Drogi Gospodarzu!

Instytucje unijne już teraz podejmują inicjatywy, by zapobiec niedoborom wody do nawadniania upraw. Jedną z nich jest rozporządzenie w sprawie odzysku wody ze ścieków komunalnych w celach rolniczych. Nowe przepisy mają zapewnić jak najlepsze wykorzystanie oczyszczonej wody pochodzącej z oczyszczalni ścieków komunalnych. O tym projekcie piszemy w naszym Raporcie Specjalnym: Wody coraz mniej. Tam też znajdziesz informacje na temat dotacji przeznaczonych na zabezpieczenie swych upraw przed skutkami suszy. Od 25 września 2019 r. do 22 listopada 2019 r. możesz bowiem składać wnioski o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego


Zamień bilans strat na bilans zysków razem z „Agrodoradcą”!

Znamy Twoje codzienne bolączki, dlatego w „Agrodoradcy” poruszamy wszystkie problemy, z którymi zmaga się każde gospodarstwo rolne, sadownicze, ogrodnicze i zajmujące się hodowlą zwierząt.

Z bieżącego numeru czasopisma dowiesz się:

 • Agroenergia – złóż wniosek o wsparcie finansowe na inwestycje prośrodowiskowe w gospodarstwach
 • Będą wyższe płatności dla rolników oraz większa swoboda wysiewuOd 1 listopada br. nowe stawki VAT oraz rozszerzona definicja produktów rolnych
 • RAPORT SPECJALNY: WODY CORAZ MNIEJ
 • Dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego – złóż wniosek do 22 listopada br.
 • Jak ściółka wpływa na zawartość wody w glebie – opis doświadczenia
 • Czego dotyczy nowy projekt rozporządzenia o ponownym wykorzystaniu wody
 • Nowe odmiany śliwy domowej są już odporne na szarkę
 • Rolnik w ogrodzie: Wrzosy – atmosfera lasu w domowym ogrodzie
 • Przechowywanie pora zimą – czy warto pozostawić w gruncie
 • Zioła w żywieniu krów – czy to ma sens
 • Leasing zwierząt hodowlanych – zalety i wady takiej umowy
 • Zatrudnienie w rolniczym handlu detalicznym i przy sprzedaży bezpośredniej – jaka umowa będzie najkorzystniejsza
 • Studnia – czym jest i kiedy mogę ją zasypać
 • Zajęcie wszystkich środków na rachunku bankowym – jakie konsekwencje dla dłużnika
 • Rolnik w sądzie: Czy ubezpieczyciel zapłaci za szkodę wyrządzoną przez psa stróżującego

Z wydania specjalnego dowiesz się:

 • Rolniczy handel detaliczny i sprzedaż bezpośrednia – czym jest i jak to zorganizować

Nasi Czytelnicy potwierdzają: tak, „Agrodoradca” to źródło wiedzy, która ułatwia prowadzenie gospodarstwa w niesprzyjających warunkach rynkowych.

Publikacja rzeczywiście porusza wiele aspektów prawnych, które trudno znaleźć w innych publikacjach, a we współczesnym, zagmatwanym prawnie świecie niełatwo jest odnaleźć się szaremu obywatelowi.

Grzegorz Kwater

4 korzyści w cenie prenumeraty

Potrzebujesz fachowej porady prawnej? Dobrze się składa, ponieważ wraz z prenumeratą „Agrodoradcy” otrzymasz nieograniczoną możliwość zadawania pytań radcom prawnym, ekspertom prawa rolnego, podatkowego. Jeżeli do tej pory zniechęcała Ciebie cena takiej usługi (od 100 zł do nawet 300 zł), to teraz możesz korzystać z niej do woli. Zapewniamy ją w cenie publikacji.

Na Twoje pytania czeka grono naszych ekspertów. Wystarczy, że zadzwonisz lub wyślesz wiadomość e-mail – zawsze otrzymasz na nie wyczerpującą odpowiedź.

Co tydzień otrzymasz na skrzynkę e-mail newsletter z najaktualniejszymi poradami i zmianami prawnymi.

Przygotowaliśmy dla Ciebie dostęp do strony agrodoradca24.pl, gdzie znajdziesz mnóstwo aktualnych i niezbędnych informacji dla każdego producenta rolnego, ciekawe porady eksperckie i prawne, wydania „Agrodoradcy”, gotowe wzory dokumentów, m.in.: umowę dzierżawy, wniosek o umorzenie zaległości podatkowej, umowę kontraktacji.

Tutaj nasi Czytelnicy znowu są zgodni: porady publikowane w „Agrodoradcy” są jasne, jednoznaczne i pomocne w codziennej pracy – podobnie jak opinie naszych ekspertów.

Polecam magazyn „Agrodoradca”, który jako jedyny na rynku przystępnie i zrozumiale przedstawia zmieniające się przepisy i wyjaśnia, czy te zmiany będą dla mnie korzystne. Bardzo podoba mi się możliwość zadawania pytań ekspertom.

Bolesław Ł., szkółkarz

Atrakcyjne książki w prezencie

Nasi Czytelnicy doceniają naszą hojność, dlatego po opłaceniu pierwszej faktury otrzymasz od nas książkę – „Stosunki dobrosąsiedzkie w rolnictwie” . Za darmo!


Dowiesz się, czym jest służebność drogi koniecznej, w jakich okolicznościach może zostać ustanowiona oraz kiedy otrzymasz wynagrodzenie za jej udostępnienie.


Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się, co zrobić z gałęziami sąsiada, które przekraczają granice Twojej nieruchomości?


Przeczytasz, co zgodnie z prawem możesz zrobić w takiej sytuacji.


Z problemem właściwego rozgraniczenia nieruchomości spotyka się wielu rolników. Występuje on wtedy, kiedy granice nie zostały wytyczone albo zostały przekroczone. Opisujemy procedurę działania w tej sytuacji.

To jeszcze nie wszystko!

Po opłaceniu pierwszej faktury dostaniesz od nas również książkę – „Obrót nieruchomościami rolnymi w rodzinie”.


Piszemy w niej o sprzedaży i podziale gospodarstwa. Czy wiesz, jakie przesłanki decydują o tym, któremu z współwłaścicieli przyznać prawo do jego prowadzenia?


Podpowiadamy, w jaki sposób zawrzeć dobrą umowę dzierżawy gruntu rolnego oraz wskazujemy, jakie prawa zyskuje dzierżawca i jakie warunki musisz spełnić, aby skorzystać z prawa pierwokupu dzierżawionego gruntu.


Wyjaśniamy, kiedy możesz odwołać darowiznę i jakie obowiązki ma obdarowany względem darczyńcy, który popadł w niedostatek.

Ciężko zapracowaliśmy na zaufanie naszych Czytelników i z całą odpowiedzialnością stwierdzamy, że było warto!

„Agrodoradca” to bardzo profesjonalny magazyn. W przystępny sposób wyjaśnia skomplikowane regulacje prawne, które nam rolnikom w codziennym życiu przysparzają najwięcej problemów.

Janusz Grześkiewicz, właściciel gospodarstwa rolnego w Kacicach pod Pułtuskiem

Warunki współpracy

W ciągu 24 godzin od przyjęcia Twojego zamówienia, wysyłamy pocztą bezpłatny numer zapoznawczy. Powinien do Ciebie dotrzeć w ciągu 3-5 dni roboczych.Od momentu otrzymania przesyłki z bezpłatnym numerem zapoznawczym masz 14 dni na zapoznanie się z nim.


Jeżeli zdecydujesz się na otrzymywanie płatnych numerów, nie musisz się z nami kontaktować. Po zakończeniu okresu próbnego będziesz otrzymywał kolejne, płatne numer na wskazany adres. W takim przypadku będzie wystawiana faktura, która obejmuje 6 numerów zwykłych i 2 specjalne – cena jednego numeru wynosi 29,50 zł netto, koszty pakowania i wysyłki ponosi wydawnictwo czasopisma. Łączna wartość zamówienia wynosi 236,0 zł netto (254,88 zł brutto).


Elementy oferty:

 • 6 numerów zwykłych
 • prawo do bezpłatnej porady prawnej – możliwość zadania emailem lub telefonicznie
 • dostęp do strony agrodoradca.wip.pl z aktualnymi i poprzednimi wydaniami czasopisma w wersji online oraz niezbędną dokumentacją.