O zmianach podatkowych, rachunkowych i ZUS przeczytasz w Internecie

W „Aktualnościach Księgowych” poznasz ich skutki w praktyce!

Najnowszy numer za darmo, na próbę!

Nad aspektami prawnymi czuwają doświadczeni eksperci:

• Paczuski Taudul Doradcy Podatkowi

• KPMG

• Martini i Wspólnicy Sp. z o.o.

• Taxpoint

• Grant Thornton

• Grupa ECA

• TPA Horwath

• DALC i OCHOCKI - Doradcy Sp. z o.o.

Ta oferta jest ważna tylko do końca miesiąca

Zmiany w lokalnej dokumentacji cen transferowych

Problem: Co roku podatnicy podatku dochodowego realizujący transakcje z podmiotami powiązanymi są zobowiązani po przekroczeniu określonych progów do przygotowania dokumentacji cen transferowych. Kiedy należy przygotować lokalną dokumentację cen transferowych?


Rozwiązanie: Lokalną dokumentację cen transferowych przygotowują podmioty powiązane dla transakcji kontrolowanych w przypadku gdy wartość transakcji kontrolowanego charakterze jednorodnym przekroczy w kwocie netto próg 10 mln zł przy transakcjach towarowych i finansowych oraz 2 mln zł przy transakcjach usługowych oraz innych transakcjach.

Dlatego jeszcze dziś chciałabym wysłać do Ciebie BEZPŁATNY egzemplarz publikacji „Aktualności Księgowe”. Przeczytaj na spokojnie przy kawie :) i przekonaj się jak bardzo okaże się ona przydatna.

Poznaj skutki najnowszych zmian w przepisach »
Tak, chcę otrzymać BEZPŁATNY egzemplarz »

Tomasz Krywan

Doradca podatkowy

Indywidualnych porad dla Czytelników udzielają:

Jakub Rychlik

Doradca podatkowy

Mirosław Siwiński

Doradca podatkowy

Samir Kayyali

Doradca podatkowy

Grzegorz Magdziarz

Biegły rewident

dr Katarzyna Trzpioła

Wydział Zarządzania UW

Michał Culepa

Prawnik

Krzysztof Klimek

Ekspert podatkowy

Maciej Soprych

Dyrektor finansowy

Izabela Nowacka

Specjalista ds. wynagrodzeń

i ZUS

Kliknij, aby go otrzymać »

Pakiet VAT e-commerce
– poznaj ważne zmiany w VAT

Problem: Ministerstwo Finansów przygotowało nowelizację ustawy o VAT, która wprowadza do polskiego porządku prawnego zmiany wynikające z unijnego pakietu w zakresie handlu elektronicznego. Na jakie zmiany podatnicy powinni się przygotować?


Rozwiązanie: Od 1 lipca 2021 r. ma nastąpić implementacja dyrektywy unijnej. W związku z tym Ministerstwo Finansów przygotowało odpowiednie zmiany w ustawie o VAT.

Ministerstwo Finansów objaśnia praktyczne skutki SLIM VAT

 • Prezenty o niskiej wartości
 • Spójne kursy walut w VAT i podatkach dochodowych
 • Przeliczania wartości wyrażonych w walucie obcej
 • Dłuższy termin do odliczenia VAT naliczonego „na bieżąco”
 • Odliczanie VAT naliczonego z faktur dokumentujących nabycie usług noclegowych w celu ich odsprzedaży
Poznaj wskazówki eksperta »

BEZPŁATNIE

Poznaj skutki najnowszych zmian w przepisach »

Dlaczego przesyłamy egzemplarz bezpłatnie?

Musisz samodzielnie się przekonać, że „Aktualności księgowe” to publikacja jakiej nie znajdziesz na rynku. Oczywiście, w wielu miejscach znajdziesz informacje o zmianach w przepisach, ale tu nie chodzi o zmiany, tylko o ich wpływ na Twoją pracę. Sama informacja o zmianie nic Ci nie da – musisz znać jej konsekwencje w praktyce.


Nie masz przecież czasu na czytanie długich artykułów i opracowań! Doskonale wiesz, że musisz terminowo wywiązać się ze swoich obowiązków, więc potrzebujesz szybkiej pomocy, fachowej porady.

 • Unikalna forma – problem i rozwiązanie
 • Minimum słów, maksimum treści – na 12 stronach publikacji otrzymasz tyle informacji co na kilkudziesięciu stronach magazynu. Płacisz tylko za konkretne wskazówki i rozwiązania, przecież to jest Ci potrzebne.
 • Praktyka i przykłady – same informacje nie wystarczą. Praktyczne przykłady ułatwią Ci zrozumienie zagadnienia. Przekonaj się, jak z problemami radzą sobie inni i zwróć uwagę na praktyczne wskazówki.
 • Eksperci-praktycy – to ważne, kto dla Ciebie pisze. Liczy się nie tylko wiedza, ale i doświadczenie. Współpracujemy tylko z najlepszymi.

Zapoznaj się z naszą publikacją i zobacz jak szybko dotrzesz do wszystkich potrzebnych informacji:

Krótko, treściwie, na temat, fachowo, szybko. Pozwól sobie na odrobinę komfortu!

Tak, chcę otrzymać BEZPŁATNY egzemplarz »

„Aktualności księgowe” to nie tylko czasopismo

– to także pakiet dodatkowych usług:

Indywidualna pomoc eksperta - Czytelnicy mogą zwracać się z własnymi problemami do naszych ekspertów; w publikacji znajdują się nazwiska ekspertów wraz z adresami e-mail.

Tekst na życzenie
- w każdej chwili możesz skontaktować się z redakcją i poprosić o opracowanie artykułu na wybrany przez Ciebie temat podatkowy

Alert księgowego - w każdy poniedziałek krótkie informacje o zmianach prawnych z zakresu podatków i rachunkowości prosto na skrzynkę e-mailową.

Archiwum numerów na stronie

www.aktualnosciksiegowe.wip.pl

Jakie są warunki otrzymania testowego egzemplarza?

WARUNEK NR 1

Poprawne wypełnienie formularza zgłoszeniowego.


WARUNEK NR 2

Jedna osoba może otrzymać wyłącznie 1 egzemplarz testowy czasopisma.


Tak, chcę otrzymać na próbę egzemplarz biuletynu »

Dziękujemy za poświęcony czas

Marta Grabowska-Peda
prawnik, wydawca publikacji „Aktualności księgowe”

Wydanie papierowe przyjdzie pocztą, a wraz z nim cenne gratisy!


Korzystaj ze wszystkich możliwości jako prenumerator! • bezpłatny dostęp do serwisu na stronie www – znajdziesz tam nowości, porady ekspertów, wzory dokumentów, kalkulatory i druki, e-booki;
 • serwis e-mailowy – 5 razy w tygodniu od poniedziałku do piątku otrzymasz e-mail z najnowszymi informacjami i zmianami z zakresu rachunkowości oraz podatków;
 • bezpłatne konsultacje z ekspertami (e-mailowo), zawsze w razie wątpliwości możesz zadać pytanie i opisać swój problem.
 • e-wydanie publikacji – poszczególne wydania publikacji w wersji elektronicznej.
 • "materiał na życzenie" - w każdej chwili możesz zamówić u naszych ekspertów opracowanie wybranego przez siebie zagadnienia z zakresu rachunkowości, podatków oraz zus i płac.

Warunki współpracy

W ciągu 24 godzin od przyjęcia Twojego zamówienia, wysyłamy pocztą bezpłatny numer zapoznawczy. Powinien do Ciebie dotrzeć w ciągu 3-5 dni roboczych. Od momentu otrzymania przesyłki z bezpłatnym numerem zapoznawczym masz 14 dni na zapoznanie się z nim. Jeżeli zdecydujesz się na otrzymywanie płatnych numerów, nie musisz się z nami kontaktować. Po zakończeniu okresu próbnego będziesz otrzymywał kolejne, płatne numer na wskazany adres. W takim przypadku będzie wystawiana faktura, która obejmuje 12 numerów zwykłych i 4 specjalne – cena jednego numeru wynosi 29,93 zł netto, koszty pakowania i wysyłki to jednorazowa opłata za cały okres prenumeraty - 59,40 zł netto. Łączna wartość zamówienia wraz z kosztami pakowania i wysyłki za 16 wydań wynosi 597,60 zł netto (645,41 zł brutto).


Gratisy

Wraz z numerem testowym otrzymasz od nas w prezencie Informator. Jeśli zdecydujesz się na współpracę, w podziękowaniu za opłacenie prenumeraty prześlemy wartościowe publikacje książkowe.


Rabaty, zmiana warunków

W każdej chwili możesz zrezygnować ze współpracy. Pamiętaj, aby to zrobić w ciągu 14 dni od momentu otrzymania bezpłatnego numeru testowego. Rezygnacja w późniejszym terminie jest zawsze możliwa ze skutkiem od nowego okresu rozliczeniowego. W każdej chwili możesz przejść na dłuższy okres prenumeraty z atrakcyjnym rabatem. W tym celu skontaktuj się z Centrum Obsługi Klienta: tel. 22 518 29 29, e-mail: cok@wip.pl).