Zamów bezpłatny lipcowy numer i czytaj nowości oświatowe!

Organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży w dobie epidemii – wytyczne obowiązujące w 2020 roku

W tym roku organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży obarczona jest koniecznością stosowania dodatkowych środków ostrożności, aby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę organizując wypoczynek w 2020 roku.

Jak obliczyć ekwiwalent za urlop nauczyciela po umowie na czas określony – wskaźniki i tabele

Koniec roku szkolnego często oznacza konieczność rozliczenia się z nauczycielem z urlopu, do którego nabył prawo. Sprawdźmy, jak ustalić wymiar przysługującego urlopu oraz urlopu, za który należy wypłacić ekwiwalent.

Prawo do wynagrodzenia po spełnieniu obowiązku świadczenia pracy.

Po otrzymaniu wynagrodzenia z góry za dany miesiąc nauczycielka złożyła wniosek o urlop bezpłatny rozpoczynający się w trakcie miesiąca. Jeśli udzielono urlopu, wówczas należy na piśmie wezwać pracownika do zwrotu nienależnej części wynagrodzenia. O czym trzeba pamiętać?

Gilosze – czy należy je ewidencjonować

Sprawdź, czy gilosze należy rejestrować w księdze druków ścisłego zarachowania czy w innym rejestrze oraz czy po wydrukowaniu świadectw należy je wpisać do szkolnego rejestru rozrachunku świadectw.

Wróciły zajęcia praktyczne u pracodawców.

Od 29 czerwca wszyscy uczniowie branżowej szkoły I stopnia będący młodocianymi pracownikami ponownie mają możliwość uczestniczyć w zajęciach praktycznych u pracodawców.

X
ODBIERZ BEZPŁATNY NUMER >>

W kolejnym numerze „Aktualności oświatowych” przeczytasz m.in.


  • Zatrudnianie pracowników na nowy rok szkolny 2020/2021
  • Kontrola bhp budynku szkoły przed wakacjami w czasie epidemii
  • Wypoczynek 2020 – procedury organizacyjne i dokumentacja
  • Czy czeka polskie szkoły od września? Czy nadal będą pracować zdalnie?

Poznaj magazyn „Aktualności oświatowe” w nowej, czytelniejszej odsłonie i zyskaj dostęp do wiedzy niezbędnej w pracy Dyrektora Szkoły. W każdym numerze wydawanym co 2 tygodnie otrzymasz najnowsze informacje z zakresu:

  • Aktualności w prawie oświatowym w 2020/2021
  • Sytuacji epidemiologicznej w szkołach
  • Kadr i kontroli (np. RODO w oświacie)
  • Współpracy z organami szkoły
  • Bezpieczeństwa w placówce oświatowej

Samo sedno - konkretne tematy i gotowe rozwiązania!

ODBIERZ BEZPŁATNY NUMER >>

Grono ekspertów "Aktualności oświatowe"

Małgorzata Celuch

Dariusz Dwojewski

Anna Trochimiuk

Wicedyrektor, specjalista z zakresu prawa oświatowego, czynny egzaminator

Prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy i prawa oświatowego

Prawnik, specjalista z zakresu prawa oświatowego

Zamów bezpłatny numer i zyskaj dostęp do dedykowanych korzyści

Najnowszy egzemplarz z ważnymi tematami dla oświaty

Pakiet prezentów

na nowy rok szkolny

płyta CD z 50 wzorami dokumentów i plakat oświatowy

Telefoniczna Pomoc Ekspertów dla Czytelników numeru próbnego

Oświatowe Raporty specjalne i zaproszenia na e-kursy

Dyrektorze,

Bezpłatny numer zapoznawczy z prezentami wysyłamy pocztą przesyłką listową na koszt Wydawnictwa. Dotrze do Ciebie w ciągu 3-5 dni roboczych. W ciągu 24 godzin otrzymasz login do strony aktualnoscioswiatowe.wip.pl i będziesz mógł korzystać ze wszystkich wzorów dokumentów, aktów prawnych i e-booków dostępnych w witrynie. Dostaniesz także na maila powiadomienie o terminie dyżuru telefonicznego, z którego możesz bezpłatne skorzystać.

Opinie naszych Czytelników

Systematycznie korzystam z publikacji "Aktualności oświatowe" i uważam, że każdy Dyrektor powinien mieć ją na swoim biurku. W dzisiejszej rzeczywistości jest tak, że przepisy zmieniają się bardzo szybko i czasem trudno jest nadążyć za wszystkimi zmianami. Czuję się komfortowo korzystając z opisanych porad. Mogę także zadać pytanie do prawników oświatowych i dopytać o tematy, które budzą moje wątpliwości. Polecam "Aktualności oświatowe" dla osób, które chcą być na bieżąco.

Anna Mączyńska, Zespół Szkół.

Dyrektorze, zapewnij sobie i swojej placówce bezpieczeństwo

Informacja o bezpłatnym numerzeOd momentu otrzymania przesyłki z bezpłatnym numerem zapoznawczym masz aż 14 dni na sprawdzenie publikacji i strony aktualnoscioswiatowe.pl.


Jeżeli zdecydujesz się na prenumeratę publikacji, nie musisz się z nami kontaktować, ponieważ po zakończeniu okresu próbnego 14 dni, automatycznie przedłużymy Twój dostęp do publikacji. Na podany adres placówki będziesz otrzymywał kolejne, płatne numery "Aktualności oświatowych".

Cena jednego numeru wynosi 39,90 zł netto (43,09 zł brutto).

Dla naszych nowych Czytelników mamy niespodziankę na przywitanie - jest to bon do sieci EMPIK na kwotę 50zł!Rezygnację z kolejnych numerów przekaż nam w ciągu 14 dni do Centrum Obsługi Klienta, mailem lub telefonicznie. Wszystkie niezbędne informacje otrzymasz pocztą z bezpłatnym numerem.

50zł w prezencie