NOWOŚĆ NA RYNKU WYDAWNICZYM

Jedyny na rynku magazyn wyłącznie

dla Biur Rachunkowych

Miesięcznik został dostosowany specjalnie do potrzeb właścicieli Biur Rachunkowych, dzięki licznym badaniom rynkowym. Konkurencja na rynku sprawia, że biuro rachunkowe XXI wieku oferuje znacznie więcej usług swoim klientom niż tylko prowadzenie księgowości.

Zamów bezpłatny egzemplarz na próbę

Odbierz bezpłatnie najnowsze wydanie publikacji „Biuro Rachunkowe w praktyce” oraz kalendarz książkowy na 2019 rok. Zostań z nami na dłużej i odbierz bezpłatnie PENDRIVE z wzorami dokumentów oraz wartościową książkę.

Biuro rachunkowe XXI wieku musi być gotowe nie tylko na prowadzenie ewidencji księgowej. Twój klient oczekuje od Ciebie doradztwa i wsparcia. Dlatego też nasi Czytelnicy – raz w miesiącu – otrzymują specjalny biuletyn elektroniczny przeznaczony dla swoich klientów. Bądź konkurencyjny, wyprzedź ich potrzeby, a my wykonamy tę pracę za Ciebie.


W każdym wydaniu miesięcznika „Biuro Rachunkowe w praktyce” znajdziesz również kompleksowe omówienie zagadnień z działu „Doradź swojemu klientowi”. Nasi eksperci poruszają zagadnienia nie tylko podatkowe, ale również z innych dziedzin prawa. Zamów BEZPŁATNY egzemplarz i przekonaj się sam. Jako nasz Czytelnik, możesz bez ograniczeń korzystać z e-wydań na naszej stronie internetowej www.biurorachunkowewpraktyce.pl

Zamów BEZPŁATNY egzemplarz

DORADZTWO DLA KLIENTA

Twój klient obraca kryptowalutami. Podpowiedz mu, jak powinien dokumentować koszt ich nabycia

Coraz więcej firm obraca kryptowalutami, z których przychód na gruncie ustawy o PIT stanowi przychód z praw majątkowych. Ze względu na specyfikę tych transakcji jedynymi dowodami ich dokonania są wyciągi z kont, uświadom klientowi, że może to oznaczać kłopoty z fiskusem.

Zamów BEZPŁATNY egzemplarz

W ostatnich wydaniach miesięcznika „Biuro Rachunkowe w praktyce” nasi eksperci omówili m.in. następujące zagadnienia:

Dla każdego przedsiębiorcy wybór źródeł finansowania majątku trwałego jest trudną decyzją. W jej podjęciu biuro rachunkowe może klientowi pomóc. Pamiętaj, iż konsekwencje takiej decyzji będzie ponosił klient przez cały okres trwania umowy, a więc kilka, a czasem i kilkadziesiąt lat. Wybór ten rzutuje nie tylko na przepływy pieniężne wynikające z umowy, ale także na obciążenia podatkowe czy wskaźniki finansowe prezentowane w sprawozdaniu finansowym.

Zamów BEZPŁATNY egzemplarz

Kredyt czy leasing? Doradź klientowi, która forma finansowania będzie dla niego korzystniejsza

Podzielona płatność w VAT. Doradź klientowi, czy powinien korzystać z tego mechanizmu

Znowelizowane przepisy ustawy o VAT wprowadzające podzielną, płatność zawierają system zachęt dla tych podatników, którzy podejmą decyzję o dobrowolnym stosowaniu tego mechanizmu. Na jakie korzyści może liczyć Twój klient?

Zamów BEZPŁATNY egzemplarz

Twój klient chce przesunąć urlop pracownika. Zapoznaj go z konsekwencjami takich działań

Urlopy w firmie powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Twój klient może jednak zostać zmuszony go odwołać lub przełożyć na inny termin. Co wtedy?

Zamów BEZPŁATNY egzemplarz

Czym zajmuje się Biuro Rachunkowe XXI wieku?

 • prowadzeniem ksiąg rachunkowych małych i dużych przedsiębiorstw,
 • prowadzeniem Ksiąg Przychodów i Rozchodów osobom, które prowadzą własną działalność gospodarczą i nie posiadają kasy fiskalnej,
 • prowadzeniem ewidencji przychodów oraz rozliczeń podatkowych,
 • przygotowywaniem rozliczeń podatku dochodowego,
 • rozliczaniem płac pracowników,
 • wystawianiem rachunków za przelewy na konta pracowników,
 • przygotowywaniem rozliczeń i raportów dla ZUS,
 • sporządzaniem rozliczeń statystycznych,
 • prowadzeniem ewidencji środków trwałych,
 • tworzeniem wniosków kredytowych,
 • sporządzaniem sprawozdań finansowych obrazujących kondycję firmy,
 • analizowaniem sytuacji finansowej przedsiębiorstwa,
 • reprezentowaniem interesów klienta w urzędach,
 • doradztwem z zakresu podatków i zagadnień finansowych.

Jak widzisz, zakres obowiązków Biura Rachunkowego jest bardzo obszerny, a to wymaga coraz większej wiedzy osób prowadzących tego rodzaju działalność. Wiedza kosztuje, a nawet krótkie szkolenie to często zbyt wielki wysiłek finansowy dla małego Biura.

Przepis na sukces Biura Rachunkowego

Mając tak szeroki zakres obowiązków bądź taką konkurencję na rynku, nawet najmniejsze Biura Rachunkowe muszą otworzyć się na potrzeby swoich klientów. Przeprowadziliśmy gruntowne badania potrzeb właścicieli Biur Rachunkowych i stworzyliśmy fachowy poradnik, który z pewnością okaże się niezbędny w Twojej pracy. Znajdziesz w nim wszystko, czego dotychczas Ci brakowało, m.in.:

 • Omówienie zagadnień podatkowo-księgowych z uwzględnieniem różnych form rozliczeń Twoich klientów: pełne księgi, podatkowa księga przychodów i rozchodów (PKPiR) oraz ryczałt;
 • Wskazówki dotyczące sporządzania rozliczeń statystycznych;
 • Przykłady tworzenia wniosków kredytowych;
 • Informacje dotyczące przetwarzania i ochrony danych osobowych;
 • Metody pozyskiwania środków finansowych na rozwój firmy
 • Analizę sytuacji finansowej przedsiębiorstwa
 • Doradztwo podatkowe i finansowe;
 • Najczęstsze błędy wykazywane podczas kontroli;
 • Materiały szkoleniowe dla pracowników biura;
 • Wskazówki dotyczące promocji i reklamy;
 • Wytyczne dotyczące różnych form zatrudniania pracowników;
 • Przykłady dokumentów ZUS;
 • Informacje dotyczące konkurencji na rynku księgowych.
Zamów bezpłatny egzemplarz na próbę

Zadbamy również o Twoich Klientów!

W trosce o naszych Klientów przygotowaliśmy ofertę specjalną. Nasi Czytelnicy otrzymują cykliczny biuletyn elektroniczny dedykowany dla swoich klientów! Wystarczy, że prześlesz swojemu klientowi e-maila, którego od nas dostaniesz, a otrzyma on zestaw praktycznych informacji. Co istotne, Twój klient otrzyma te informacje od Ciebie, czyli od swojego Biura Rachunkowego.

W podziękowaniu za zamówienie miesięcznika dostaniesz GRATIS:

Kalendarz Księgowego na 2019


To bezpieczna oferta, która nie kryje w sobie żadnych pułapek. Przez 14 dni korzystasz z publikacji i wszystkich usług dodatkowych. Otrzymujesz zapoznawczy numer, wykorzystujesz zawarte w nim porady ekspertów, korzystasz z bezpłatnych konsultacji oraz materiałów na stronie www. Zamówiony, zapoznawczy numer jest Twój, niezależnie od dalszych decyzji. Nie musisz niczego odsyłać

Jeśli zdecydujesz się na prenumeratę publikacji, otrzymujesz od nas kolejny, wartościowy prezent - PENDRIVE "Wzory dokumentów i aktywne formularze".

Oraz książkę

PKPiR – praktyczne przykłady ujmowania przychodów i kosztów


Od 1 stycznia 2019 r. uległy zmianie zasady rozliczania kosztów związanych z eksploatacją samochodów osobowych wprowadzonych do majątku firmy, czyli wpisanych do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych. Od nowego roku nie będzie można wliczyć 25% poniesionych wydatków poniesionych z tytułu używania samochodu osobowego. Jak wobec tego prowadzić PKPIR od 1 stycznia 2019 r.? Odpowiedź na te i inne pytania poznasz m.in. w tej publikacji.

 • Jeśli w ciągu 14 dni uznasz, że miesięcznik pomaga Ci w codziennej pracy, nic nie musisz robić. Zadbamy, by kolejne płatne numery dotarły do Ciebie na czas. Jeśli nie – po prostu poinformuj nas przez telefon, faks czy e-mail o rezygnacji z dalszej prenumeraty. Bez żadnych pytań, natychmiast ją anulujemy.
 • Wraz z bezpłatnym numerem testowym otrzymujesz Kalendarz Księgowego na 2019 rok.
 • Przez cały okres prenumeraty możesz bezpłatnie korzystać z konsultacji z naszymi ekspertami – wystarczy, że wyślesz maila do redakcji.

Możesz bezpłatnie testować nasz produkt przez 14 dni.

Jeśli chcesz zrezygnować z dalszej, już płatnej, prenumeraty, poinformuj o tym w ciągu tych 14 dni nasze Centrum Obsługi Klienta – tel. 22 518 29 29, e-mail: cok@wip.pl


Jeśli chcesz, aby nasz produkt był dalej do Ciebie przysyłany, nie musisz nas o tym informować.

Zamawiam:

Tak, zamawiam pierwszy bezpłatny egzemplarz publikacji „Biuro rachunkowe w praktyce”.

Otrzymuję:

Pierwszy, bezpłatny numer czasopisma „Biuro rachunkowe w praktyce” wraz z kalendarzem i mam 14 dni na podjęcie decyzji o prenumeracie kwartalnej.

Dalsze kroki:

Jeśli pismo mnie zainteresuje (nie muszę wtedy nic robić) – za miesiąc otrzymuję kolejny numer, wraz z fakturą za cały kwartał. Koszt jednego egzemplarza w prenumeracie wynosi 49,90 zł netto. Faktura obejmuje 3 wydania publikacji, jedno wydanie specjalne oraz jednorazowe koszty pakowania i wysyłki w kwocie 29,70 zł netto (31,19 zł brutto).W podziękowaniu za zamówienie prenumeraty otrzymuję bezpłatnie PENDRIVE "Wzory dokumentów i aktywne formularze" oraz książkę.


Jeśli zechcę zrezygnować z dalszej prenumeraty kwartalnej lub przejść na dłuższy okres prenumeraty z korzystnym rabatem (półroczny bądź roczny), skontaktuję się z Centrum Obsługi Klienta – tel. 22 518 29 29, e-mail: cok@wip.pl