Zapisy zakończone!

Ogólnopolska konferencja dla zarządzających w ochronie zdrowia

Pomóż bezdomnym psom

Wyzwania menedżera ochrony zdrowia 2022/2023

II. EDYCJA

Wydarzenie wspiera bezdomne psy z przytuliska w Kozienicach.

Termin konferencji

Poznaj datę i miejsce konferencji.

Kiedy i gdzie?

06.10.2022 r.

IconIcon

Online

Do wydarzenia pozostało:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

O konferencji:

Portal SerwisZOZ to wiarygodne źródło informacji z zakresu ochrony zdrowia. Ułatwia kierownikom i menedżerom placówek medycznych zarządzać nimi i personelem, zgodnie z najnowszym rozporządzeniami oraz zmianami.

Podczas konferencji eksperci i ekspertki omówią najważniejsze zmiany w ochronie zdrowia – jak aktualna sytuacja wpływa na placówki medyczne i ich rozwój oraz z jakimi trudnościami będzie musiał zmierzyć się personel.

Pierwsza edycja konferencji cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dlatego wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, organizujemy drugą edycję Ogólnopolskiej konferencji dla zarządzających w ochronie zdrowia: Wyzwania menedżera ochrony zdrowia 2022/2023

Wiemy, że przygotowane wystąpienia rozwiążą problemy, z którymi trudzą się placówki medyczne oraz przygotują je do nadchodzących zmian.

Zapraszamy,

SerwisZOZ

Zapisy zakończone!

Korzyści

BEZPŁATNY UDZIAŁ

CERTYFIKAT

TRANSMISJA ONLINE

IconIconIcon

PANEL DYSKUSYJNY Z SESJĄ Q&A

Icon

właścicieli praktyk lekarskich

lekarzy

kadry zarządzającej placówkami medycznymi

pracowników ds. administracji

Przede wszystkim zapraszamy:

Konferencja przeznaczona jest dla osób, które pracują w ochronie zdrowia lub są blisko związane z działaniami w tym zakresie.

Icon
Zapisy zakończone!
IconIconIconIcon

Dla kogo jest konferencja?

Prelegenci

Agnieszka
Rudnicka-Szymczak

Ukończyła podyplomowe studia na SGH Zarządzanie Zakładami Opieki Zdrowotnej. Posiada 12 letnie doświadczenie w pracy w instytucjach państwowych związanych z systemem opieki zdrowotnej w Polsce (NFZ), oraz jako kierownik projektów IT (ZUS). Obecnie jest członkiem zespołu wdrożeniowego w Projekcie „Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych" (System E-zdrowie).

Anna Gawrońska

Doktor nauk ekonomicznych, specjalność logistyka, lider obszaru ds. standardów GS1 w ochronie zdrowia w Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny. Redaktorka merytoryczna platformy E-zdrowie w praktyce. Uczestniczy w międzynarodowych projektach z zakresu standardów w e-zdrowiu (Antilope, epSOS, openMedicine, UNICOM) oraz w projektach krajowych z zakresu logistyki. Wspiera polskie szpitale w zakresie wdrażania rozwiązań, umożliwiających automatyzację i racjonalizację procesów logistycznych. Bierze udział w pracach międzynarodowej Grupy Roboczej ds. Ochrony Zdrowia GS1 (GS1 Global Healthcare Interest Group). Autorka licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu zastosowania standardów GS1 w obszarze ochrony zdrowia i zarządzania w ochronie zdrowia. Współpracuje z Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Centrum e-Zdrowia, jak również stowarzyszeniami branżowymi i klastrami medycznymi. Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia HL7, członek Rady ds. Interoperacyjności przy Centrum e-Zdrowia oraz Polskiego Towarzystwa Logistycznego. Autorka ponad 50 publikacji naukowych i popularnonaukowych oraz dostępnej w trybie open access książki „Zarządzanie procesem przepływu produktów leczniczych w szpitalu”. Uczestniczka ponad 40 konferencji branżowych.

dr n. ekon., specjalność logistyka

Oskar Sobolewski

Współautor wielu książek w tym „Korekty w Polskim Ładzie – likwidacja ulgi dla klasy średniej, odliczenia składki zdrowotnej, obniżona stawka PIT do 12% i inne kluczowe zmiany” (C.H.Beck, czerwiec 2022). „Polski Ład. Praktyczna analiza zmian” (C.H.Beck, 2021) oraz „Polski Ład w pytaniach i odpowiedziach” (Wiedza i Praktyka, 2021).


Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu systemu emerytalnego, PPK, PPE, zmian kadrowych i płacowych.


Autor wielu artykułów prasowych dotyczących problematyki systemu emerytalnego oraz ubezpieczeń społecznych, publikowanych na łamach dzienników, takich jak Rzeczpospolita i Gazeta Prawna, a także portali internetowych tvn24.pl onet.pl, businessinsider.pl, prawo.pl, money.pl i superbiz.pl. Aktywny komentator zagadnień związanych z systemem emerytalnym, wielokrotnie goszczący w programach realizowanych przez wp.pl, money.pl, radio TOK FM, TVN 24 oraz TVN.

Katarzyna Fortak-Karasińska

Ma ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe obejmujące szczegółowe zagadnienia prawa medycznego, współpracy i funkcjonowania podmiotów leczniczych w ramach systemu NFZ, prawa farmaceutycznego oraz prawa zamówień publicznych, także w prowadzeniu spraw przed sądami cywilnymi oraz sądami administracyjnymi.

Radca prawny, Founding Partner w Kancelarii F/K Legal

Ekspert emerytalny i rynku pracy w HRK, założyciel Debaty Emerytalnej.

Marta Byzdra-Pawlak

Specjalizuje się w obszarze prawa cywilnego, w tym procesowego i medycznego, a także sprawach za zakresu prawa pracy. Świadczy pomoc prawną jako obrońca reprezentujący lekarzy przed organami dyscyplinarnymi izb lekarskich. Autorka publikacji dotyczących wykonywania zawodu lekarza oraz z zakresu funkcjonowania podmiotów leczniczych.

Krzysztof Szmigielski

Specjalista baz danych, od 21 lat związany z informatyzacją jednostek służby zdrowia. Od 2008 roku Kierownik Sekcji Informatyki w Szpitalu Wolskim w Warszawie.

Brał udział we wdrażaniu 4 projektów unijnych związanych z informatyzacją szpitala. W swojej karierze zajmował się wdrażaniem i utrzymaniem systemów medycznych w Szpitalach w całej Polsce.

Wykładowca i Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Informatyki Europejskiej Uczelni w Warszawie. Entuzjasta rozwiązań Open Source.

Kierownik Sekcji Informatyki w Szpitalu Wolskim, Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Informatyki Europejskiej Uczelni w Warszawie

Practice Partner, Radca Prawny w Kancelarii F/K Legal

Ryszard Olszanowski

W latach 1981 - 2012 dyrektor w kilku szpitalach. Wykładowca z zakresu polityki zdrowotnej i ekonomiki zdrowia. Autor wielu publikacji i projektów doradczych z tego zakresu. W latach 1990-2015 Konsultant i doradca komisji sejmowych i Ministerstwa Zdrowia w zakresie rozwiązań prawnych i organizacyjnych w ochronie zdrowia. Współtwórca pierwszej ustawy o zakładach opieki zdrowotnej i innych aktów prawnych. W latach 2012-15 Członek Komitetu Sterującego projektem P1 „Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych” w Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Zastępca Kierownika projektu unijnego „KigMed.eu - Inkubator Innowacyjnych Technologii Dla e-Medycyny” w Krajowej Izbie Gospodarczej. Członek założyciel Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej „STOMOZ” (1990 r.) i jego pierwszy Sekretarz Generalny.

Od roku 1991 do chwili obecnej w Zarządzie Centrum Edukacji i Doradztwa Służby Zdrowia. Aktualnie Prezes.

Od roku 2001 Wiceprzewodniczący a od 2021 Przewodniczący Komitetu Zdrowia Krajowej Izby Gospodarczej.

Od 1995 do 2013 r. Przewodniczący Rady Izby Gospodarczej Medycyna Polska

Od 2013 r. do chwili obecnej Prezes Izby Gospodarczej Medycyna Polska.

Maciej Łokaj

Współautor podcastu Recepta na Przepis. Ekspert w dziedzinie prawa medycznego i farmaceutycznego, a także bezpieczeństwa informacji, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony danych osobowych. Autor i współautor licznych opracowań z zakresu prawa medycznego. Szkoleniowiec i prelegent podczas zjazdów i konferencji managerów ochrony zdrowia i lekarzy.

Radca Prawny, partner w Gardens Tax & Legal Wilk Latkowski Łokaj Doradcy Podatkowi i Radcowie Prawni Sp. p.

Prezes Izby Gospodarczej Medycyna Polska

Tomasz Jedynak

W Cisco Systems od 2013 roku. Obecnie jest odpowiedzialny za rozwój sprzedaży rozwiązań cyberbezpieczeństwa w Polsce. Poprzednio pracował na stanowiskach inżynierskich min. jako architekt oraz konsultant rozwiązań cyberbezpieczeństwa. W swoim portfolio posiada wiele branżowych certyfikatów min. CISSP, CEH. Prywatnie miłośnik gry na gitarze, słuchania ciężkiej muzyki, podróży oraz spotkań z przyjaciółmi.Od roku 1991 do chwili obecnej w Zarządzie Centrum Edukacji i Doradztwa Służby Zdrowia. Aktualnie Prezes.

Od roku 2001 Wiceprzewodniczący a od 2021 Przewodniczący Komitetu Zdrowia Krajowej Izby Gospodarczej.

Od 1995 do 2013 r. Przewodniczący Rady Izby Gospodarczej Medycyna Polska

Od 2013 r. do chwili obecnej Prezes Izby Gospodarczej Medycyna Polska.

Marcin Pera

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu wyniesione z sektora prywatnego i publicznego. Od lat zajmuje się współtworzeniem wielu projektów i produktów, także w branży IT. Stara się być na bieżąco z nowinkami w świecie muzyki, filmu, spraw społecznych i technologii.

Statlook Expert, Media-press.tv S.A.

Cybersecurity Sales Manager, Cisco

Andrzej Osuch

Jako Dyrektor ds. Transformacji Biznesowej odpowiada w Grupie LUX MED za obszar cyfrowej transformacji modelu opieki medycznej oraz innowacje zewnętrzne. Prowadzone projekty dotyczą w szczególności telemedycyny, koordynacji opieki, standardów interoperacyjności oraz walidacji rozwiązań wykorzystujących zaawansowane technologie przetwarzania danych, w tym algorytmy uczenia maszynowego.Wcześniej w roli CIO Grupy LUX MED zarządzał obszarem IT obejmującym rozwój oprogramowania, utrzymanie systemów, bezpieczeństwo informacji oraz Biuro Projektów. Nadzorował główne projekty IT m.in. budowę głównego systemu medycznego Grupy (wdrożenie w 2014 r.) oraz projekt integracji systemów i migracji danych w trakcie integracji spółek LUX MED, CM LIM, Medycyna Rodzinna i Promedis (2009 r.).Szeroko zaangażowany w działalność organizacji branżowych na rzecz cyfrowej transformacji polskiego sektora zdrowotnego. Aktualnie przedstawiciel Związku Pracodawców RP w Radzie ds. Interoperacyjności, przewodniczący Forów IT i Telemedycyny w Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej, przewodniczący Rady Programowej Polskiego Stowarzyszenia HL7, wiceprezes zarządu fundacji Telemedyczna Grupa Robocza, przedstawiciel Grupy LUX MED w Polskiej Izbie Informatyki Medycznej.Z wykształcenia lekarz, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista chorób wewnętrznych, w latach 1995-2000 pracował jako lekarz i nauczyciel akademicki w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych WUM.

Dobrawa Biadun

Od lat związana z systemem ochrony zdrowia, prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego. Pracownik Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Autorka publikacji z zakresu ochrony zdrowia. Współpracuje z Wolters Kluwer Polska oraz Akademią Leona Koźmińskiego.

Doktor nauk prawnych, radca prawny, legislator.

Dyrektor ds. Transformacji Biznesowej, Grupa LUX MED

Agenda

*

9.00 - 9.10

Powitanie

9:10 - 9:50

Zmiany w kodeksie pracy w związku z work life balance i pracą zdalną w ochronie zdrowia

9:50-10:05

Przerwa

10:05-10:45

Jakość i bezpieczeństwo Pacjenta, błędy medyczne a system "no-fault"

10:45-11:00

Kontrole NFZ po nowemu. Case studies

Przerwa

11:00-11:40

12:00-12:15

Przerwa

12:15-12:55

Rozwój prywatnych placówek medycznych - jak z sukcesem prowadzić działalność?

12:55-13:10

Przerwa

13:10-14:10

Panel dyskusyjny: Cyfrowa transformacja w placówkach medycznych

15:10-15:25

Zakończenie konferencji

14:25-14:45

Jak prosto i szybko podnieść poziom Cyberbezpieczeństwa w jednostkach służby zdrowia?

Przerwa

14:10-14:25

Agnieszka Rudnicka-Szymczak

Oskar Sobolewski

Anna Gawrońska
Moderatorka

Marta Byzdra-Pawlak

Katarzyna Fortak-Karasińska

Ryszard Olszanowski

Krzysztof Szmigielski

Maciej Łokaj

Katarzyna Fortak-Karasińska

Dobrawa Biadun

Tomasz Jedynak

Tomasz Jedynak

14:45 – 15:10

Zarządzanie Zasobami IT w służbie zdrowia. Oprogramowanie Statlook jako lek na kryzys

Statlook to oprogramowanie, które zapewnia bezpieczeństwo w obszarze IT z jednoczesną gwarancją optymalizacji kosztów. Nasz system gwarantuje odpowiednią ochronę wszystkich zasobów IT, pomaga zadbać o aktualność licencji i legalność oprogramowania. W czasach pracy zdalnej i hybrydowej umożliwia rozwiązywanie na odległość problemów zgłaszanych przez użytkowników (Helpdesk z autorską propozycją zdalnego pulpitu). Wspieramy też zarządzanie bezpieczeństwem danych osobowych (RODO) oraz zgodnie z dyrektywą unijną proponujemy nowoczesne rozwiązanie obowiązku utworzenia wewnętrznego kanału zgłoszeń dla sygnalistów.

Marcin Pera

Andrzej Osuch

Zadaj pytanie ekspertom na żywo!

11:40-12:00

Jakość i bezpieczeństwo pacjenta - dokumentacja medyczna w dobie spraw o błędy medyczne

Zadaj pytanie ekspertom na żywo!

Zapisy zakończone!

*Organizator ma prawo do zmiany kolejności prelekcji, tematów prelekcji oraz prelegentów.

Wesprzyj podopiecznych wolontariatu

Konferencja jest bezpłatna. Pomoc bezbronnym zwierzętom - bezcenna. Możesz wesprzeć wolontariat z Kozienic, który ma pod swoimi skrzydłami bezdomne psy.


Jak możesz pomóc? Kliknij i zobacz czego potrzebują psy ze schroniska.

Sprawdź listę
X
Firma Rodzaj karmy
Dolina Noteci karma mokra premium
Wiejska zagroda karma sucha i mokra
Bosch karma sucha
Wolf karma sucha i mokra
Josera karma sucha
Lukullus karma sucha i mokra
Fitmin karma sucha
Animonda karma sucha i mokra
Carnilove karma sucha i mokra

ORGANIZATOR

PARTNER GŁÓWNY

PARTNER WYDARZENIA

PATRON MERYTORYCZNY

PARTNERZY MEDIALNI

PATRONI

FAQ

square

Kiedy i gdzie odbywa się konferencja?

Konferencja odbędzie się 6 października 2022 roku o godzinie 9:00. Wydarzenie będzie w formie online. Wystąpienia prelegentów możesz obejrzeć za pomocą dowolnego urządzenia.

hide
square

Jak wziąć udział w konferencji?

Aby uczestniczyć w konferencji, należy zapisać się na nią za pomocą formularza, potwierdzić uczestnictwo, klikając w link wysłany na maila podanego podczas rejestracji oraz w dniu wydarzenia wejść w link, który przekieruje Cię bezpośrednio do pokoju dla uczestnika.

hide
square

Kiedy dostanę link do transmisji online?

Indywidualny link do pokoju konferencyjnego każdy z uczestników otrzyma w dzień konferencji: WAŻNE! Link zostanie wysłany automatycznie na adres e-mail podany w formularzu. Nie dostałeś wiadomości? Sprawdź folder SPAM lub INNE.

hide
square

Ile kosztuje udział w konferencji?

Konferencja jest całkowicie bezpłatna.

hide
square

Czy dostane certyfikat uczestnictwa?

Tak, każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat uczestnictwa. Certyfikaty zostaną wysłane uczestnikom e-mailem w ciągu 7 dni od zakończenia wydarzenia.

hide
square

Czy otrzymam nagranie wideo, jeśli nie będę mógł jednak uczestniczyć w konferencji?

Tak, otrzymasz od nas nagrania wideo konferencji. Zostanie ono udostępnione wszystkim uczestnikom.

hide

ZOSTAŃ PARTNEREM KONFERENCJI

Ogólnopolska konferencja dla zarządzających w ochronie zdrowia Najważniejsze zmiany prawne dla placówek medycznych w 2022 roku to strategiczne spotkanie profesjonalistów.

Podczas konferencji, prelegenci dzielą się najlepszymi praktykami, wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim szukają rozwiązań, które pomogą im jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby menedżerów placówek medycznych.


Chcesz podzielić się swoją wiedzą? Zapraszamy do kontaktu.

Mariola Kaczmarek

Specjalista ds. sprzedaży konferencji


Telefon: +48 607153120

E-mail: mkaczmarek@wip.pl

Nie czekaj, zapisz się już teraz.

REJESTRACJA

Zapisz się na konferencję i weź udział w prelekcjach doświadczonych ekspertów!

Chcę wesprzeć wolontariat!

KONTAKT

Monika Glegoła
Koordynator ds. konferencji

Telefon: 22 429 43 45

E-mail: mglegola@wip.pl

Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.

Ul. Łotewska 9a

03-918 Warszawa

NIP: 526-19-92-256

Infolinia

22 518 29 29

Wiedza i Praktyka sp. z o.o., ul. Łotewska 9A, 03-918 Warszawa,

tel.: (22) 518 29 29, e-mail: cok@wip.pl


Numer NIP: 526-19-92-256, Numer KRS: 0000098264 - Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie

XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Wysokość kapitału zakładowego: 200 000 zł.