• Indywidualna odpowiedź na pytanie zadane e-mailem
 • Przegląd ZUS i Płace
 • Dostęp do serwisu placewfirmie.pl

Nowości składkowo-płacowe

Sprawdź, co zmienia się w Twojej pracy

 • MF wyjaśnia, jak po zmianach obliczać zaliczki podatkowe i rozliczać koszty pracownicze
 • Jak długo przechowujemy akta osobowe, gdy zamiast nowej umowy zawarto aneks do umowy
 • „Mały ZUS plus” dla najmniejszych przedsiębiorców od 2020 r.
 • Wynagrodzenie minimalne od 1 stycznia 2020 r. – przykłady liczbowe, listy płac
 • 5 list płac za październik 2019 r. po zmianach w rozliczaniu podatku PIT 
 • Dodatek stażowy poza pensją minimalną – listy płac na 2020 rok 
 • Jak po zmianach wydawać kopie z dokumentacji pracowniczej 
 • Jaki wpływ na podstawę wymiaru zasiłków mają regulaminy wynagradzania i premiowania 
 • Jak rozliczać z podatku pracowników i współpracowników za 2019 rok
 • Jak uzupełniać wynagrodzenie przy ustalaniu podstawy wymiaru zasiłków
 • Jak zmiany w PIT z 2019 r. wpływają na kwoty wolne od potrąceń z wynagrodzenia
 • Czy otrzymanie awiza jest równoznaczne z dostarczeniem oświadczenia woli adresatowi – wyrok Sądu Najwyższego z 3 kwietnia 2019 r.
 • W prawie pracy terminy obowiązują nie tylko pracodawcę, ale też pracownika – wyrok Sądu Najwyższego z 20 marca 2019 r.
 • Jak rozliczać umowę zlecenia z Ukraińcem przekazującym zleceniodawcy certyfikat rezydencji 
 • Wycieczka sfinansowana z ZFŚS nie powoduje powstania przychodu
 • Jak ustalić wartość zasiłku chorobowego dla menedżera, który u poprzedniego płatnika przekroczył roczną podstawę wymiaru składek ZUS
 • W jaki sposób informować pracowników o PPK
 • Jak postępować z dokumentami, które powinny być przekazywane bezpośrednio instytucji finansowej w sprawie PPK .
 • Jakie są konsekwencje opóźnień w dokonywaniu wpłat do PPK
 • Jak ustalać podstawę wymiaru składek do PPK

Skorzystaj z kompleksowych rozwiązań płacowych

- dostępnych zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej

„Płace w firmie” to serwis, w którym znajdziesz kompleksowe omówienie zagadnień wynagrodzeniowych. Dzięki zawężonej tematyce prezentowane tematy są pogłębione, opracowane szczegółowo i obszernie oraz dopasowane do problematyki pojawiającej się w polskich firmach. W dodatku publikowane w serwisie treści opracowane są zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej - na stronie placewfirmie.pl z dokładną wyszukiwarką, co pozwala tak na poręczność korzystania, jak i szybkość dotarcia do informacji.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »

Nowości z zakresu rozliczeń z ZUS, podatków i prawa pracy, które naprawdę są Ci potrzebne!

Poznasz wszystkie zmiany prawne, jakie mają wpływ na Twoją pracę, i nie będziesz się zastanawiać, jak je interpretować, gdyż są opracowane w bardzo przystępnej formie, bez zbędnych dywagacji prawniczych, ale za to z praktycznymi przykładami! Przykładowe listy płac oraz analizę błędów kadrowo-płacowych wraz z pokazaniem, jak je korygować. Aktualne stawki i wskaźniki.

Odpowiedzi na pytania Czytelników- autentyczne sytuacje, które występują w polskich firmach.

Rozwiązania trudnych, nietypowych przypadków przedstawiają eksperci - specjaliści z Centrali ZUS, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, doradcy podatkowy, radcy prawni oraz praktycy z wieloletnim stażem. Sprawdzisz, co może zdarzyć się również w Twojej pracy, i upewnisz się, czy potrafisz zastosować odpowiedni przepis lub zgodną z prawem interpretację - zawsze znajdziesz dokładnie opisaną podstawę prawną.

Przykłady rozliczeń, dzięki którym maksymalnie ułatwisz sobie pracę!

Dzięki pogłębionym przykładom liczbowym przekonasz się, krok po kroku, jak należy rozliczać wynagrodzenia, aby ustrzec się błędów i nie tracić na rozliczenia zbyt wiele czasu. Będziesz wiedzieć, o co pytają specjaliści tacy jak Ty, co pozwoli Ci uniknąć podobnych błędów.

POZNAJ WIĘCEJ PRZYPADKÓW »

Niestandardowe przypadki, które sprawiają trudności

specjalistom ds. płac - Ty rozliczysz je sprawnie i bezbłędnie

Zamiast banalnych sytuacji, które można znaleźć w innych publikacjach, przeczytasz omówienia autentycznych oraz nietypowych przypadków i dowiesz się, jak sobie z nimi radzić

WIĘCEJ NIESTANDARDOWYCH PRZYPADKÓW »

Na serwis "Płace w firmie",

oprócz placewfirmie.pl, składają się:

1. Kolejne numery czasopisma ukazujące się co 3-4 tygodnie, w których znajdziesz:

Nowości składkowo-płacowe związane z rozliczaniem wynagrodzeń z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, podatków i dokumentacji oraz porady jak stosować zmienione przepisy w praktyce,

Najnowsze orzecznictwo i interpretacje ZUS oraz interpretacje podatkowe,

Korygowanie błędów kadrowo-płacowych, gdzie na konkretnych kwotach będziesz mógł przeanalizować nawet najbardziej zawiłe nieprawidłowości w rozliczeniach,

Listy płac - wraz z wyliczeniem konkretnej kwoty do wypłaty,

Odpowiedzi ekspertów - najlepsi specjaliści w rozliczaniu wynagrodzeń odpowiadają na pytania nadesłane do redakcji,

Rozwiązania płacowe - tu omawiamy konkretny problem płacowy ważny w danym miesiącu.

◦ Wskaźniki i stawki niezbędne osobom rozliczającym ZUS.


2. Możliwość skonsultowania z ekspertem swoich problemów i uzyskania pomocy w ich rozwiązaniu - po przesłaniu pytania e-mailem na adres redakcji odpowiedź otrzymasz wprost na swoją skrzynkę pocztową.


3. Trzy razy w tygodniu serwis e-mailowy poświęcony prawu pracy, ubezpieczeniom społecznym, podatkom oraz dokumentacji kadrowo-płacowej przesyłany wprost na Twoją skrzynkę e-mailową.

Zostań stałym Czytelnikiem publikacji "Płace w firmie" i użytkownikiem

placewpirmie.pl. Tylko dzięki temu całościowemu serwisowi:

• Będziesz wiedzieć, jak stosować w praktyce przepisy, nawet wtedy gdy dochodzi do ich zbiegu lub gdy można je interpretować na różne sposoby - zyskasz pogłębioną wiedzę z zakresu rozliczania wynagrodzeń: ZUS, podatków, prawa pracy i dokumentacji - kompleksowe rozwiązania poparte najciekawszymi, autentycznymi przypadkami i przykładami rozliczeń.

Sprawnie i bezbłędnie przeprowadzisz wszystkie rozliczenia płacowe - otrzymasz funkcjonalne narzędzia płacowe, kalkulatory i wskaźniki oraz instrukcje, jak je stosować.

Będziesz zawsze na bieżąco ze zmianami przepisów i będziesz wiedzieć, jak przełożyć je na praktykę bieżących rozliczeń - co miesiąc w kolejnym numerze oraz na stronie serwisu przeczytasz informacje o zmianach i wskazówki dotyczące:

◦ bieżących problemów z tematyki płacowej,

◦ najnowszych zmian prawnych i ich wpływu na Twoją pracę,

◦ aktualnych problemów, z jakimi borykają się inne osoby odpowiedzialne za rozliczanie wynagrodzeń, oraz narzędziowe odpowiedzi specjalistów na szczegółowe pytania Czytelników poradnika.

Rozwiążesz każdy problem z rozliczaniem płac, będziesz mieć możliwość konsultacji z ekspertem.

Szybko zrobisz korektę, ponieważ w klika sekund przywołasz stan prawny sprzed paru tygodni czy miesięcy - dzięki wyszukiwarce na placewfirmie.pl od razu odnajdziesz potrzebne informacje.

• Zyskasz pewność, że stosowane przez Ciebie rozwiązania są w 100% zgodne z prawem, gdyż opracowują je eksperci: specjaliści z Centrali ZUS, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, doradcy podatkowy, radcy prawni, praktycy z wieloletnim stażem.

Bezbłędnie naliczysz wynagrodzenia i uzasadnisz swoje działania - skorzystasz z cennych interpretacji popartych wyrokami Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, pismami Ministerstwa Finansów lub ZUS.

"Płace w firmie.

Rozliczanie wynagrodzeń w praktyce"

- teraz na 14 dni, na próbę!

Całkowicie bezpłatnie!

 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania kolejnych wydań.
 • Rezygnacja obowiązuje od kolejnego okresu rozliczeniowego.

Po opłaceniu pierwszej faktury otrzymasz prezenty do wykorzystania podczas urlopu bądź spaceru:

 • Selfie stick (kij do selfie) – idealny gadżet do uwieczniania wspomnień,
 • Ekologiczną torbę bawełnianą z nadrukiem stworzonym przez artystkę grafika

Zasady 14-dniowego

okresu testowego są proste:

1. Wypełniasz formularz, aby wskazać adres, pod który otrzymasz przesyłkę.

2. Przez całe 14 dni korzystasz z zawartości publikacji bez żadnych ograniczeń, potem otrzymasz kolejny numer już z fakturą.

3. Pamiętaj, że jeżeli nie chcesz otrzymywać płatnych numerów musisz nas powiadomić 14 dniach telefonicznie, faksem lub e-mailem.

Możesz nam zaufać!

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka otrzymało Godło Programu Certyfikującego „Firma Przyjazna Klientowi”, co potwierdza profesjonalne podejście firmy do klienta. Dlatego niczym nie ryzykujesz, zamawiając poradnik „Płace w firmie. Rozliczanie wynagrodzeń w praktyce” na bezpłatny, 14-dniowy okres testowy.

Gwarantuję Ci, że bezpłatnie otrzymasz publikację "Płace w firmie. Rozliczanie wynagrodzeń w praktyce" na całe 14 dni. Zamawiając tą publikację, niczym nie ryzykujesz. Przejrzysz go w spokoju, wykorzystasz zawarte w nim wskazówki ekspertów. I dopiero wówczas zdecydujesz, czy chcesz go nadal zatrzymać, czy nie. Jeśli nie jesteś zainteresowany otrzymywaniem płatnych numerów o swojej decyzji powiadom Centrum Obsługi Klienta: telefonicznie, faksem lub e-mailem w terminie do 14 dni.

Renata Kajewska

redaktor "Płace w firmie.

Rozliczanie wynagrodzeń w praktyce"

Warunki współpracy


W ciągu 24 godzin od przyjęcia Twojego zamówienia, wysyłamy pocztą bezpłatny numer zapoznawczy. Powinien do Ciebie dotrzeć w ciągu 3-5 dni roboczych.Od momentu otrzymania przesyłki z bezpłatnym numerem zapoznawczym masz 14 dni na zapoznanie się z nim.


Jeżeli zdecydujesz się na otrzymywanie płatnych numerów, nie musisz się z nami kontaktować. Po zakończeniu okresu próbnego będziesz otrzymywał kolejne, płatne numer na wskazany adres. W takim przypadku będzie wystawiana faktura, która obejmuje 3 numery czasopisma – cena jednego numeru wynosi 49,99 zł netto, koszty pakowania i wysyłki to jednorazowa opłata za cały okres prenumeraty - 29,70 zł netto. Łączna wartość zamówienia wraz z kosztami pakowania i wysyłki wynosi 179,67 zł netto (194,04 zł brutto).