Opinie prawne dla właścicieli

i kierowników aptek

Testuj bezpłatnie przez 14 dni

Temat obowiązkowej specjalizacji dla kierowników aptek ogólnodostępnych już od dawna budzi kontrowersje. Obecnie taka specjalizacja nie jest obowiązkowa, choć jej uzyskanie przyspiesza możliwość pełnienia funkcji kierownika apteki.

Przygotuj się na zmiany, ponieważ obowiązujący stan wkrótce się zmieni i specjalizacja dla kierownika apteki:


• ogólnodostępnej,

• szpitalnej,

• hurtowni farmaceutycznej


stanie się docelowo wymogiem bezwzględnym.


Na szczęście ustawodawca przewidział trudności i proponuje zachowanie uprawnień do kierowania dla wszystkich farmaceutów, którzy takie uprawnienie mają lub też potencjalnie mogliby uzyskać na podstawie dotychczasowych przepisów (wymóg minimum pięcioletniego doświadczenia zawodowego).


Jakie zmiany szykuje ustawa o zawodzie farmaceuty?


Odpowiedzi udziela Marzena Pytlarz – radca prawny, specjalizuje się w prawie medycznym i farmaceutycznym. Przeczytasz na ten temat w najnowszym numerze miesięcznika „Prawo apteczne w praktyce”.

Czy jesteś pewien, że znasz wszystkie konsekwencje prawne najnowszych zmian Prawa farmaceutycznego?

Czy jesteś pewien, że znasz wszystkie konsekwencje prawne najnowszych zmian Prawa farmaceutycznego?

Jakie jeszcze zmiany czekają farmaceutów

w najbliższej przyszłości?

„Prawo apteczne w praktyce” to publikacja stworzona z myślą o właścicielach i kierownikach aptek na co dzień borykających się z problemami natury prawnej, nie tylko z zakresu Prawa farmaceutycznego.

 • Refundacja i kontrole
  Jakie uprawnienia mają kontrolerzy farmaceutyczni od 23 sierpnia 2019 r.?
 • RODO w aptece
  Jak bezpiecznie przetwarzać dane przy realizacji
  e-recepty? Czy w związku z elektronicznymi receptami apteka powinna posiadać jakieś szczególne zabezpieczenia informatyczne?
 • Reklama w aptece
  Kiedy apteka może zostać ukarana maksymalną karą, jaką przewiduje prawo, to jest kwotą 50 tys. zł?
 • Prawo pracy
  Czy kierownik apteki odpowiada za przestrzeganie praw pracowniczych? Pracownik apteki żąda od kierownika wyegzekwowania na właścicielu praw pracowniczych. Czy słusznie?
Testuj bezpłatnie przez 14 dni

„Prawo apteczne w praktyce”

Miesięcznik dla profesjonalistów – numer GRATIS

Wiemy, jak odpowiedzialna jest Twoja praca, dlatego chcemy, byś skupił się na tym, co najważniejsze. Wszystkie inne kwestie, które zabierają Ci tak dużo czasu, bierzemy na siebie – co miesiąc dostaniesz od nas opinie i porady prawne, które jednoznacznie i przystępnie wyjaśnią problematyczne kwestie.

W każdym wydaniu:

 • jednoznaczne wskazówki i interpretacje przepisów, zawsze opatrzone podstawą prawną, które możesz wykorzystać bez obaw,
 • rzetelne informacje nt. postępowania w przypadku refundacji i kontroli,
 • rozwiązania prawdziwych problemów właścicieli i kierowników aptek, praktyczne wskazówki, które możesz wykorzystać w swojej aptece, aby usprawnić zarządzanie,
 • i wiele innych!

Co jeszcze otrzymują prenumeratorzy miesięcznika
„Prawo apteczne w praktyce”?

Każdy stały Czytelnik miesięcznika może także korzystać z:

Newsletter

Dostęp do strony

Możliwość zadawania pytań

Cotygodniowa porcja najważniejszych zagadnień mających wpływ na funkcjonowanie i zarządzanie aptekami

Serwis www z aktualnościami, doświadczeniami innych farmaceutów, opiniami czołowych ekspertów

Wsparcie eksperta, który mailowo udzieli indywidualnej konsultacji

A do tego:


bezpieczeństwo i pewność postępowania zgodnie z prawem dzięki jasnym,
krótkim i praktycznym poradom!

Jak odebrać darmowy numer miesięcznika
„Prawo apteczne w praktyce”?

To uczciwa propozycja, której nie musisz się obawiać. Pierwszy numer jest bezpłatny. Wypełniasz formularz, a za kilka dni możesz spokojnie przeczytać swój egzemplarz. Oczywiście nie płacisz ani złotówki za koszt przesyłki. Tylko w ten sposób możesz zdecydować, jak bardzo przydatne są dla Ciebie zawarte w nim porady i opinie prawne.

Testuj bezpłatnie przez 14 dni

A do tego:


bezpieczeństwo i pewność postępowania zgodnie z prawem dzięki jasnym,
krótkim i praktycznym poradom!

Zamawiam darmowy numer i co dalej?


W ciągu 24 godzin od przyjęcia Twojego zamówienia wysyłamy pocztą bezpłatny numer zapoznawczy. Powinien do Ciebie dotrzeć w ciągu 3–5 dni roboczych. Na podany w zamówieniu e-mail otrzymasz testowy dostęp do serwisu www.prawowaptece.pl.


Od momentu otrzymania przesyłki z bezpłatnym numerem masz 14 dni na zapoznanie się z nim. Jeżeli zdecydujesz się otrzymywać płatne numery, nie musisz się z nami kontaktować. Po zakończeniu 14-dniowego okresu testowego wyślemy pierwszy płatny numer oraz fakturę wprost do Twojej placówki.


Faktury będą obejmowały 6 numerów. Cena każdego numeru wynosi 64,70 zł brutto (59,90 netto + 8% VAT).

Łączne koszty pakowania i wysyłki to 64,15 zł brutto (59,40 zł netto + 8% VAT).

W ciągu roku ukazuje się 12 numerów. Płatność faktury 14 dni.


Gdybyś jednak z jakichś względów nie mógł kontynuować współpracy, pamiętaj, żeby w ciągu 14 dni testu zgłosić do nas rezygnację. Wówczas nie wyślemy kolejnego, już płatnego, numeru. Bezpłatny numer czasopisma, który otrzymałeś na próbę, możesz zatrzymać bez względu na podjętą decyzję. Faktury będą automatycznie przedłużone na kolejne okresy rozliczeniowe.


Z prenumeraty możesz zrezygnować w każdym momencie. Rezygnacja będzie obowiązywać od kolejnego okresu rozliczeniowego, wystarczy, że poinformujesz o tym nasze Centrum Obsługi Klienta, a kolejna faktura nie będzie już wystawiona. Centrum Obsługi Klienta: tel. (22 518 29 29), faks (22 617 60 10) lub e-mail (cok@wip.pl).


Wypełnij teraz poniższy formularz i naciśnij przycisk „Zamawiam”, a w ciągu. 3–5 dni otrzymasz pocztą czasopismo „Prawo apteczne w praktyce”, a w ciągu 48 h dostęp do serwisu prawowaptece.pl.