Jak prawidłowo rozliczyć realizację zadania publicznego przez NGO?

Już nie musisz tracić czasu na szukanie odpowiedzi w wielu źródłach! Sprawdzone w praktyce rozwiązania, z których skorzystały już setki organizacji w Polsce, znajdziesz teraz w jednym miejscu.

Dzięki nim zyskasz pewność, że Twoje decyzje nie narażą organizacji na poważne konsekwencje finansowe.

Sprawdź, jak bardzo możesz ułatwić sobie pracę

Dowiedz się m.in.:

Jakie wydatki ponoszone w trakcie realizacji zadania publicznego najczęściej kwestionują zleceniodawcy?

Jak prawidłowo udokumentować wszystkie poniesione w trakcie realizacji zadania koszty, by urzędnicy nie kazali Ci zwracać dotacji?

Na co należy zwrócić szczególną uwagę, opisując wszystkie dokumenty finansowe?

Jak prowadzić księgowość, by możliwa była identyfikacja poszczególnych operacji finansowych?
Jak uniknąć najczęściej popełnianych w sprawozdaniu z realizacji zadania publicznego błędów?

Nie czekaj dłużej! Zapoznaj się z praktycznymi wskazówkami ekspertów, dzięki którym pozbędziesz się wątpliwości i obaw, że jednostka nadzorująca wytknie Ci jakieś nieprawidłowości.

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia ekspertów!

Nowe rozwiązania trudnych przypadków z praktyki księgowej NGO, wskazówki jak interpretować i zastosować zmieniające się przepisy, odpowiedzi ekspertów na rzeczywiste pytania zadawane przez czytelników, przykłady księgowań i wypełnionych wzorów dokumentów – gotowe do zastosowania w Twojej organizacji. Przekonaj się sam, jak bardzo mimo zmieniających się uregulowań i skomplikowanych przepisów, można ułatwić sobie pracę.

Przekonaj się, jak wiele możesz zyskać!

Niezależnie od tego, czym zajmuje się Twoja organizacja: czy prowadzi dodatkową działalność gospodarczą, czy organizuje szkolenia, stara się lub posiada status organizacji pożytku publicznego w poradniku znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które wykorzystasz do prawidłowego prowadzenia rozliczeń finansowych.

bez problemu przygotujesz niezbędną dla prowadzenia organizacji dokumentację.

sporządzisz sprawozdania finansowe, do których składania zobowiązane są NGO,

bez obaw przed fikusem rozliczysz podatki,

zgodnie z wymogami rozliczysz projekty i dotacje otrzymane przez Twoją organizację,

bezbłędnie zaewidencjonujesz dochody i wydatki organizacji pozarządowej,

Dzięki niej:

To jednak nie wszystko. Jako prenumerator „Finansów organizacji pozarządowej w praktyce” dodatkowo zyskasz:

COMIESIĘCZNE AKTUALIZACJE – dzięki którym będziesz zawsze na bieżąco ze zmianami w prawie ważnymi dla NGO, a także zyskasz kompleksowe wskazówki ekspertów wraz z przykładami księgowań, wypełnionymi wzorami dokumentów, sprawozdań, gotowymi do użycia w Twojej organizacji.

NIEOGRANICZONY DOSTĘP DO PORTALU www.portalngo.pl – który umożliwi Ci korzystanie z bazy porad i komentarzy (także archiwalnych), aktów prawnych, wzorów dokumentów niezbędnych w prowadzeniu organizacji pozarządowej.

MOŻLIWOŚĆ KONSULTACJI PROBLEMOWYCH KWESTII Z EKSPERTEM – odpowiedź na Twoje indywidualne pytanie przesłane na adres: ng@wip.pl prześlemy e-mailem i opublikujemy w aktualizacji.

„Finanse organizacji pozarządowych w praktyce” to nieoceniona pomoc setek organizacji w Polsce. Dołącz do grona zadowolonych klientów:

„Wreszcie znalazłam publikację, która stanowi kompendium przydatnych informacji dotyczących NGO. Nie muszę już tracić czasu na szukanie w Internecie odpowiedzi na nurtujące mnie problemy – tu jest wszystko, czego potrzebuję”.
Ewa P. z Krakowa - księgowa fundacji

„Miałam poważny problem dotyczący rozliczania oddziałów stowarzyszenia – nie wiedziałam, jak się tego zabrać. Wysłałam pytanie do redakcji „Finansów...” i dostałam precyzyjną odpowiedź, dzięki której poradziłam sobie z trudną sytuacją w naszej organizacji. To była nieoceniona pomoc”.
Marek P. z Warszawy - główny księgowy fundacji

„Znam wiele organizacji pozarządowych, które miały dobre pomysły na działalność i sprawnie ją prowadziły ale z powodu kosztownych błędów w księgowości musiały zaprzestać działalności. Urzędy skarbowe potraktowały je jak zwykłe firmy. Niestety to spotyka coraz więcej organizacji, dlatego z pełnym zaufaniem korzystam z profesjonalnego wsparcia, jakim jest publikacja „Finanse organizacji pozarządowej w praktyce”.
Katarzyna F. z Lublina – księgowa stowarzyszenia

„Odetchnęłam z ulgą, że problemy, z którymi borykamy się na co dzień, nie są tylko moimi problemami. Lektura listów od czytelników pokazała mi, że nie tylko ja mam wątpliwości z prawidłowym prowadzeniem księgowości w organizacji, która – co tu dużo mówić – nie jest taka sama jak firmach prywatnych. Dlatego polecam wszystkim księgowym organizacji pozarządowych ten poradnik – lektura komentarzy i odpowiedzi ekspertów na listy czytelników sprawia, że czuję się pewniej w codziennej pracy”.
Lidia K. z Bydgoszczy – specjalista ds. księgowo-kadrowych NGO

„Finanse organizacji pozarządowej w praktyce” to opłacalna inwestycja, tym bardziej że teraz możesz korzystać z publikacji BEZPŁATNIE przez 14 dni. Wypełnij formularz, a wkrótce otrzymasz poradnik, dzięki któremu pozbędziesz się wątpliwości i – podejmując trudne decyzje – przestaniesz się obawiać, że jednostka nadzorująca wytknie Ci jakieś nieprawidłowości.

Korzystaj z niego w każdej chwili, gdy będziesz miał jakąkolwiek wątpliwość, wykorzystuj zawarte w niej informacje – nic za to nie płacąc.

Jeśli publikacja nie spełni Twoich oczekiwań, po prostu odeślij ją do wydawnictwa.
Pamiętaj! Udział w bezpłatnym, 14-dniowym teście do niczego Cię nie zobowiązuje.

Jeśli jednak zdecydujesz się zostać Czytelnikiem poradnika „Finanse organizacji pozarządowej w praktyce” oprócz poradnika otrzymasz co 4-6 tygodni ok. 80 stronicowe aktualizacje – dzięki którym będziesz zawsze na bieżąco ze zmianami w prawie ważnymi dla NGO a także zyskasz kompleksowe wskazówki ekspertów wraz z przykładami księgowań, wypełnionymi wzorami dokumentów, sprawozdań, gotowymi do użycia w Twojej organizacji. Cena aktualizacji to 69 zł netto (72,45 zł brutto) plus koszty wysyłki 7,50 zł netto (7,88 zł brutto).

Jeśli zatem po upływie 14 dni zdecydujesz się zatrzymać poradnik zawierający ok. 350 stron – opłać dołączoną do niego fakturę z 50% rabatem na kwotę 49,00 zł netto (51,45 zł brutto) plus koszty wysyłki 14,99 zł netto (18,44 zł brutto). Cena standardowa poradnika to 97 zł netto. Tym samym zaoszczędzisz aż 48 zł netto.

Gwarantuję Ci, że wszystkie wskazówki i porady zawarte w poradniku „Finanse organizacji pozarządowej w praktyce” są na najwyższym poziomie merytorycznym, gdyż zostały udzielone przez wybitnych ekspertów z tego zakresu.

TAK, chcę otrzymać bezpłatnie na 14 dni na próbę publikację „Finanse organizacji pozarządowej w praktyce”.

WIEM, że jeżeli publikacja nie spełni moich oczekiwań, wystarczy, że najpóźniej 14. dnia od daty otrzymania odeślę ją wraz z fakturą pod wskazany adres.

Jestem przekonana, że wskazówki i porady zawarte w naszej pracy znacznie ułatwią Ci wykonywanie służbowych obowiązków i dadzą poczucie pewności, że księgowość w Twojej organizacji jest prowadzona bezbłędnie.

Serdecznie pozdrawiam i życzę Ci wielu sukcesów zawodowych

Justyna Jóźwiak
wydawca „Finansów organizacji pozarządowej w praktyce”