Polski Ład w pytaniach i odpowiedziach

ZAMÓW TERAZ z darmową dostawą »

Najważniejsze zmiany w PIT i składkach
na ubezpieczenia społeczne

Wydanie II Zaktualizowane!
Przedsprzedaż

Zaktualizowana wersja zawiera: ostatnią nowelizację ustawy z 29 października 2021 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw

Publikacja zawiera również ustawę o PIT obowiązującą
od 1 stycznia 2022 roku

Wysoki poziom złożoności przepisów, niejasności interpretacyjne oraz krótki okres vacatio legis stanowią wyzwanie dla przedsiębiorstw i podatników. Co ważne, zanim ustawa weszła w życie, była już kilkukrotnie znowelizowana.

Publikacja stanowi zbiór najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi, które nurtują pracodawców i pracowników, a także księgowych stojących u progu wdrożenia Polskiego Ładu.

W jednym miejscu znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości związanych z nowymi regulacjami w obszarze podatków i składek.

Omawiane zmiany zostały przedstawione na licznych przykładach, pytaniach i odpowiedziach, dzięki którym księgowi i działy kadrowo-płacowe będą mogły w praktyczny sposób zapoznać się ze zmianami w Polski Ładzie.

  • jak zmiany w składce zdrowotnej przełożą się na wynagrodzenia podatników, sprawdzisz to na konkretnych wyliczeniach;
  • jakie są nowe ulgi podatkowe i jak je stosować w praktyce;
  • jakie są zachęty i korzyści z 0% PIT dla w wybranych grup podatników.

Dzięki tej publikacji będziesz wiedzieć:

Najwyższą jakość merytoryczną gwarantują eksperci:

Ekspert Instytutu Emerytalnego, założyciel i prowadzący kanał@Debata_Emerytalna na Instagramie, prawnik w Kancelarii Wojewódkai Wspólnicy.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doktorant Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Autor wielu artykułów prasowych dotyczących problematyki systemu emerytalnego, publikowanych na łamach dzienników, a także portali internetowych. Aktywny komentator zagadnień związanych z systemem emerytalnym, wielokrotnie goszczący w programach telewizyjnych i radiowych. Autor książek dotyczących systemu emerytalnego i ubezpieczeń społecznych.

ZAMÓW TERAZ »

OSKAR SOBOLEWSKI

Prezes Zarządu Instytutu Emerytalnego Sp. z o.o. Doktor nauk społecznych. Pracownik naukowy realizujący działalność dydaktyczną.

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ubezpieczeniami społecznymi. Posiada doświadczenie w zarządzaniu w administracji publicznej. Pełnił funkcję Dyrektora Gabinetu Prezesa ZUS, realizując projekty kadrowe i restrukturyzacyjne. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych i analiz. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów i opracowań poświęconych zagadnieniom ubezpieczeń społecznych, rynku pracy oraz rozwoju społeczno-gospodarczego. Aktywny komentator zagadnień związanych z systemem emerytalnym, posiadający bogate doświadczenie w zakresieprowadzenia szkoleń. Autor książek dotyczących systemu emerytalnego i ubezpieczeńspołecznych. społecznych.

ANTONI KOLEK

ZAMÓW TERAZ »

Cena:
169,90 zł brutto

388 stron

Format B5

Już jest!
Wysyłka: natychmiast

Darmowa dostawa