Teraz masz również nielimitowany dostęp
do Portalu Biur Rachunkowych
Odbierz w prezencie, ebook, kalendarz oraz książki:
Praktyczne zestawienie kodów GTU
Nowością będzie wprowadzenie od 1 października 2020 r. obowiązku wskazywania oznaczeń identyfikujących przedmiot opodatkowania z tytułu dostaw towarów i świadczenia usług, których sprzedaż jest szczególnie narażona na nadużycia, oraz oznaczeń pozwalających na identyfikację czynności podlegających opodatkowaniu, objętych szczególnymi procedurami rozliczenia podatku przewidzianymi w ustawie. Oznaczenia te będą w nowym pliku JPK_VAT prezentowane w polach od GTU_01 do GTU_13. Skorzystaj z praktycznego zestawienia kodów GTU.
W najnowszym wydaniu magazynu
"Biuro Rachunkowe w praktyce"
Korzystaj BEZPŁATNIE z Portalu Biur Rachunkowych
Treść nowego pliku JPK_VAT
Nowy plik JPK_VAT składać się będzie z siedmiu elementów. Dwa z nich będą wspólne dla deklaracji VAT oraz ewidencji przesyłanej w ramach nowych plików JPK_VAT, trzeci będzie elementem deklaracyjnym, zaś cztery ostatnie stanowić będą elementy ewidencyjne.
Pierwsza nowość to wprowadzenie obowiązku wskazywania oznaczeń identyfikujących przedmiot opodatkowania z tytułu dostaw towarów i świadczenia usług, których sprzedaż jest szczególnie narażona na nadużycia, oraz oznaczeń pozwalających na identyfikację czynności podlegających opodatkowaniu, objętych szczególnymi procedurami rozliczenia podatku przewidzianymi w ustawie.
Druga nowość to obowiązek oznaczania niektórych szczególnych rodzajów transakcji.
Trzecia nowość to obowiązek oznaczania niektórych dowodów sprzedaży oraz dowodów nabycia w polach, odpowiednio, „TypDokumentu” oraz „DokumentZakupu”.
Nowy JPK – wyzwania techniczne
Przed biurami rachunkowymi dużo wyzwań związanych z wdrożeniem nowej struktury JPK_VAT. Nawet 500 zł kary za każdy błąd. Sprawdź:•
Jedyna na rynku publikacja w 100% dostosowana do potrzeb
właścicieli biur rachunkowych! Skorzystaj z Internetowej Bazy Wiedzy
Miesięcznik został dostosowany specjalnie do potrzeb właścicieli Biur Rachunkowych, dzięki licznym badaniom rynkowym. Konkurencja na rynku sprawia, że biuro rachunkowe XXI wieku oferuje znacznie więcej usług swoim klientom niż tylko prowadzenie księgowości. Nasi eksperci omawiają m.in. następujące zagadnienia:
1. Magazyn w formie papierowej i elektronicznej
Wszystkie wydania są dostępne również na www.biurorachunkowewpraktyce.pl. Kliknij w zakładkę „Lista wydań”
2. Serwis Informacyjny dla klientów biura rachunkowego
4. Wzory dokumentów
Testując Serwis Informacyjny dla Biur Rachunkowych otrzymujesz dostęp do wzorów pism i dokumentów w podziale na zagadnienia:
4. E-booki i książki
Nasi Czytelnicy otrzymują dodatkowe książki oraz mogą pobrać e-booki.
E-booki pojawiają się systematycznie na naszej stronie internetowej.
Nowelizacja zawiera zapisy istotne z punktu widzenia funkcjonowania biur rachunkowych. Na ich podstawie m.in. zwolniono podmioty prowadzące działalność w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych z tajemnicy dotyczącej przekazania informacji jednostce analityki finansowej lub innym właściwym organom.
Od 2020 r. podatnicy mogą skorzystać z tzw. ulgi na złe długi również w podatkach dochodowych. Nowe regulacje wpłyną nie tylko na sytuację wierzycieli, ale również na rozliczenia zalegających z płatnościami dłużników.
Wprowadzenie PPK ma wpływ na wiele różnych aspektów funkcjonowania zarówno pracowników, jak i pracodawców. Wraz z wejściem w życie przepisów wprowadzających tę instytucję znowelizowane zostały także m.in. przepisy ustaw o PIT, CIT i VAT.
Przeprowadzona w ostatnich latach konsolidacja służb skarbowych i celnych wpłynęła na powstanie Krajowej Administracji Skarbowej, spowodowała intensyfikację działań w obrocie towarowym z zagranicą. Ich przejawem jest podejmowanie przez funkcjonariuszy KAS czynności w zakresie kontroli prawidłowości klasyfikacji taryfowej towarów importowanych na obszar Unii Europejskiej. W uproszczeniu można stwierdzić, że dotyczy to weryfikacji, czy importujący dokonał właściwego nadania kodu CN sprowadzanym towarom. To właśnie scalony kod nomenklatury odpowiada za wysokość stawki celnej sprowadzanych z zagranicy towarów.
Wzory dokumentów dla biur rachunkowych: ZUS i kadry oraz Podatki
Książki z serii „Wzory dokumentów dla biur rachunkowych” z praktycznymi komentarzami stanowią zbiory najczęściej wykorzystywanych przez biura rachunkowe wzorów umów zawieranych z pracownikami, pism do ZUS oraz wzorów pism do US i KAS.
Korzystaj BEZPŁATNIE z usług dodatkowych
Pobierz BEZPŁATNIE e-booki, najnowsze wydanie magazynu i uzyskaj dostęp do Portalu Biur Rachunkowych
Ciesz się wsparciem najlepszych ekspertów BEZPŁATNIE przez 14 dni! Jeśli nie będziesz chciał zostać z nami na dłużej – napisz lub zadzwoń przed końcem okresu testowego.
Zostań z nami na dłużej
Wypełnij formularz
Skorzystaj z fachowych porad i wskazówek
Ciesz się nielimitowanym dostępem
do Portalu Biur Rachunkowych przez 14 dni