnego
 • Maliny – jak uprawiać i co robić, żeby rosły i były opłacalne .
 • Krowy często liżą ściany – co może być przyczyną
 • Hodowla kur ozdobnych
 • Dobrostan bydła a wyniki produkcyjne

Z wydania specjalnego dowiesz się:

 • Rolniczy handel detaliczny i sprzedaż bezpośrednia – czym jest i jak to zorganizować

Nasi Czytelnicy potwierdzają: tak, „Agrodoradca” to źródło wiedzy, która ułatwia prowadzenie gospodarstwa w niesprzyjających warunkach rynkowych.

Publikacja rzeczywiście porusza wiele aspektów prawnych, które trudno znaleźć w innych publikacjach, a we współczesnym, zagmatwanym prawnie świecie niełatwo jest odnaleźć się szaremu obywatelowi.

Grzegorz Kwater

4 korzyści w cenie prenumeraty

Potrzebujesz fachowej porady prawnej? Dobrze się składa, ponieważ wraz z prenumeratą „Agrodoradcy” otrzymasz nieograniczoną możliwość zadawania pytań radcom prawnym, ekspertom prawa rolnego, podatkowego. Jeżeli do tej pory zniechęcała Ciebie cena takiej usługi (od 100 zł do nawet 300 zł), to teraz możesz korzystać z niej do woli. Zapewniamy ją w cenie publikacji.

Na Twoje pytania czeka grono naszych ekspertów. Wystarczy, że zadzwonisz lub wyślesz wiadomość e-mail – zawsze otrzymasz na nie wyczerpującą odpowiedź.

Co tydzień otrzymasz na skrzynkę e-mail newsletter z najaktualniejszymi poradami i zmianami prawnymi.

Przygotowaliśmy dla Ciebie dostęp do strony agrodoradca24.pl, gdzie znajdziesz mnóstwo aktualnych i niezbędnych informacji dla każdego producenta rolnego, ciekawe porady eksperckie i prawne, wydania „Agrodoradcy”, gotowe wzory dokumentów, m.in.: umowę dzierżawy, wniosek o umorzenie zaległości podatkowej, umowę kontraktacji.

Tutaj nasi Czytelnicy znowu są zgodni: porady publikowane w „Agrodoradcy” są jasne, jednoznaczne i pomocne w codziennej pracy – podobnie jak opinie naszych ekspertów.

Polecam magazyn „Agrodoradca”, który jako jedyny na rynku przystępnie i zrozumiale przedstawia zmieniające się przepisy i wyjaśnia, czy te zmiany będą dla mnie korzystne. Bardzo podoba mi się możliwość zadawania pytań ekspertom.

Bolesław Ł., szkółkarz

Atrakcyjne książki w prezencie

Nasi Czytelnicy doceniają naszą hojność, dlatego po opłaceniu pierwszej faktury otrzymasz od nas książkę – „Stosunki dobrosąsiedzkie w rolnictwie” . Za darmo!


Dowiesz się, czym jest służebność drogi koniecznej, w jakich okolicznościach może zostać ustanowiona oraz kiedy otrzymasz wynagrodzenie za jej udostępnienie.


Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się, co zrobić z gałęziami sąsiada, które przekraczają granice Twojej nieruchomości?


Przeczytasz, co zgodnie z prawem możesz zrobić w takiej sytuacji.


Z problemem właściwego rozgraniczenia nieruchomości spotyka się wielu rolników. Występuje on wtedy, kiedy granice nie zostały wytyczone albo zostały przekroczone. Opisujemy procedurę działania w tej sytuacji.

To jeszcze nie wszystko!

Po opłaceniu pierwszej faktury dostaniesz od nas również książkę – „Obrót nieruchomościami rolnymi w rodzinie”.


Piszemy w niej o sprzedaży i podziale gospodarstwa. Czy wiesz, jakie przesłanki decydują o tym, któremu z współwłaścicieli przyznać prawo do jego prowadzenia?


Podpowiadamy, w jaki sposób zawrzeć dobrą umowę dzierżawy gruntu rolnego oraz wskazujemy, jakie prawa zyskuje dzierżawca i jakie warunki musisz spełnić, aby skorzystać z prawa pierwokupu dzierżawionego gruntu.


Wyjaśniamy, kiedy możesz odwołać darowiznę i jakie obowiązki ma obdarowany względem darczyńcy, który popadł w niedostatek.

Ciężko zapracowaliśmy na zaufanie naszych Czytelników i z całą odpowiedzialnością stwierdzamy, że było warto!

„Agrodoradca” to bardzo profesjonalny magazyn. W przystępny sposób wyjaśnia skomplikowane regulacje prawne, które nam rolnikom w codziennym życiu przysparzają najwięcej problemów.

Janusz Grześkiewicz, właściciel gospodarstwa rolnego w Kacicach pod Pułtuskiem

Zamawiam:

Tak, zamawiam pierwszy numer bezpłatny czasopisma „Agrodoradca”. Wiem, że bezpłatny test przechodzi automatycznie w prenumeratę półroczną. Wiem też, że mogę zrezygnować z prenumeraty w ciągu 14 dni od otrzymania bezpłatnego numeru.


Otrzymuję:

Pierwszy numer czasopisma „Agrodoradca” bez żadnych opłat. Wiem, że mam 14 dni na podjęcie decyzji o prenumeracie półrocznej.

Jeśli pismo mnie zainteresuje (nie muszę wtedy nic robić) - za miesiąc otrzymuję kolejny numer, wraz z fakturą za 6 numerów w cenie 29,50 zł netto za numer , co daje kwotę 6 x 29,50 zł netto = 236 zł netto (247,80 zł brutto).

Koszty pakowania i wysyłki ponosi wydawca czasopisma.


Jeśli zechcę zrezygnować z dalszej prenumeraty kontaktuję się z Centrum Obsługi Klienta – tel. 22 518 29 29, e-mail: cok@wip.pl


Elementy oferty:

Oferta

 • 6 numerów zwykłych
 • prawo do bezpłatnej porady prawnej – możliwość zadania emailem lub telefonicznie
 • dostęp do strony agrodoradca.wip.pl z aktualnymi i poprzednimi wydaniami czasopisma w wersji online oraz niezbędną dokumentacją.