„Nowości

składkowo-płacowe”

Sprawdź, co zmienia się w Twojej pracy

Weź udział w bezpłatnym teście »

Pracownik na kwarantannie – poznaj obowiązki i prawa pracodawcy

W przypadku uzasadnionego podejrzenia choroby pracownik, u którego wystąpiły objawy sugerujące zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 lub innej infekcji dróg oddechowych, powinien niezwłocznie powiadomić o tym swojego bezpośredniego przełożonego, skontaktować się z lekarzem, który skieruje go na zwolnienie lekarskie i przekaże niezbędne informacje dotyczące ewentualnych dalszych kroków w przypadku podejrzenia COVID-19.


W przypadku bezpośredniego kontaktu z osobą chorą pracownik, który nie ma objawów COVID-19 ani innej infekcji dróg oddechowych, ale miał bezpośredni kontakt z osobą, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 i zachodzi wysokie prawdopodobieństwo zarażenia, niezwłocznie informuje o tym swojego bezpośredniego przełożonego. W przypadku gdy kontakt trwał dłużej niż 15 minut, w odległości mniejszej niż 1,5 m, pracownik powinien zostać natychmiast odizolowany np. poprzez objęcie kwarantanną przez powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną. Szczegóły na ten temat znajdziesz w najnowszym numerze Płace w firmie.

Weź udział w bezpłatnym teście »
 • Pracownik na kwarantannie: wynagrodzenie, rozliczenia z ZUS, rodzaj nieobecności - odpowiedzi na 8 pytań pracodawców
 • Odpowiedzialność odszkodowawcza zakładu pracy za zakażenie, do którego doszło na jego terenie
 • Pracownik miał kontakt z COVID, a sanepid nie odezwał się albo tylko zadzwonił – co robić
 • Wypłata zasiłków – pracodawca otrzyma z ZUS informację o kwarantannie lub izolacji pracownika
 • Podejrzenie lub potwierdzenie zakażenia koronawirusem u pracownika - instrukcja dla pracodawcy
 • Niemożność wykonywania pracy z powodu decyzji o kwarantannie traktowana jest na równi z chorobą.
 • W okresie kwarantanny pracownikowi przysługują świadczenia pieniężne z tytułu choroby, czyli adekwatnie do okoliczności wynagrodzenie chorobowe lub zasiłek chorobowy.
 • Sprawdź, jak krok po kroku postąpić w przypadku podejrzenia lub potwierdzenia u pracownika zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Skorzystaj z kompleksowych rozwiązań płacowych - dostępnych zarówno w wersji papierowej,

jak i elektronicznej

„Płace w firmie” to serwis, w którym znajdziesz kompleksowe omówienie zagadnień wynagrodzeniowych. Dzięki zawężonej tematyce prezentowane tematy są pogłębione, opracowane szczegółowo i obszernie oraz dopasowane do problematyki pojawiającej się w polskich firmach


W dodatku publikowane w serwisie treści opracowane są zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej - na stronie placewfirmie.pl z dokładną wyszukiwarką, co pozwala tak na poręczność korzystania, jak i szybkość dotarcia do informacji.

Dowiedz się więcej »

Nowości z zakresu rozliczeń z ZUS, podatków i prawa pracy, które naprawdę są Ci potrzebne!

Odpowiedzi na pytania Czytelników- autentyczne sytuacje, które występują w polskich firmach.

Poznasz wszystkie zmiany prawne, jakie mają wpływ na Twoją pracę, i nie będziesz się zastanawiać, jak je interpretować, gdyż są opracowane w bardzo przystępnej formie, bez zbędnych dywagacji prawniczych, ale za to z praktycznymi przykładami! Przykładowe listy płac oraz analizę błędów kadrowo-płacowych wraz z pokazaniem, jak je korygować. Aktualne stawki i wskaźniki.

Rozwiązania trudnych, nietypowych przypadków przedstawiają eksperci - specjaliści z Centrali ZUS, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, doradcy podatkowy, radcy prawni oraz praktycy z wieloletnim stażem. Sprawdzisz, co może zdarzyć się również w Twojej pracy, i upewnisz się, czy potrafisz zastosować odpowiedni przepis lub zgodną z prawem interpretację - zawsze znajdziesz dokładnie opisaną podstawę prawną

Przykłady rozliczeń, dzięki którym maksymalnie ułatwisz sobie pracę!

Dzięki pogłębionym przykładom liczbowym przekonasz się, krok po kroku, jak należy rozliczać wynagrodzenia, aby ustrzec się błędów i nie tracić na rozliczenia zbyt wiele czasu. Będziesz wiedzieć, o co pytają specjaliści tacy jak Ty, co pozwoli Ci uniknąć podobnych błędów.

POZNAJ WIĘCEJ PRZYPADKÓW »

Niestandardowe przypadki, które sprawiają trudności

specjalistom ds. płac - Ty rozliczysz je sprawnie i bezbłędnie

Zamiast banalnych sytuacji, które można znaleźć w innych publikacjach, przeczytasz omówienia autentycznych oraz nietypowych przypadków i dowiesz się, jak sobie z nimi radzić

POZNAJ WIĘCEJ PRZYPADKÓW »

Na serwis "Płace w firmie",

oprócz placewfirmie.pl, składają się:

1. Kolejne numery czasopisma ukazujące się co 3-4 tygodnie, w których znajdziesz: • Nowości składkowo-płacowe związane z rozliczaniem wynagrodzeń z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, podatków i dokumentacji oraz porady jak stosować zmienione przepisy w praktyce,
 • Najnowsze orzecznictwo i interpretacje ZUS oraz interpretacje podatkowe,
 • Korygowanie błędów kadrowo-płacowych, gdzie na konkretnych kwotach będziesz mógł przeanalizować nawet najbardziej zawiłe nieprawidłowości w rozliczeniach,
 • Listy płac - wraz z wyliczeniem konkretnej kwoty do wypłaty,
 • Odpowiedzi ekspertów - najlepsi specjaliści w rozliczaniu wynagrodzeń odpowiadają na pytania nadesłane do redakcji,
 • Rozwiązania płacowe - tu omawiamy konkretny problem płacowy ważny w danym miesiącu.
 • Wskaźniki i stawki niezbędne osobom rozliczającym ZUS.

2. Możliwość skonsultowania z ekspertem swoich problemów i uzyskania pomocy w ich rozwiązaniu - po przesłaniu pytania e-mailem na adres redakcji odpowiedź otrzymasz wprost na swoją skrzynkę pocztową.3. Trzy razy w tygodniu serwis e-mailowy poświęcony prawu pracy, ubezpieczeniom społecznym, podatkom oraz dokumentacji kadrowo-płacowej przesyłany wprost na Twoją skrzynkę e-mailową."Płace w firmie.

Rozliczanie wynagrodzeń w praktyce" - teraz na 14 dni, na próbę!Całkowicie bezpłatnie!

Wszystkie wskazówki w nim zawarte możesz wykorzystywać całkowicie bezpłatnie. Bez żadnych zobowiązań, aż przez 14 dni. Po tym terminie otrzymasz kolejne wydanie publikacji razem z fakturą za 3 kolejne wydania czasopisma. Każdy numer tylko 51,90 zł netto (56,05 zł brutto) + koszty przesyłki w wysokości 29,70 zł netto (32,08 zł brutto) za trzy numery.


W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania kolejnych wydań. Rezygnacja obowiązuje od kolejnego okresu rozliczeniowego.


W podziękowaniu za opłacenie faktury otrzymasz pakiet dwóch książek:

- Informator kadrowego 2021 z aktualnymi wskaźnikami kadrowo-płacowymi na 2021 rok

- PPK w firmie bez błędów i sankcji. Rozwiązania 55 problemów związanych z wdrożeniem

i prowadzeniem PPK

Zasady 14-dniowego

okresu testowego są proste:

1. Wypełniasz formularz, aby wskazać adres, pod który otrzymasz przesyłkę.


2. Przez całe 14 dni korzystasz z zawartości publikacji bez żadnych ograniczeń, potem otrzymasz kolejny numer już z fakturą.


3. Pamiętaj, że jeżeli nie chcesz otrzymywać płatnych numerów musisz nas powiadomić 14 dniach telefonicznie, faksem lub e-mailem.


Jeżeli zdecydujesz się na otrzymywanie płatnych numerów, nie musisz się z nami kontaktować. Po zakończeniu okresu próbnego będziesz otrzymywał kolejne, płatne numer na wskazany adres. W takim przypadku będzie wystawiana faktura, która obejmuje 3 numery czasopisma – cena jednego numeru wynosi 51,90 zł netto, koszty pakowania i wysyłki to jednorazowa opłata za cały okres prenumeraty - 29,70 zł netto. Łączna wartość zamówienia wraz z kosztami pakowania i wysyłki wynosi 185,40 zł netto (200,24 zł brutto).