Wytyczne, przykłady, wzory dokumentów i filmy instruktażowe

Otrzymaj darmowy numer
z dostępem online »

Pierwszy numer za darmo

W natłoku codziennej pracy nawet doświadczony Elektryk może nie zauważyć najnowszych zmian w przepisach, normach, technologiach, czy potrzebach klientów. A warto o nich wiedzieć, bo mogą być przyczyną problemów, albo źródłem nowych dochodów. Naszym zadaniem warto zwrócić uwagę na to, że:


Już 26 marca 2020 r. miało wejść w życie nowe rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1830). Z powodu epidemii, wejście w życie tego rozporządzenia zostało odroczone do 26 września 2020 r. Kładzie ono większy niż dotychczasowe nacisk na instrukcję eksploatacji oraz obarcza większą odpowiedzialnością pracodawcę, a usuwa pojęcie prowadzącego eksploatację. Teraz to pracodawca będzie upoważniał do prac przy urządzeniach energetycznych. To on również będzie odpowiadał za instrukcję eksploatacji i jej aktualizację. Do jego zadań należeć będzie przygotowanie kolejnej instrukcji – instrukcji organizacji bezpiecznej pracy.


Jeśli więc Państwo odpowiadacie w swoim zakładzie za pracę przy urządzeniach energetycznych, lub przygotowujecie dla swoich klientów dokumenty jej dotyczące, to będziecie mieć nowe zadania/zamówienia.


W grudniu 2019 r. ukazało się wreszcie polskie tłumaczenie normy „pomiarowej” PN-HD 60364-6:2016. Nowej edycji nie wpisano jeszcze do załącznika rozporządzenia o warunkach technicznych jakie muszą spełniać obiekty budowlane, więc nie na razie nie jest obowiązkowa, ale… Nowa norma nie tyle zmienia, co rozszerza dotychczasowe wymagania, dlatego wiele wyspecjalizowanych firm pomiarowych już ją stosuje. Zmiany w Normie obejmują wymagania dotyczące sprawdzania odbiorczego oraz sprawdzania okresowego, a także ich protokołowania. Między innymi w badaniu odbiorczym doszedł wymóg sprawdzenia doboru, rozmieszczenia i instalacji środków ochrony przeciwprzepięciowej SPD, dodano podpunkt mówiący o konieczności sprawdzenia zastosowanych środków ochrony przed zakłóceniami elektromagnetycznymi.


Oczywiście więcej sprawdzeń, to więcej pracy dla elektryka pomiarowca, ale… też więcej pieniędzy za ich wykonanie.

Czytelniku!

 • Jeśli chcesz mieć pewność, że prawidłowo wykonujesz powykonawcze lub kontrolne pomiary w instalacjach elektrycznych wg najnowszych wytycznych,
 • Jeśli nie zawsze masz czas, by godzinami analizować dziesiątki stron dokumentacji technicznych, Polskich Norm...
 • Jeśli chętnie skorzystałbyś z pomocy innych specjalistów, by rozwiązać Twój konkretny problem...

...to chcielibyśmy Ci wysłać jeden egzemplarz naszego najnowszego numeru publikacji dla elektryków „Pomiary elektryczne w praktyce” z dostępem online.

 • opisy wykonywania konkretnych pomiarów, schematów, rysunków instruktażowych,
 • komentarze do wybranych pomiarów ze wskazaniem przepisów i norm, na podstawie których powinno się je wykonywać,
 • uwypuklenia zagrożeń, pułapek, możliwych błędów i negatywnych konsekwencji (w myśl zasady „jak nie postępować”)
 • filmy instruktażowe.

Publikacja „Pomiary elektryczne w praktyce” doradza jak bezpiecznie i w zgodzie z normami przeprowadzać pomiary i przygotować bezbłędną dokumentację aby zapewnić sobie bezproblemowy odbiór inwestycji

Pewność, że postępujesz właściwie

Oszczędność czasu

Zapoznasz się ze wszystkim, co musisz wiedzieć, aby zgodnie z Normami wypełniać swoje obowiązki związane z pomiarami elektrycznymi. Koniec z ciągłym poszukiwaniem potrzebnych interpretacji!

Konkretne wskazówki ekspertów

Przekonaj się, że z tym magazynem:

 • krok po kroku przeprowadzisz powykonawcze lub kontrolne pomiary w instalacjach elektrycznych;
 • zapewnisz bezpieczeństwo eksploatacji instalacji elektrycznych;
 • podniesiesz bezpieczeństwo użytkowania instalacji elektrycznych poprzez prawidłowe badanie wyłączników różnicowoprądowych;
 • poprawnie określisz czasookres wykonywania sprawdzeń instalacji;
 • zoptymalizujesz zużycie energii elektrycznej w zakładzie przemysłowym oraz będziesz w stanie właściwie ocenić parametry energii elektrycznej;
 • dostaniesz praktyczne wskazówki, jak przeprowadzać wymagane prawem kontrolne pomiary w instalacjach elektrycznych;
 • dowiesz się, jak sprawdzać skuteczność ochrony przeciwporażeniowej i przeciwpożarowej.
Otrzymaj darmowy numer
z dostępem online »

Czytaj bieżące numery „Pomiary elektryczne w praktyce” gdziekolwiek jesteś biurze lub domu. Wejdź na www.pomiarywelektryce.pl i bądź na bieżąco! O pojawieniu się kolejnego numeru będziemy Cię informować również drogą emailową!

Pierwszy numer magazynu „Pomiary elektryczne w praktyce” otrzymasz za darmo z dostępem online!

Pierwszy numer magazynu „Pomiary elektryczne w praktyce” otrzymasz za darmo! Dopiero po przeczytaniu zdecydujesz, czy chcesz korzystać z dalszej prenumeraty. Jeżeli uznasz, że z jakiś względów publikacja nie jest dla Ciebie– wystarczy, że zrezygnujesz.


Masz na to 14 dni od dostarczenia pierwszego darmowego numeru. Nie musisz niczego odsyłać i za nic płacić. Zero dodatkowych formalności i darmowa wysyłka. To Ty decydujesz, czy wiedza przez nas przekazana jest dla Ciebie przydatna i czy chcesz z niej korzystać.

Z darmowym numerem otrzymasz:

Bezpłatny ebook związany z koronawirusem:


„Przepisy na czas epidemii ważne dla elektryków” do pobrania po złożeniu zamówienia.


Epidemia COVID-19 doprowadziła do zmiany terminów realizacji niektórych obowiązków elektryków oraz ich zleceniodawców, czy pracodawców. W ebooku przedstawiamy te, które wiążą się bezpośrednio z wykonywaniem pracy przez elektryka.

„Instalacje elektryczne”, w którym

raz w tygodniu znajdziesz aktualne informacje z zakresu instalacji elektrycznych

strona internetowa pomiarywelektryce.pl, gdzie

znajdziesz aktualne wydanie publikacji, archiwum, a także filmy instruktażowe

którzy odpowiedzą na łamach publikacji na Twoje nawet najbardziej zawiłe pytania - wystarczy, że wyślesz e-mail na podany w publikacji adres e-mail

ELETTER

PORTAL

PYTANIA

Jakie są warunki otrzymania testowego egzemplarza?

Poprawne wypełnienie formularza zgłoszenia.

Wiemy, że każdy zakup – również ten drobny – zawsze wiąże się z podejmowaniem ryzyka przez kupującego, który może mieć wątpliwości zwłaszcza wtedy, gdy kupuje coś w Internecie: nie może dotknąć towaru, sprawdzić wartości lub ocenić jego przydatności.

To ryzyko przenosimy na siebie, wysyłając testowy egzemplarz miesięcznika Tobie i wszystkim innym zainteresowanym. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł sam sprawdzić i surowo ocenić, czy – zgodnie z moją obietnicą – rzeczywiście ułatwi Ci pracę.

Oto dlaczego:

WARUNEK NR 1

WARUNEK NR 2

Jedna osoba może otrzymać wyłącznie jeden testowy egzemplarz publikacji. Od tej zasady nie ma żadnych wyjątków.


Dlaczego na próbę? Czemu postanowiliśmy rozesłać na nasz koszt jeden testowy egzemplarz najnowszego numeru każdej osobie, która trafi na tę stronę?

Gwarancja satysfakcji

Pamiętaj, pierwsze materiały, które dostaniesz możesz zachować dla siebie niezależnie od finalnej decyzji, czy chcesz prenumerować publikację dalej, czy nie.


Nie płacisz za przesyłkę, my pokrywamy wszystkie koszty!

Pełna oferta:

W ciągu 24 godzin od przyjęcia Twojego zamówienia, wysyłamy pocztą bezpłatny numer zapoznawczy oraz dostęp do strony www z wydaniem online! Numer powinien do Ciebie dotrzeć w ciągu 3-5 dni roboczych.


Od momentu otrzymania przesyłki z bezpłatnym numerem zapoznawczym masz 14 dni na zapoznanie się z nim.


Jeżeli zdecydujesz się na otrzymywanie płatnych numerów, nie musisz się z nami kontaktować. Po zakończeniu okresu próbnego będziesz otrzymywał kolejne, płatne numery na wskazany adres.


W takim przypadku będzie wystawiana faktura, która obejmuje 6 numerów zwykłych i 2 specjalne – cena jednego numeru wynosi 69,90 zł netto, koszty pakowania i wysyłki to jednorazowa opłata za cały okres prenumeraty - 59,40 zł netto. Łączna wartość zamówienia wraz z kosztami pakowania i wysyłki wynosi 618,60 zł netto (668,09 zł brutto). W ciągu roku ukazuje się 12 numerów oraz 4 wydania specjalne.


Po wysłaniu przesyłki z pierwszym numerem, w ciągu 3 dni roboczych zostanie wygenerowany i przesłany na Twój adres email login i hasło do www.pomiarywelektryce.pl


Gdybyś jednak z jakiś względów nie mógł kontynuować współpracy, pamiętaj żeby w ciągu 14 dni testu, zgłosić do nas rezygnację. Wówczas nie wyślemy kolejnego płatnego już numeru. Bezpłatny numer czasopisma, który otrzymałeś na próbę możesz zatrzymać bez względu na podjętą decyzję.


W okresie płatnej prenumeraty możesz zrezygnować w każdym momencie. Rezygnacja będzie obowiązywać od kolejnego okresu rozliczeniowego, wystarczy że poinformujesz o tym nasze Centrum Obsługi Klienta a kolejna faktura nie będzie już wystawiona.


Gwarantujemy, że liczne praktyczne rozwiązania przydadzą się w Twojej codziennej pracy i przy ich pomocy unikniesz problemów związanych z wykonywaniem pomiarów.

Wypełnij teraz formularz obok i naciśnij przycisk „Zamawiam”, a w ciągu ok. 3-5 dni otrzymasz pocztą magazyn „Pomiary elektryczne w praktyce”. Ebook będzie dostępny do pobrania po złożeniu zamówienia.