UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY
Miejsce: Online
Termin wydarzenia: 15 grudnia 2022
Bezpieczeństwo i higiena pracy to dziedzina wymagająca stałego aktualizowania i uzupełniania wiedzy. W związku z ciągłym rozwojem technologicznym, zwłaszcza w warstwie technologii informacyjnej, BHP stale poszerza się o nowe możliwości, lecz również wyzwania zawodowe.
Ostatnie miesiące stanowiły wyzwania dla specjalistów ds. BHP między innymi w obszarach takich, jak bezpieczeństwo i higiena pracy zdalnej (coraz bardziej popularnej w rzeczywistości po wybuchu pandemii COVID-19) oraz obowiązki BHP wobec pracowników z zagranicy (w kontekście dużego napływu imigrantów z Ukrainy w 2022 roku).
Ogólnopolska Konferencja BHP w biznesie – Wyzwania i Oczekiwania to przestrzeń, w której specjaliści mogą bezpłatnie wymienić doświadczenia w zakresie najnowszych zagadnień z obszaru BHP oraz zaktualizować i usystematyzować swoją wiedzę. Wierzymy, że jej kolejne edycje na stałe zagoszczą w Państwa konferencyjnym kalendarzu.
9:00-9:10
Rozpoczęcie konferencji. Przywitanie uczestników
Wojciech Zając
9:10:9:40
I PANEL
Obowiązki w zakresie projektowanych przepisów dotyczące kontroli trzeźwości
Mec. Martyna Dziedzic
adwokat
9:40-9:55
Przerwa
9:55-10:35
II PANEL
Bezpieczeństwo a przemysł 4.0 (szansa czy zagrożenie);
Andrzej Wieder
10:35-10:50
Przerwa
10:50-11:50
III PANEL
Wykład Budowanie kultury bezpieczeństwa - wyzwania różnic międzypokoleniowych
Błażej Płaczynta-Brudnik
Członek zarządu MindLab
11:50-12:05
Przerwa
12:05-12:45
IV PANEL
Cudzoziemcy a obowiązki w zakresie bhp na przykładzie firmy SCS sp. z o.o.
Joanna Widz
głowny specjalista ds. Bhp
12:45-13:00
Przerwa
13:00-13:40
V PANEL
Dobre praktyki w zakładzie pracy
Witold Wilarski
główny Specjalista ds. BHPiOŚ w Hitachi Astemo
13:40-13:55
Przerwa
13:55-14:05
Okresowe szkolenie BHP w 10 minut. Jak przeszkolić ludzi szybko, skutecznie i w czasie, który im odpowiada?
Jakub Szafraniec
Główny specjalista ds.BHP
14:05-15:00
VI PANEL
Inwestycja w bhp zbędny koszt czy inwestycja w przyszłość – panel dyskusyjny
Prowadzący:
Mec. Wojciech Zając
Uczestnicy:
Mec. Martyna Dziedzic, Monika Michalczuk, Joanna Widz
adwokat, współpracuje z kancelarią SDZLEGAL SCHINDHELM od grudnia 2018r. W latach 2010 - 2015 studiowała prawo na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.
W okresie od 2015 - 2017 odbywała aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu. Na listę adwokatów została wpisana w 2018 r.
Doświadczenie zawodowe, które zdobywała w latach 2015 - 2018 jako asystentka sędziego w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia- Śródmieścia, pozwala aktualnie na fachowe wspieranie klientów w zakresie prawa pracy, prawa ubezpieczeń społecznych i postępowań sądowych.
radca prawny, jest partnerem w SDZLEGAL SCHINDHELM od 2003 roku. Kieruje działem prawa pracy i prawa autorskiego. W latach 1992 - 1997 studiował prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 1998 - 2002 odbywał aplikację radcowską prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych we Wrocławiu. Od 2002 roku jest wpisany na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Wojciech Zając jest autorem licznych publikacji i prezentacji dotyczących prawa pracy oraz wykładowcą Polsko-Brytyjskiej Izby Handlowej w zakresie prawa pracy.
Key Account Manager Central and Eastern Europe w Ejendals AB, odpowiedzialny za koordynację działań i współpracy z kluczowymi klientami w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Praktyk z ponad 19-letnim doświadczeniem w branży środków ochrony indywidualnej, specjalista w zakresie dobrou środków ochrony rąk i stóp, skoncentrowany na tworzeniu bezpiecznych stanowisk pracy i optymalnych rozwiązań. Dzięki wieloletnim doświadczeniu w zakresie zarządzania i wdrażania rozwiązań outsourcingowych wspiera służbę bhp w wielu przedsiębiorstwach. Orędownik bezpieczeństwa i pasjonat podróży.
Posiada dwudziestodwuletnie doświadczenie w służbie bhp, zarówno w zakresie obsługi dużych zakładów produkcyjnych (branża automotive, przemysł tekstylny, obróbka metalu), jak i jednostek budżetowych (oświata, służba zdrowia). Ponadto jest certyfikowanym egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w zakresie zawodu technik bezpieczeństwa i higieny pracy, nauczycielem oświatowym z przygotowaniem pedagogicznym wymaganym do prowadzenia szkoleń bhp i wieloletnim wykładowcą akademickim w zakresie prawa i bezpieczeństwa i higieny pracy.
Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP oddział w Jeleniej Górze, Specjalista ds. bhp w HOERBIGER Automotive Sp. z o.o. Pełnomocnik Systemu Zarządzania ISO 14001:2015, Audytor wewnętrzny Systemów ISO 14001:15, 45001:2018 Od 13 lat aktywnie zajmuje się bezpieczeństwem i higieną pracy. Zdobyte doświadczenie zawodowe w firmach produkcyjnych różnych branż wykorzystuje w celu budowania pozytywnych postaw pracowniczych, tworzenia procedur podnoszących komfort i bezpieczeństwo pracy oraz wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technicznych. Stawiam na profesjonalizm i ciągły rozwój, który stwarza możliwość realizacji zamierzonych celów.
Główny Specjalista ds. BHPiOŚ w Hitachi Astemo
Członek zarządu MindLab, trener. Specjalizuje się w szkoleniach i wdrożeniach pracowników firm przemysłowych. Tworzy i realizuje programy rozwijające kompetencje menedżerskie i komunikacyjne. Absolwent Psychologii UJ i Geofizyki Środowiskowej AGH. Ukończył kurs trenerski BAZA pod superwizją PTP. Certyfikowany przez APMG International Praktyk Change Management. Pracował z kadrą zarządzającą wszystkich szczebli m.in. w: LG Electronics, Orange Polska, ArcelorMittal Polska, PGE, BP Polska, KGHM Polska Miedź, Cersanit, Echo Investment, US Pharmacia, , Alstom, Ikea Industry, Plastic Omnium Auto Exteriors, JSW, Etisoft, Cemex i in.
Główny specjalista ds.BHP, Inspektor ochrony przeciwpożarowej, Inspektor ochrony radiologicznej.
Twórca firmy BHP-Grupa ALFA. W doświadczeniu zawodowym ma m.in. pracę Koordynatora BHP na wielomilionowych inwestycjach budowlanych typu: budowa drogi S-6 , budowa Baltic Wave oraz budowę Parku Wodnego Koszalin (nagrodzony 1 nagrodą w organizowanym przez PIP konkursie Buduj Bezpiecznie). Człowiek o wiedzy teoretycznej i praktycznej. Łamiący stereotypy BHP-owca. Prekursor nowego podejścia do szkoleń, które mają być lekki łatwe i przyjemne ale zapadające w pamięć i skuteczne.
Wojciech Zając
Joanna Widz
Martyna Dziedzic
Andrzej Wieder
Witold Wilarski
Jakub Szafraniec
Monika Michalczuk
Błażej Płaczynta-Brudnik
Zasady uczestnictwa w konferencji on-line:
Konferencja on-line jest bezpłatna.
Po zapisaniu się na konferencję otrzymasz mail potwierdzający udział w konferencji. Koniecznie potwierdź swój udział w konferencji, klikając w link z e-maila!
Monika Glegoła
Koordynator ds. konferencji
Telefon: 22 429 43 45
E-mail: mglegola@wip.pl
III edycja Ogólnopolskiej Konferencji BHP -wyzwania i oczekiwania to spotkanie liderów branży BHP.
Wydarzenie skierowane jest do: pracodawców, pracowników, inspektów BHP, pracowników służby BHP.
Ostatnie miesiące stanowiły wyzwania dla specjalistów ds. BHP między innymi w obszarach takich, jak bezpieczeństwo i higiena pracy zdalnej (coraz bardziej popularnej w rzeczywistości po wybuchu pandemii COVID-19) oraz obowiązki BHP wobec pracowników z zagranicy (w kontekście dużego napływu imigrantów z Ukrainy w 2022 roku).
Jeśli posiadasz know-how, narzędzia lub usługi mogące zaciekawić uczestników konferencji - nie powinieneś przegapić tego wydarzenia.
Mariola Kaczmarek
Specjalista ds. sprzedaży konferencji
Telefon: +48 607153120
E-mail: mkaczmarek@wip.pl
* Pole oznaczone gwiazdką jest obowiązkowe