NOWOŚĆ
pierwszy numer do pobrania za darmo!

Darmowych egzemplarzy do pobrania w tym miesiącu

Kliknij, aby go otrzymać »

Niektóre operaty szacunkowe zawierają błędy. I są one na tyle duże, że rzeczoznawcy majątkowi, którzy je przygotowali, zostali pociągnięci do odpowiedzialności zawodowej, co potwierdza przegląd orzecznictwa.


Szczególnie często nieprawidłowości i błędy w operatach szacunkowych dotyczą obiektów nietypowych takich jak linie technologiczne, budynki zabytkowe, specjalistyczne zakłady produkcyjne. W tego typu przypadkach rzeczoznawcy majątkowi do wyceny przyjęli nieruchomości nie spełniające warunku podobieństwa do nieruchomości wycenianej, co skutkuje tym, że wykonana przez nich wycena nie była rzetelna.


Błędy w operatach szacunkowych najczęściej dotyczą:

#1 - nieprawidłowo ustalonego stanu prawnego nieruchomości;

#2 - niewłaściwie przeprowadzonej charakterystyki i analizy rynku nieruchomości;

#3 - do wyceny przyjęto nieruchomości nie spełniające warunku podobieństwa do nieruchomości wycenianej

#4 - niespójnie określono cechy rynkowe i siły ich oddziaływania;

#5 - połowicznie lub niewystarczająco przedstawiony wynik końcowej wyceny i jej uzasadnienie

#6 - rzeczoznawca majątkowy wykazał się nieznajomością uwarunkowań do stosowania podejścia porównawczego;

Jak uniknąć błędów w operatach szacunkowych?

Każdy z tych błędów skutkuje odpowiedzialnością zawodową, ale to nie jedyne konsekwencje. Znacznie gorsza i bardziej dotkliwa jest utrata zaufania. Raz utracone zaufanie w Twojej profesji, jest już nie do odrobienia.


Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym

Jakie błędy popełniają inni rzeczoznawcy majątkowi?

Dzięki nim będziesz działał profesjonalnie, mając pewność, że nikt Ci nie będzie mógł niczego zarzucić. Nareszcie w jednym miejscu znajdziesz rozwiązanie problemów, z którymi stykasz się w swojej codziennej praktyce zawodowej.


Dowiesz się m.in:

  • Jak wyceniać nietypowe obiekty takie jak, browar, dom weselny, elektrownię, gdy nie można zastosować podejścia porównawczego? Dostaniesz konkretne wskazówki i nowatorskie rozwiązania od innych rzeczoznawców, którzy z powodzeniem przeprowadzili tego typu wycenę. Dlatego będziesz mógł przyjmować tego typu zlecenia.
  • Jak pozyskiwać dane transakcyjne? Eksperci doradzą Ci w jaki sposób kontaktować się z urzędem i jakie pisma składać, aby szybko pozyskać potrzebne dane. Pokażemy co zrobić, kiedy urząd utrudnia dostęp do danych. Podpowiemy, jak radzić sobie w sytuacji, kiedy pozyskane dane są niekompletne lub mało aktualne. Aby maksymalnie ułatwić Ci pracę otrzymasz dostęp do wzorów dokumentów (z komentarzem i instrukcją wypełniania).
  • Jak poprawnie interpretować przepisy i stosować je w swojej praktyce?

Nawet jeśli nie jesteś prawnikiem dowiesz się, jak je interpretować, by rzetelnie wywiązywać się ze swoich obowiązków. Ponadto na bieżąco będziesz informowany o wszelkich zmianach przepisów, najlepszych interpretacjach i zastosowaniu.


Które przepisy w aktualnie obowiązujących ustawach i rozporządzeniach nie mają zastosowania w codziennej pracy i lepiej ich unikać lub zastosować inne na ich miejsce.


Jeśli tylko zajdzie zmiana w którymś z przepisów, od razu poinformujemy o tym na łamach publikacji, pokazując najlepszą interpretację i przykład zastosowania w praktyce. Dzięki czemu żadna dziedzina prawa nie będzie sprawiać Ci trudności - od prawa cywilnego, geodezyjnego i kartograficznego, poprzez prawo budowlane, leśne, rolne, wodne, gospodarowania przestrzennego czy prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Profesjonalna publikacja tylko dla rzeczoznawców majątkowych

Wycena w praktyce - teraz dla Ciebie

Chcesz mieć pewność, że postępujesz właściwie?

To jedyna publikacja na rynku, która rozwiązuje rzeczywiste problemy rzeczoznawców majątkowych. Zapewnimy Ci pomoc w stworzeniu niepodważalnego operatu, przez co zminimalizujesz ryzyko zakwestionowania go przez KOZ.


W każdym wydaniu znajdziesz:

  • Praktyczne interpretacje prawa
  • Orzeczenia i analizę case study wycen nietypowych obiektów
  • Liczne przykłady z praktyki zawodowej uznanych rzeczoznawców majątkowych.
Chcę przetestować „Wycenę w praktyce” »

Dzięki publikacji zyskasz pewność, wzmocnisz swój autorytet i oszczędzisz czas!


W najbliższym numerze, m.in:

  • Jaka jest odpowiedzialność dyscyplinarna rzeczoznawców majątkowych za błędy w operatach szacunkowych?
  • Co powinieneś wiedzieć o kapitale zakładowym przedsiębiorstwa rzeczoznawcy?
  • O czym musisz pamiętać, w przypadku najmu okazjonalnego?

Ponadto gwarantujemy Ci niezbędne punkty doskonalenia zawodowego poprzez comiesięczne zaproszenia na szkolenia online.

Jakie są warunki otrzymania „Wyceny w praktyce” ?

WARUNEK NR 1

Poprawne wypełnienie formularza zgłoszenia.


WARUNEK NR 2

Jedna osoba może otrzymać wyłącznie jeden egzemplarz publikacji. Od tej zasady nie ma żadnych wyjątków.

Rezerwuję bezpłatny egzemplarz »

Dlaczego na próbę ?

Czemu postanowiliśmy rozesłać na nasz koszt jeden numer publikacji każdej osobie, która trafi na tę stronę?

Oto dlaczego:

Wiemy, że każdy zakup – również ten drobny – zawsze wiąże się z podejmowaniem ryzyka przez kupującego, który może mieć wątpliwości zwłaszcza wtedy, gdy kupuje coś w Internecie: nie może dotknąć towaru, sprawdzić wartości lub ocenić jego przydatności.


To ryzyko przenosimy na siebie, wysyłając aktualne wydanie właśnie Tobie i wszystkim innym zainteresowanym. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł sam sprawdzić i surowo ocenić, czy – zgodnie z moją obietnicą – rzeczywiście ułatwi Ci pracę.

Tak, chcę otrzymać publikację „Wycena w praktyce” »

Oferta

TAK, chcę otrzymać bezpłatny numer wraz z broszurą


Wiem, że koszt pakowania i wysyłki publikacji poniesie wydawnictwo.

Rozumiem, że jeśli będę chciał otrzymywać kolejne, płatne już numery publikacji, to nie muszę nigdzie tego zgłaszać - zostaną przesłane automatycznie.


Wypełnij teraz poniższy formularz

W ciągu 24 godzin od przyjęcia Twojego zamówienia, wysyłamy bezpłatny numer zapoznawczy. Powinien do Ciebie dotrzeć w ciągu 3-5 dni roboczych. Od momentu otrzymania przesyłki z bezpłatnym numerem zapoznawczym masz 14 dni na zapoznanie się z nim. Jeżeli zdecydujesz się na otrzymywanie płatnych numerów, nie musisz się z nami kontaktować. Po zakończeniu okresu próbnego będziesz otrzymywał kolejne, płatne numer na wskazany adres. W takim przypadku będzie wystawiana faktura, która obejmuje 6 numerów zwykłych - cena jednego numeru wynosi 69,90 zł netto, koszty pakowania i wysyłki to jednorazowa opłata za cały okres prenumeraty - 59,40 zł netto. Łączna wartość zamówienia wraz z kosztami pakowania i wysyłki wynosi 478,80 zł netto (452,94 zł brutto).