Komentarze i porady prawników do nowości oświatowych.

Przykłady i praktyka zastosowania!

ODBIERZ BEZPŁATNY NUMER >>

TOP TEMAT

Nowe regulacje dotyczące pracy dyrektora i nauczycieli w roku szkolnym 2020/2021

W roku szkolnym 2020/2021 obowiązują nowe regulacje dotyczą realizacji przez nauczycieli zajęć w ramach obowiązującego ich tygodniowego obowiązkowego pensum oraz godzin ponadwymiarowych. Co powinieneś wiedzieć? Na jakie działania pozwalają dyrektorom nowe przepisy.

O czym jeszcze przeczytasz w najnowszym numerze?

X

Przetwarzanie danych osobowych w związku z monitoringiem w szkole: jakich formalności należy dopełnić

O podstawach prawnych i zasadach wdrożenia monitoringu w szkole napisano już wiele. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego warto zatem skoncentrować się na dokonaniu przeglądu dokumentacji związanej z monitoringiem pod kątem spełniania przez nią wymogów prawnych i praktycznych.

Ustalenie wymiaru pensum doradcy zawodowego

Wymiar zatrudnienia doradcy zawodowego jaki wpisujemy w umowie o pracę zależy od tego, ile godzin tygodniowo będzie realizował doradca. Sprawdź na przykładach jaki wymiar pensum wpisać do umowy o pracę doradcy.

Zasady zatrudniania nauczyciela z niepełnosprawnością

Stopień niepełnosprawności nie wpływa na rodzaj umowy zawieranej z nauczycielem, ale jest podstawą do obniżenia obowiązujących go norm czasu pracy. Sprawdź, jak prawidłowo dokonać obniżenia czasu pracy i jaki wymiar wpisać w umowie o prace.

Praca zdalna nawet dla jednego pracownika?

Możliwość zorganizowania pracy zdalnej nawet dla jednego pracownika szkoły wynika z tarczy antykryzysowej 4.0. Sprawdź, kiedy możesz zastosować to rozwiązanie.

Przeniesienie służbowe do innych szkół a dodatek za wysługę lat

Nauczyciel nabywa prawo do dodatku za wysługę lat w wysokości 1% wynagrodzenia zasadniczego za każdy rok pracy, począwszy od 4 roku pracy. Maksymalna wysokość dodatku to 20% wynagrodzenia zasadniczego. Nauczyciel przenoszony służbowo do różnych szkół i placówek nie ma prawa do dodatku za wysługę lat w każdej z nich. Sprawdź, jak w tym przypadku ustalić prawo do tego składnika wynagrodzenia.

Dokumentacja awansowa. Jak ją archiwizować?

Po zakończeniu procedury awansu zawodowego, należy właściwie zarchiwizować dokumentację powstałą w jej roku. Sprawdź, jak to zrobić.

Grono ekspertów "Aktualności oświatowe"

Małgorzata Celuch

Dariusz Dwojewski

Anna Trochimiuk

Wicedyrektor, specjalista z zakresu prawa oświatowego, czynny egzaminator

Prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy i prawa oświatowego

Prawnik, specjalista z zakresu prawa oświatowego

Najnowszy egzemplarz z ważnymi tematami dla oświaty

Telefoniczna Pomoc Ekspertów i e-Czat z Prawnikiem dla Czytelników numeru próbnego

Dostęp do płatnej strefy na aktualnoscioswiatowe.pl

Dyrektorze,

Bezpłatny numer zapoznawczy z prezentami wysyłamy pocztą przesyłką listową na koszt Wydawnictwa. Dotrze do Ciebie w ciągu 3-5 dni roboczych. W ciągu 24 godzin otrzymasz login do strony aktualnoscioswiatowe.wip.pl i będziesz mógł korzystać ze wszystkich wzorów dokumentów, aktów prawnych i e-booków dostępnych w witrynie. Dostaniesz także na maila powiadomienie o terminie dyżuru telefonicznego, z którego możesz bezpłatne skorzystać.

Na test publikacji masz 14 dni, a po tym czasie otrzymasz prenumeratę. Jeśli będziesz chciał zrezygnować z publikacji, wystarczy, że poinformujesz Dział Obsługi Klienta.

POZNAJ NAJNOWSZY NUMER NA 14 DNI

Pakiet prezentów

na nowy rok szkolny

płyta CD z 50 wzorami dokumentów i plakat oświatowy

Dla naszych nowych Czytelników mamy niespodziankę na przywitanie - jest to bon do sieci EMPIK na kwotę 50zł!

Opinie naszych Czytelników

Systematycznie korzystam z publikacji "Aktualności oświatowe" i uważam, że każdy Dyrektor powinien mieć ją na swoim biurku. W dzisiejszej rzeczywistości jest tak, że przepisy zmieniają się bardzo szybko i czasem trudno jest nadążyć za wszystkimi zmianami. Czuję się komfortowo korzystając z opisanych porad. Mogę także zadać pytanie do prawników oświatowych i dopytać o tematy, które budzą moje wątpliwości.

Anna Mączyńska, Zespół Szkół, Wrocław

Dzięki Aktualnościom oświatowym mam dostęp do nowych przepisów, aktów prawnych i wyjaśnień rozporządzeń wraz z komentarzem prawników. Jest to bardzo przydatne i praktyczne rozwiązanie.

Katarzyna Topolska, Zespół szkolno-przedszkolny, Białystok

Dyrektorze, zapewnij sobie i swojej placówce bezpieczeństwo

Informacja o bezpłatnym numerzeOd momentu otrzymania przesyłki z bezpłatnym numerem zapoznawczym masz aż 14 dni na sprawdzenie publikacji i strony aktualnoscioswiatowe.pl.


Jeżeli zdecydujesz się na prenumeratę publikacji, nie musisz się z nami kontaktować, ponieważ po zakończeniu okresu próbnego 14 dni, automatycznie przedłużymy Twój dostęp do publikacji. Na podany adres placówki będziesz otrzymywał kolejne, płatne numery "Aktualności oświatowych".


Cena jednego numeru wynosi 39,90 zł netto (43,09 zł brutto). Prenumerata po okresie próbnym obejmuje 6 numerów cyklicznych i 2 specjalne, na łączną kwotę 298,80 zł netto (322,70 zł brutto) z kosztami wysyłki.


Rezygnację z kolejnych numerów przekaż nam w ciągu 14 dni od otrzymania publikacji do Centrum Obsługi Klienta, mailem lub telefonicznie. Bezpłatny egzemplarz możesz zachować bez względu na Twoją decyzję.

Dla naszych nowych Czytelników mamy niespodziankę na przywitanie - jest to bon do sieci EMPIK na kwotę 50zł!


50zł w prezencie