Uwaga, rozpoczął się proces wyjścia z kryzysu 2020!


…teraz sporo czasu zajmuje Ci wypełnianie wniosków o wsparcie, pojawiają się kolejne druki, a za chwilę zaczniesz rozliczać pozyskane środki, a na koniec jeszcze księgowanie…Czy jesteś na nie gotowa?

Klub Profesjonalnej Księgowej Portalu FK radzi:

Oto 5 najważniejszych ZMIAN w prowadzeniu księgowości.

Poznaj je i uniknij niespodzianek na koniec roku!

Rząd jak co roku uszczęśliwia nas nowościami w prowadzeniu księgowości. Z pewnością starasz się śledzić je na bieżąco, ale nie sposób samemu się do wszystkiego przygotować. Zwłaszcza teraz, gdy kolejne tarcze antykryzysowe wprowadzają wiele zmian i przesuwają obowiązki podatkowe i rachunkowe.

 • Czy będziemy mieli do czynienia z rewolucją i będziesz musiała uczyć się ich na nowo?
 • Jaki nowy zakres obejmujeplik? W jaki sposób pozyskiwać te dane?
 • Czy używany przez Ciebie system finansowo-księgowy spełniają nowe wymogi raportowania?

Co miesiąc wysyłasz do Urzędu Skarbowego JPK_VAT. Uważaj na rutynę, bo już od 1 lipca wszyscy przedsiębiorcy wyślą nowe struktury plików JPK_V7M i JPK_V7K.1. ZMIANY w JPK_VAT. Nowy plik już od 1 lipca 2020 r.!

Tarcza antykryzysowa wprowadziła zmiany, na podstawie, których termin na złożenie zawiadomienia ZAW-NR dotyczącego płatności na rachunek spoza białej listy został przedłużony z 3 do 14 dni.


To nie koniec zmian. Sejm uchwalił właśnie zmiany, które wprowadzają wyłączenia, gdy nie stosuje się sankcji z tytułu dokonywania płatności spoza białej listy.


I co ważne, zmiany będą działać wstecznie - będą stosowane do zapłaty należności w roku podatkowym rozpoczynającym się po 31 grudnia 2019 r.


Może to więc wymiernie przełożyć się na finanse Twojej firmy.2. ZMIANY w stosowaniu białej listy podatników! (Już są i będą kolejne!)

Od 1 lipca br. wchodzą w życie ważne zmiany dotyczące stawek podatku VAT. Zmiana stawek VAT obejmie w szczególności wiele towarów takich, jak niektóre artykuły spożywcze, kosmetyczne, czy produkty dla dzieci i niemowląt. Podatnicy powinni się do tej zmiany odpowiednio przygotować. Pierwszym krokiem powinno być zidentyfikowanie towarów lub usług, których dotyczy zmiana stawki.

3. ZMIANY stawek VAT od lipca – trzeba dobrze się do tego przygotować

Obowiązują już zmiany na podstawie, których można wystawiać e-paragony. Możliwość ta istnieje – za zgodą nabywcy oraz w sposób z nim uzgodniony – w przypadku sprzedaży ewidencjonowanej przy zastosowaniu tzw. kas online. Wprowadzone zmiany oznaczają też wiele nowych obowiązków dla podatników, z których trzeba się wywiązać, aby nie narazić się skarbówce.4. Elektroniczne paragony - tarcza antykryzysowa wprowadziła rewolucyjne zmiany

Zmiany PKWiU 2008 nie będą wcale proste. W tej chwili stosujesz równolegle kilka klasyfikacji w zależności od celu. W VAT, CIT i PIT, a także w Rachunkowości musisz używać kilku różnych klasyfikacji. Niestety nowe przepisy wcale nie ujednolicają tych przepisów. Wprowadzana Nomenklatura Scalona nie zastąpi w całości PKWiU 2008 ani PKWiU 2015. W dodatku wymiana PKWiU ma również skomplikowany harmonogram. Trzeba więc dobrze orientować się nie tylko „co” „czym” zostaje zastąpione, aby także „kiedy”. Pogubić się w tej - wydawałoby się - prostej materii jest więc wyjątkowo łatwo. Dlatego…5. ZMIANA w klasyfikacji PKWiU 2008 - jak połapać się w tym zamieszaniu?

Nie pozwól, by zmiany Cię zaskoczyły!

Dowiedz się jak przygotować się do zmian w księgowości. Bądź na bieżąco - i zyskaj spokój by cieszyć się z lata i powrotu do normalności po miesiącach obostrzeń spowodowanych pandemią.

Przystąp do Klubu Profesjonalnych Księgowej PortaluFK


- i zyskaj wsparcie i nagrody!

Dołącz do Klubu Profesjonalnych Księgowych »

PS Za zaangażowanie w działalność klubu przygotowaliśmy nagrody:

Bony Apart 150 PLN

Odbieram nagrodę
Odbieram nagrodę

Bony Decathlon 150 PLN

Odbieram nagrodę

Bony Biedronka 150 PLN

Użytkownicy Portalu FK otrzymują:

Prawo do indywidualnego kontaktu z ekspertami

i zadawania im pytań

Codzienną porcję nowości

z zakresu rachunkowości, podatków, kadr, płac i ZUS

z praktycznym komentarzem

Wyselekcjonowane treści dla firm, dla sektora publicznego

i NGO

Możliwość korzystania bez ograniczeń z eksperckich webinariów i szkoleń video na temat najnowszych zmian w prawie

Dostęp do ponad 2 400 aktualnych narzędzi dla księgowych

i kadrowych - czyli największej ilości na rynku

Nielimitowany dostęp do PORADNI, czyli stale powiększający się i codziennie aktualizowanej bazy odpowiedzi ekspertów na pytania

Portal FK tworzą wyłącznie sprawdzeni eksperci - Praktycy!


Współpracujemy z ponad 70. najlepszymi, doświadczonymi ekspertami z wieloletnią praktyką zawodową w doradztwie podatkowym, rachunkowości, prawie pracy i ZUS.
Porady i komentarze tworzą wyłącznie praktycy, którzy codziennie zajmują się interpretacją prawa - nie studenci z wydziałów prawa, nie dziennikarze tak jak ma to miejsce w innych portalach.

Zawsze wiesz, kto jest autorem i zawsze możesz się z tą osobą skontaktować, gdy masz dodatkowe pytania lub wątpliwości.


Prawnik specjalizujący się w podatkach dochodowych, wieloletni pracownik administracji celnej i skarbowej, gdzie zajmował się egzekucją, postępowaniami karnoskarbowymi, ulgami i odpowiedzialnością podatkową. Obecnie współpracownik wielu znanych wydawnictw.

Prawnik specjalizujący się w podatkach dochodowych, wieloletni pracownik administracji celnej i skarbowej, gdzie zajmował się egzekucją, postępowaniami karnoskarbowymi, ulgami i odpowiedzialnością podatkową.


Krzysztof Klimek


Doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Autor w ciągu ostatnich lat opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.


Biegły rewident, ekspert ds. rachunkowości według polskiej ustawy jak i Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (MSR) oraz Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF).

Grzegorz Magdziarz


Tomasz Krywan


Członek Association of Chartered Certified Accountants - organizacji zrzeszającej najlepszych specjalistów w finansach, dyrektor finansowy, członek zarządów w spółkach kapitałowych.


Maciej Soprych


Doktor nauk prawnych, specjalistka prawa pracy z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.


Ewa Drzewiecka


Ekonomista, specjalizuje się w prawie pracy, ubezpieczeniach społecznych i prawie podatkowym. Autorka licznych publikacji z zakresu rozliczania wynagrodzeń.

Izabela Nowacka


Tylko teraz

14-dniowy dostęp do PortalFK.pl zyskasz za jedyne 9,90 zł netto

Odbierz PREZENTY:


PowerBank


Karta Podarunkowa (BON) o wartości 50 zł do ogólnopolskiej sieci drogerii Rossmann

Oferta limitowana!

Za chwilę zyskasz dostęp do PortalFK.pl na 14 dni.

 • Po wypełnieniu formularza otrzymasz link logujący do serwisu, dzięki któremu zyskasz na 14-dniowy dostęp za jedyne 9,90 zł netto.
  Przez 14 dni masz prawo do korzystania ze wszystkich zasobów Portalu FK:
 • Ponad 70 szkoleń video.
 • Porady ekspertów na temat najnowszych zmian w prawie.
 • Wzory dokumentów, kalkulatory, formularze, akty prawne.
 • eBooki na temat wszelkich zmian w prawie.
 • Przed upływem 14 dni zdecyduj, czy nadal chcesz korzystać z zasobów portalu. Jeśli tak, nie musisz nic robić, przedłużymy Twój abonament na kolejne miesiące. Po okresie promocyjnym regularna opłata za miesięczny dostęp do portalu w wersji Premium (wraz z możliwością zadawania pytań do ekspertów) wyniesie 89 zł netto (+ 23% VAT) - faktura będzie wystawiona za 12 miesięcy.
 • Jeśli jednak nie będziesz chciał dalej korzystać z serwisu, powiadom Centrum Obsługi Klienta o swojej decyzji przed upływem promocyjnych 14 dni, dzwoniąc pod numer tel.
  22 518 29 29 lub wysyłając e-mail na adres: cok@wip.pl. Bez żadnych dodatkowych pytań przyjmiemy Twoją rezygnację.