Image Image

Patronat merytoryczny:

Image

BEZPŁATNY UDZIAŁ

Image

12 marca 2024 – ONLINE

II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONGRESU ELEKTRO-ENERGETYCZNEGO

Odnawialne źródła energii wyzwaniem dla elektryków

ImageImage

Online

Obejrzyj na żywo lub w dogodnym dla siebie terminie

Zgłoś swój udział
ImageImageImageImage

BEZPŁATNY UDZIAŁ

Udział w bezpłatnym wydarzeniu w gronie znakomitych ekspertów

Image

SPOTKANIE Z EKSPERTAMI

Możliwość zdobycia praktycznej wiedzy przydatnej w pracy

Image

WYDARZENIE ONLINE

Możliwość udziału w wydarzeniu w dogodnych warunkach z każdego miejsca

O KONGRESIE

Ogólnopolski Kongres ELEKTRO-ENERGETYCZNY "Odnawialne źródła energii wyzwaniem dla elektryków" to strategiczne spotkanie profesjonalistów. Wydarzenie, na którym spotyka się cała branża w celu kompleksowego omówienia całej tematyki.


Temat transformacji energetycznej w Polsce, jak również fotowoltaiki oraz pomp ciepła staje się coraz bardziej obecny w naszym życiu. Pojawiają się nowe technologie OZE, o których elektrycy muszą wiedzieć więcej. Gdzie w tym wszystkim jest miejsce elektryka i co musi wiedzieć, by jego praca stała się prostsza?


Podczas Kongresu uczestnicy dzielą się najlepszymi praktykami, wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim szukają rozwiązań, które pomogą im jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby branży elektrycznej.


Serdecznie zapraszamy do rejestracji i uczestnictwa w wydarzeniu.

Do wydarzenia pozostało:

12 marca 2024 – ONLINE

Image
Zgłoś swój udział
Dni
Godzin
Minut
Sekund

PROGRAM KONFERENCJI

9:00

10 min

Otwarcie konferencji

CZY TRANSFORMACJA ENERGETYCZNA W POLSCE JEST REALNA? - PANEL DYSKUSYJNY

9:10 - 10:00

dr hab. inż. Sławomir Cieślik & Tomasz Karwat

FOTOWOLTAIKA JUTRA

11:45 - 12:00

15 min

Przerwa

Zgłoś swój udział
  • Nowe technologie OZE wyzwaniem dla energetyków - co musisz wiedzieć jako elektryk?
  • Nowości w prawie energetycznym i ustawach o odnawialnych źródłach energii
  • Czy transformacja energetyczna w Polsce jest realna?
  • Czy samochody elektryczne są pojazdami przyszłości?

10:00 - 10:35

Tomasz Karwat

Elektryzująca przyszłość - samochody elektryczne i stacje ładowania

14:30

10 min

Zakończenie konferencji

Zgłoś swój udział

12:00 - 12:35

SunHunter

Farmy fotowoltaiczne oraz magazyny energii

program aktualizowany na bieżąco, organizatorzy zastrzegają możliwość wprowadzania modyfikacji prosimy śledzić stronę

12:35- 13:10

SunHunter

Dobre praktyki przy projektowaniu i budowie instalacji farm fotowoltaicznych oraz magazynów energii

SAMOCHODY ELEKTRYCZNE POJAZDAMI PRZYSZŁOŚCI

10:35 - 11:10

Tomasz Karwat

Poszerzenie kompetencji elektryka o nowe zadnia - konserwacja i utrzymanie instalacji ładowania

11:10 - 11:45

Tomasz Karwat

Dobre praktyki i zasady montażu stacji ładowania samochodów elektrycznych w domach jednorodzinnych oraz zakładach pracy.

JAK WYGLĄDA SIEĆ PRZYSZŁOŚCI?

13:10 - 13:50

Przemysław Liman (Schneider Electric)

  • Mikro-sieci
  • Jakie są perspektywy na przyszłość?
  • Systemy ADMS

EKO-OZE-PV, CZYLI JAK MAKSYMALNIE WYKORZYSTAĆ ENERGIĘ ZE SŁOŃCA

14:00-14:30

Rafał Gryska (Zamel Sp. z o.o. )

PRELEGENCI

dr. hab. inż. Sławomir Cieślik, prof. PBŚ - prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich w kad. 2022-2026: wieloletni wykładowca akademicki Politechniki Bydgoskiej (wcześniej Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy) i trener na szkoleniach branżowych organizowanych przez SEP. Promotor ponad 200 inżynierów i magistrów oraz 2 doktorów nauk technicznych. Członek Rad Programowych dwóch kierunków studiów. Autor i współautor wielu publikacji naukowych oraz ekspertyz dla przemysłu, prelegent na konferencjach branżowych i uczestnik wielu paneli dyskusyjnych. Ekspert Parlamentarnego Zespołu ds. Prawa Elektrycznego.


Praca naukowa prof. S. Cieślika dotyczy modelowania matematycznego i symulacji komputerowej złożonych układów elektromechanicznych i elektroenergetycznych, w tym symulatorów cyfrowych układów elektroenergetycznych pracujących w czasie rzeczywistym z realnymi obiektami technicznymi (np. regulatory cyfrowe) oraz zagadnień funkcjonowania systemów elektroenergetycznych, szczególnie z generacją rozproszoną.


Aktywnie współpracuje z szeroko rozumianym otoczeniem gospodarczym. Jest specjalistą i ekspertem w zakresie pracy systemów elektroenergetycznych praktycznie na każdym poziomie napięcia (od niskiego napięcia, przez 110 kV, do 400 kV). Stale uczestniczy w analizach, których efektem jest budowanie nowych (teraz opartych na fotowoltaice) jednostek wytwórczych w sieciach niskiego i średniego napięcia. Jest recenzentem projektów innowacyjnych i członkiem Zespołu Ekspertów do Oceny Wdrożeń Projektów NCBiR.

Wiodący audytor i ceniony ekspert na rynku usług technicznych. Posiada uprawnienia specjalisty BHP i audytora wewnętrznego BHP. Jest certyfikowanym wykładowcą SEP i Rzeczoznawcą Izby Rzeczoznawców SEP oraz Rzeczoznawcą NOT. Występuje również jako biegły sądowy ad hoc. Pracuje jako ekspert firm ubezpieczeniowych w zakresie likwidacji szkód majątkowych, między innymi dla takich firm jak: PZU, Aviva, Warta czy Hestia. Posiada wszechstronne wykształcenie, głównie w zakresie elektroenergetyki, ale także w obszarze zarządzania przedsiębiorstwem, co pozwala mu na tworzenie analiz finansowych dla projektów inwestycyjnych. W czerwcu 2014 ukończył z wyróżnieniem program Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Praktykuje pomiary elektroenergetyczne od ok. 20 lat, jednocześnie prowadząc szereg szkoleń z tego zakresu. Od lipca 2014 pełni funkcję redaktora merytorycznego w wydawnictwie Wiedza i Praktyka. Tomasz Karwat podczas swojej wieloletniej pracy zawodowej opracował ok. 300 różnych prac eksperckich z zakresu elektroenergetyki, w tym instrukcje eksploatacji dla firm z rozmaitych branż. Ugruntowana wiedza techniczna oraz znajomość prawa i ekonomii, pozwoliły mu na zdobycie doświadczenia w realizowaniu audytów instalacji elektroenergetycznych. Tomasz Karwat może się także poszczycić unikalnymi kwalifikacjami w zakresie optymalizacji zużycia energii, które z sukcesem wykorzystywał podczas współpracy z wieloma czołowymi polskimi i zagranicznymi firmami. Jako jeden z niewielu ekspertów w Polsce, posiada certyfikat ITC Termography, dzięki któremu może wykonywać pomiary termowizyjne na całym świecie.

Tomasz Karwat

BIEGŁY SĄDOWY, EKSPERT ELEKTROENERGETYKI

dr hab. inż. Sławomir Cieślik

PREZES STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH

Rafał Gryska

Zamel Sp. z o.o.

Doradca techniczny i szkoleniowiec z zakresu asortymentu firmy Zamel, w tym systemów sterownia bezprzewodowego. Od ponad 30 lat firma Zamel działa na rynku branży elektrotechnicznej, dynamicznie się rozwijając. Podstawą naszego działania jest zapewnienie najwyższej jakości produktów i standardu obsługi klienta, priorytetem – jego zadowolenie. Jakością, ceną i nowoczesnym wzornictwem naszych produktów wygrywamy z silnymi konkurentami zagranicznymi, promując jednocześnie polskie produkty i całkowicie polski kapitał za granicą.

Pełnomocnik zarządu firmy SunHunter, która zajmuję się projektowaniem, realizowaniem i zarządzaniem projektami inwestycyjnymi oraz doradztwem w oparciu o swoje dotychczasowe doświadczenie na każdym etapie inwestycji. Przygotowują development projektów PV oraz projektują projekty budowlane, zamienne – wykonawcze dla firm wykonawczych, które budują farmy fotowoltaiczne. Zapewniają swoim klientom gwarancję optymalizacji kosztów i maksymalnego wykorzystania zalet nieruchomości pod inwestycję i sukces w ich realizacji. Sun Hunter wspiera budowę instalacji fotowoltaicznych w celu minimalizacji emisji gazów cieplarnianych oraz zmniejszania zanieczyszczenia powietrza.

Grzegorz Wróbel

CO-DIRECTOR OF PROJECT DEPARTAMENT

ImageImage

Przemysław Liman

Schneider Electric Polska

Przemysław Liman – w firmie Schneider Electric zajmuję się zagadnieniami SCADA oraz systemów kontroli i nadzoru.Specjalizuję się w rozwiązaniach cyfrowych dla energetyki zawodowej, oraz projektowaniem architektur komunikacyjnych. Dodatkowo propaguję ideę cyberbezpieczeństwa, zagrożeń i podatności rozwiązań oraz dobrych praktyk indywidualnych.

ZOSTAŃ PARTNEREM KONGRESU

Kongres Elektro-energetyczny to spotkanie specjalistów w branży elektryki i energetyki.


Podczas kongresu prelegenci dzielą się najlepszymi praktykami, wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim szukają rozwiązań, które pomogą im jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby specjalistów z branży.


Chcesz podzielić się swoją wiedzą? Zapraszamy do kontaktu.

Image

Anna Jagodzińska

Młodszy Menedżer Produktu

E-mail: ajagodzinska@wip.pl

Telefon: 662 024 106

ORGANIZATOR

PATRONI MERYTORYCZNI

Weź udział »

Udział w warsztatach jest płatny i wynosi 199 zł NETTO!

Zapisz się i weź udział w wybranych warsztatach!

Warsztat I

Warsztat II

Od 12:15 do 13:15

Od 13:30 do 14:30

Cena 199 zł NETTO

Cena 199 zł NETTO

Estoński CIT – kiedy warto skorzystać z tej formy opodatkowania ?

Zmiany w dokumentacji pracowniczej 2023 - praca zdalna (dokumenty), nowy wzór świadectwa pracy, nowa część akt osobowych

Weź udział »

WARUNKI UCZESTNICTWA

Image

Konferencja on-line jest bezpłatna.


Po zapisaniu się na konferencję otrzymasz e-mail potwierdzający udział w konferencji. Koniecznie potwierdź swój udział w konferencji, klikając w link z e-maila!

W dniu rozpoczęcia konferencji przypomnimy Ci o niej e-mailowo oraz prześlemy informacje organizacyjne.

W ramach rejestracji zapewniamy:

  • Materiały konferencyjne przez 30 dni po konferencji, w tym dostęp do nagrania konferencji!
  • Merytorykę - doświadczeni eksperci
  • Materiały związane z tematyką konferencji
Zgłoś swój udział

ZAPISZ SIĘ

Wypełnij formularz

Po zapisaniu się na konferencję otrzymasz mail potwierdzający udział w konferencji.


Dodatkowo w dniu rozpoczęcia konferencji przypomnimy Ci o niej e-mailowo oraz prześlemy informacje organizacyjne.


Koniecznie potwierdź swój udział w konferencji, klikając w link z e- maila!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

KONTAKT

Anna Jagodzińska


Młodszy menedżer produktu ds. konferencji

662 024 106

ajagodzinska@wip.pl

Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.

Ul. Łotewska 9a

03-918 Warszawa

NIP: 526-19-92-256

Infolinia

22 518 29 29

cok@wip.pl