„Nowości

składkowo-płacowe”

Sprawdź, co zmienia się w Twojej pracy

Weź udział w bezpłatnym teście »

Polski Fundusz Rozwoju, jako podmiot wdrażający program Pracowniczych Planów Kapitałowych zwrócił się do Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Rozwoju o wydłużenie II etapu wdrażania PPK dla firm zatrudniających co najmniej 50 osób. Ma to związek z obecną sytuacją gospodarczą wywołaną przez koronawirus (COVID-19). W przypadku wprowadzenia stosowanych zmian w ustawie o PPK termin zawarcia umowy o zarządzanie zostanie wydłużony z 24 kwietnia 2020 r. do 27 października 2020 r., a termin zawarcia umowy o prowadzenie PPK z 11 maja 2020 r. do 10 listopada 2020 r.

Weź udział w bezpłatnym teście »
 • Obowiązkowa kwarantanna pracownika powracającego z zagranicy 
 • Wynagrodzenie pracownika na czas zamknięcia zakładu pracy – listy płac za marzec 2020 r.
 • Praca zdalna w związku z COVID-19 – 10 odpowiedzi PIP 
 • Specustawa i świadczenia w czasie kwarantanny 
 • Jak organizować pracę zdalną – krok po kroku i wzory pism
 • Jak chronić pracowników przed koronawirusem – instrukcja postępowania 
 • Czy w związku z odwołaniem koncertów, pracownikom artystycznym należy wypłacić wynagrodzenie w wys. 100%, czy można powołać się na art. 81 par. 1 Kodeksu pracy i potraktować jako przestój
 • Jakie zaświadczenie wystawić pracownikowi po szkoleniu na temat koronawirusa – wzór dokumentu
 • Czy instytucja kultury zapłaci za czas kwarantanny swojego pracownika
 • Jak ustalać prawo do zasiłku chorobowego i zasiłku opiekuńczego po zamknięciu szkół, przedszkoli i żłobków – wzory dokumentów i procedury

Sprawdź inne konsekwencje pandemii w codziennym funkcjonowaniu polskich firm::

Skorzystaj z kompleksowych rozwiązań płacowych - dostępnych zarówno w wersji papierowej,

jak i elektronicznej

„Płace w firmie” to serwis, w którym znajdziesz kompleksowe omówienie zagadnień wynagrodzeniowych. Dzięki zawężonej tematyce prezentowane tematy są pogłębione, opracowane szczegółowo i obszernie oraz dopasowane do problematyki pojawiającej się w polskich firmach


W dodatku publikowane w serwisie treści opracowane są zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej - na stronie placewfirmie.pl z dokładną wyszukiwarką, co pozwala tak na poręczność korzystania, jak i szybkość dotarcia do informacji.

Dowiedz się więcej »

Nowości z zakresu rozliczeń z ZUS, podatków i prawa pracy, które naprawdę są Ci potrzebne!

Odpowiedzi na pytania Czytelników- autentyczne sytuacje, które występują w polskich firmach.

Poznasz wszystkie zmiany prawne, jakie mają wpływ na Twoją pracę, i nie będziesz się zastanawiać, jak je interpretować, gdyż są opracowane w bardzo przystępnej formie, bez zbędnych dywagacji prawniczych, ale za to z praktycznymi przykładami! Przykładowe listy płac oraz analizę błędów kadrowo-płacowych wraz z pokazaniem, jak je korygować. Aktualne stawki i wskaźniki.

Rozwiązania trudnych, nietypowych przypadków przedstawiają eksperci - specjaliści z Centrali ZUS, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, doradcy podatkowy, radcy prawni oraz praktycy z wieloletnim stażem. Sprawdzisz, co może zdarzyć się również w Twojej pracy, i upewnisz się, czy potrafisz zastosować odpowiedni przepis lub zgodną z prawem interpretację - zawsze znajdziesz dokładnie opisaną podstawę prawną

Przykłady rozliczeń, dzięki którym maksymalnie ułatwisz sobie pracę!

Dzięki pogłębionym przykładom liczbowym przekonasz się, krok po kroku, jak należy rozliczać wynagrodzenia, aby ustrzec się błędów i nie tracić na rozliczenia zbyt wiele czasu. Będziesz wiedzieć, o co pytają specjaliści tacy jak Ty, co pozwoli Ci uniknąć podobnych błędów.

POZNAJ WIĘCEJ PRZYPADKÓW »

Niestandardowe przypadki, które sprawiają trudności

specjalistom ds. płac - Ty rozliczysz je sprawnie i bezbłędnie

Zamiast banalnych sytuacji, które można znaleźć w innych publikacjach, przeczytasz omówienia autentycznych oraz nietypowych przypadków i dowiesz się, jak sobie z nimi radzić

POZNAJ WIĘCEJ PRZYPADKÓW »

Na serwis "Płace w firmie",

oprócz placewfirmie.pl, składają się:

1. Kolejne numery czasopisma ukazujące się co 3-4 tygodnie, w których znajdziesz: • Nowości składkowo-płacowe związane z rozliczaniem wynagrodzeń z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, podatków i dokumentacji oraz porady jak stosować zmienione przepisy w praktyce,
 • Najnowsze orzecznictwo i interpretacje ZUS oraz interpretacje podatkowe,
 • Korygowanie błędów kadrowo-płacowych, gdzie na konkretnych kwotach będziesz mógł przeanalizować nawet najbardziej zawiłe nieprawidłowości w rozliczeniach,
 • Listy płac - wraz z wyliczeniem konkretnej kwoty do wypłaty,
 • Odpowiedzi ekspertów - najlepsi specjaliści w rozliczaniu wynagrodzeń odpowiadają na pytania nadesłane do redakcji,
 • Rozwiązania płacowe - tu omawiamy konkretny problem płacowy ważny w danym miesiącu.
 • Wskaźniki i stawki niezbędne osobom rozliczającym ZUS.

2. Możliwość skonsultowania z ekspertem swoich problemów i uzyskania pomocy w ich rozwiązaniu - po przesłaniu pytania e-mailem na adres redakcji odpowiedź otrzymasz wprost na swoją skrzynkę pocztową.3. Trzy razy w tygodniu serwis e-mailowy poświęcony prawu pracy, ubezpieczeniom społecznym, podatkom oraz dokumentacji kadrowo-płacowej przesyłany wprost na Twoją skrzynkę e-mailową."Płace w firmie.

Rozliczanie wynagrodzeń w praktyce" - teraz na 14 dni, na próbę!Całkowicie bezpłatnie!

Wszystkie wskazówki w nim zawarte możesz wykorzystywać całkowicie bezpłatnie. Bez żadnych zobowiązań, aż przez 14 dni. Zamów BEZPŁATNIE czasopismo razem z niezbędnikiem „Nowa skala podatkowa od 1 października 2019 - listy płac, korekty, przykłady” do bezpłatnego testu i korzystaj z niego do woli przez 14 dni. Po tym terminie otrzymasz kolejne wydanie publikacji razem z fakturą za 3 kolejne wydania czasopisma. Każdy numer tylko 49,99 zł netto (53,99 zł brutto) + koszty przesyłki w wysokości 29,70 zł netto (32,08 zł brutto) za trzy numery.


W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania kolejnych wydań. Rezygnacja obowiązuje od kolejnego okresu rozliczeniowego.

Razem z pierwszym numerem czasopisma otrzymasz niezbędnik ,,Nowa skala podatkowa od 1 października 2019 - listy płac, korekty, przykłady".

Po opłaceniu pierwszej faktury otrzymasz bon o wartości 50 zł do wykorzystania w ogólnopolskiej sieci drogerii

Zasady 14-dniowego

okresu testowego są proste:

1. Wypełniasz formularz, aby wskazać adres, pod który otrzymasz przesyłkę.


2. Przez całe 14 dni korzystasz z zawartości publikacji bez żadnych ograniczeń, potem otrzymasz kolejny numer już z fakturą.


3. Pamiętaj, że jeżeli nie chcesz otrzymywać płatnych numerów musisz nas powiadomić 14 dniach telefonicznie, faksem lub e-mailem.


Możesz nam zaufać!


Wydawnictwo Wiedza i Praktyka otrzymało Godło Programu Certyfikującego „Firma Przyjazna Klientowi”, co potwierdza profesjonalne podejście firmy do klienta. Dlatego niczym nie ryzykujesz, zamawiając poradnik „Płace w firmie. Rozliczanie wynagrodzeń w praktyce” na bezpłatny, 14-dniowy okres testowy.