Gwarancja komfortowego i bezpiecznego wdrożenia nowych przepisów Pzp!

Przetestuj bezpłatnie magazyn „Zamówienia publiczne w pytaniach i odpowiedziach”, a przekonasz się, że żadne z Twoich pytań o nowe przepisy nie pozostanie bez odpowiedzi!

Zastanawiasz się, czy nowelizacja ustawy Pzp to naprawdę rewolucja w polskim systemie udzielania zamówień publicznych? W takim razie musisz wiedzieć, że zmiany dotkną 80% wszystkich przepisów. Oto kilka nowości:

Nowe przesłanki wykluczenia – w art. 24 pojawił się nowy katalog obligatoryjnych i fakultatywnych przesłanek wykluczania wykonawców z postępowania o udzielenia zamówienia publicznego. W niektórych sytuacjach zamawiający nie będzie miał innego wyboru, jak wyeliminować wykonawcę z prowadzonego postepowania.

Jednolity Europejski Dokument Zamówienia – art. 25a wprowadza całkowicie nowe rozwiązanie, jakim jest wystandaryzowany dokument zastępujący różnorodne zaświadczenia składane przez wykonawców. Choć JEDZ ma uprościć pracę wykonawcom, to jego poprawne stworzenie jest skomplikowane. Odrębnym problemem jest też prowadzenie postępowań przez zamawiających wyłącznie na podstawie JEDZ.

Procedura odwrócona – z tego rozwiązania na razie cieszą się tylko zamawiający, bowiem ocena ofert najpierw pod kątem kryteriów, a dopiero następnie ocena wykonawcy stwarza szansę na skrócenie postępowań. Wykonawcy w tym mechanizmie dostrzegają jednak głównie ograniczenie ich możliwości korzystania ze środków ochrony prawnej.

Zamówienia in-house – nowelizacja ustawy Pzp wprowadza tę kategorię jako przesłankę dla udzielenia zamówień z wolnej ręki. Przepisy przewidują cztery sytuacje, kiedy zamawiający będzie mógł wykorzystać mechanizm zamówienia in-house i w których wykonawca nie będzie mógł podważyć tej decyzji.

Promocja umów o pracę – to jeden z najbardziej kontrowersyjnych punktów nowelizacji. Dopiero praktyka oraz orzecznictwo wykażą, czy umożliwienie zamawiającym wskazywania czynności, które wykonawca będzie musiał spełnić korzystając z pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, stanie się faktyczną promocją „godnego” zatrudnienia czy też jedynie dodatkowym utrudnieniem dla wykonawców?

Wykorzystaj wiedzę najwybitniejszych polskich ekspertów w zakresie zamówień publicznych!

Andrzela Gawrońska-Baran

Wiceprezes Urzędu Zamówień Publicznych w latach 2007-2008, obecnie dyrektor departamentu zamówień publicznych w dużej instytucji zamawiającej. Radca prawny, doktor nauk prawnych z kilkunastoletnim doświadczeniem w dziedzinie zamówień publicznych. Autorka licznych profesjonalnych publikacji.

Agata Hryc-Ląd

Praktyk z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie zamówień publicznych. Członek ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych oraz główny specjalista w dużej instytucji zamawiającej. Jest doradcą i autorką komentarzy oraz publikacji poświęconych problematyce związanej z prawem zamówień publicznych.

Kamil Adamiec

Doświadczony prawnik w dziedzinie zamówień publicznych. Obecnie pracuje jako główny specjalista ds. zamówień publicznych w dużej instytucji zamawiającej, wcześniej zdobywał praktykę w firmie wykonawczej. Dodatkowo, jako ekspert, prowadzi szkolenia i kursy dla zamawiających oraz wykonawców.

i wielu innych...

Zadaj pytanie naszym ekspertom! Uzyskaj konkretne wskazówki i rekomendacje!

Jeśli będziesz miał jakieś problemy, wystarczy, że opiszesz je i prześlesz e-mailem do redakcji. Wybitni eksperci z zakresu zamówień publicznych pomogą Ci je rozwiązać - odpowiedź otrzymasz emailem, opiszemy ją też na łamach publikacji.

Przestaniesz obawiać się zmian w prawie, bo regularnie będziesz otrzymywał kolejne numery publikacji. Dzięki temu zawsze będziesz na bieżąco!

GWARANTUJEMY, że wszystkie wskazówki i porady zawarte w magazynie "Zamówienia publiczne w pytaniach i odpowiedziach" są na najwyższym poziomie merytorycznym, gdyż zostały napisane przez wybitnych ekspertów z zakresu zamówień publicznych.

Każda zamieszczona informacja jest sprawdzana przez autorów, którzy pracują m.in. w UZP, instytucjach budżetowych oraz dużych firmach wykonawczych.

Zapewnij sobie wsparcie, jakiego jeszcze nie miałeś!

Dzięki wsparciu ekspertów z miesięcznika „Zamówienia publiczne w pytaniach i odpowiedziach” możesz:

  • sprawdzić, jak rozwiązać problemy związane z prowadzeniem postępowań,
  • pozwolić sobie na komfort, jakiego nie miałaś wcześniej – wszystkie istotne informacje dotyczące Pzp zostały zebrane w jednym miejscu,
  • korzystać z gotowych wskazówek i interpretacji – dzięki czemu poradzisz sobie z każdą sytuacją dotyczącą przetargów.

W każdym numerze „Zamówień publicznych w pytaniach i odpowiedziach" znajdziesz pytania Czytelników i odpowiedzi, jakich udzielają eksperci. Są one związane z:

  • poszczególnymi procedurami i sposobami udzielania zamówień,
  • dokumentami, jakich żądasz od wykonawców, by sprawdzić, czy spełniają warunki udziału w postępowaniu,
  • prowadzeniem dokumentacji z postępowania,
  • szacowaniem wartości zamówienia,
  • właściwym rozstrzyganiem odwołań.

Pamiętaj, że będąc stałym Czytelnikiem „Zamówień publicznych w pytaniach i odpowiedziach” otrzymujesz także pakiet korzyści dodatkowych:

bezpłatny, ukazujący się dwa razy w tygodniu newsletter „ZP przy kawie”

możliwość zadawania pytań - tylko dla czytelników "Zamówienia publiczne w pytaniach i odpowiedziach"

nielimitowany dostęp do archiwum dotychczasowych wydań w formie elektronicznej

najnowszy numer dostępny także w pdf.

Zamów aktualny numer BEZPŁATNIE i podejmij decyzję po samodzielnym teście! W podziękowaniu za zamówienie magazynu otrzymasz 2 ebooki GRATIS:

  • Dokumenty ofertowe w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego
  • Biznesplan w pięciu prostych krokach

Zasady testu:

Otrzymuję zupełnie za darmo aktualny numer newslettera „Zamówienia publiczne w pytaniach i odpowiedziach

Mam aż 14 dni na ocenę zawartości otrzymanego numeru

TAK

chcę otrzymywać kolejne, płatne numery, nie muszę robić NIC

Kolejne numery będą przychodziły na moje biurko automatycznie.

Cena jednego numeru to 39,99 zł netto (43,19 zł brutto). Faktura będzie obejmowała 3 numery regularne oraz 1 numer specjalny. Koszty pakowania i wysyłki za pełny okres fakturowania to 29,70 zł netto (32,08 zł brutto). Łączna kwota na fakturze to 204,83 zł brutto.

Nie jestem teraz zainteresowany dalszą prenumeratą

Poinformuję o tym wydawnictwo drogą mailowa cok@wip.pl lub telefoniczna 22 518 29 29 i nie będę otrzymywać dalszych numerów.

Numer testowy zatrzymuję dla siebie!

Wypełnij formularz, a w ciągu kilku dni otrzymasz aktualny numer magazynu „Zamówienia publiczne w pytaniach i odpowiedziach”.


Od razu po zamówieniu, będzie mógł pobrać bezpłatnie dwa ebooki!

Warunki współpracy

W ciągu 24 godzin od przyjęcia Twojego zamówienia, wysyłamy pocztą bezpłatny numer zapoznawczy. Powinien do Ciebie dotrzeć w ciągu 3-5 dni roboczych.Od momentu otrzymania przesyłki z bezpłatnym numerem zapoznawczym masz 14 dni na zapoznanie się z nim.Jeżeli zdecydujesz się na otrzymywanie płatnych numerów, nie musisz się z nami kontaktować. Po zakończeniu okresu próbnego będziesz otrzymywał kolejne, płatne numer na wskazany adres. W takim przypadku będzie wystawiana faktura, która obejmuje 3 numery zwykłe i 1 specjalny – cena jednego numeru wynosi 39,99 zł netto, koszty pakowania i wysyłki to jednorazowa opłata za cały okres prenumeraty – 29,70 zł netto. Łączna wartość zamówienia wraz z kosztami pakowania i wysyłki wynosi 189,66 zł netto (204,83 zł brutto).