Tylko teraz otrzymujesz BEZPŁATNIE książkę „Akta osobowe po 1 stycznia 2019 r. – prowadzenie, przechowywanie, zmiany”.


2019 rok przynosi duże zmiany, jeśli chodzi o akta osobowe. Pojawi się skrócony okres przechowywania części akt (pod pewnymi warunkami), możliwość przejścia na e-akta, a także spore zmiany w papierowej dokumentacji pracowniczej. Już dziś skorzystaj z bezcennych porad najlepszych ekspertów-praktyków.

„Przegląd płacowo–kadrowy” przedstawia kompleksowe rozwiązania problemów płacowych w ujęciu składkowym, podatkowym, prawa pracy oraz dokumentacji, wraz z przykładami liczbowymi.

ZAMÓW BEZPŁATNY EGZEMPLARZ I PRZEKONAJ SIĘ SAM »

W najnowszym wydaniu m.in.:

 • jakie wynagrodzenie minimalne i inne świadczenia pracownicze będą obowiązywały w 2019 roku
 • jak zawrzeć umowę zlecenia stosownie do wymogów RODO
 • w jaki sposób, zgodnie z przepisami, chronić informacje o wynagrodzeniu pracownika
 • czy nieodpłatne świadczenia dla pracowników – obcokrajowców podlegają ZUS i PIT
 • jak prawidłowo pracownik powinien udokumentować prawa do zasiłku macierzyńskiego w trudnych przypadkach

Od 1 stycznia 2019 r. na podstawie przepisów Kodeksu pracy pracodawca będzie mógł prowadzić i przechowywać dokumentację pracowniczą w formie papierowej lub elektronicznej. Dotyczy to nie tylko akt osobowych ale również m.in. ewidencji czasu pracy. Warto przy tym podkreślić, że zmiana postaci prowadzenia i przechowania tej dokumentacji będzie możliwa w każdym momencie trwania zatrudnienia (np. od razu po podpisaniu umowy o pracę, w trakcie trwania stosunku pracy, czy nawet po wręczeniu pracownikowi wypowiedzenia, kiedy już wiadomo kiedy stosunek pracy ustanie).


Co więcej, pracodawca będzie mógł zmienić dotychczasową formę akt osobowych również po zakończeniu stosunku pracy (np. po wydaniu pracownikowi świadectwa pracy, czy po upływie okresów przedawnienia roszczeń pracowniczych).

 • na czym będzie polegał nowy podział akt osobowych i w jakim celu zakłada się zmiany
 • jakie dokumenty zamieścimy w poszczególnych częściach akt osobowych

E- akta – czy na pewno wiesz już o nich wszystko?

Co się jeszcze zmieni?

Otóż resort pracy planuje zmianę sposobu podziału dokumentów gromadzonych w aktach osobowych. 


Sprawdź:

Dlatego możesz korzystać z licznych usług dodatkowych, już na etapie testu:

 • Newsletter „Przegląd ZUS i Płace” – wysyłamy emailem dwa razy w tygodniu
 • E-wydania na stronie internetowej www.przegladplacowy.wip.pl z ostatnich 6 lat
 • E-booki dla CzytelnikówWskaźniki i wzory dokumentówKonsultacje e-mailowe z ekspertami

To bezpieczna oferta, która nie kryje w sobie żadnych pułapek. Otrzymujesz zapoznawczy numer, wykorzystujesz zawarte w nim porady ekspertów i na spokojnie decydujesz, czy chcesz otrzymywać kolejne, już płatne numery. Masz na decyzję 14 dni. Zamówiony, zapoznawczy numer jest Twój, niezależnie od dalszych decyzji. Nie musisz niczego odsyłać.

 • Jeśli w ciągu 14 dni uznasz, że magazyn pomaga Ci w codziennej pracy, nic nie musisz robić. Zadbamy, by kolejne płatne numery dotarły do Ciebie na czas. Jeśli nie – po prostu poinformuj nas przez telefon, faks czy e-mail o rezygnacji z dalszej prenumeraty. Bez żadnych pytań, natychmiast ją anulujemy.
 • Przez cały okres prenumeraty możesz bezpłatnie korzystać z konsultacji z naszymi ekspertami – adresy e-mailowe znajdują się w publikacji.
 • Nasi Czytelnicy mają również stały dostęp do informacji znajdujących się na stronie internetowej, dodatkowych wzorów, narzędzi, e-booków oraz e-wydań.

Możesz bezpłatnie testować nasz produkt przez 14 dni.

Jeśli chcesz zrezygnować z dalszej, już płatnej, prenumeraty, poinformuj o tym w ciągu tych 14 dni nasze Centrum Obsługi Klienta – tel. 22 518 29 29, e-mail: cok@wip.pl

Jeśli chcesz, aby nasz magazyn był dalej do Ciebie przysyłany, nie musisz nas o tym informować.

Zamawiam:

Tak, zamawiam pierwszy bezpłatny egzemplarz publikacji „Przegląd kadrowo - płacowy”.


Otrzymuję:

Pierwszy, bezpłatny numer czasopisma „Przegląd kadrowo - płacowy” wraz z broszurą i mam 14 dni na podjęcie decyzji o prenumeracie.


Dalsze kroki:

Jeśli pismo mnie zainteresuje (nie muszę wtedy nic robić) – wkrótce otrzymuję kolejny numer, wraz z fakturą obejmującą 6 wydań regularnych oraz 2 raporty specjalne pisma. Standardowa cena za egzemplarz wynosi 49,90 zł netto (52,39 zł brutto). Łączne koszty pakowania i wysyłki to 59,40 zł netto. Przedłużenie prenumeraty na kolejny okres nie wymaga odrębnego zamówienia i następuje automatycznie.


Po opłaceniu faktury w terminie otrzymam w prezencie książkę „Akta osobowe po 1 stycznia 2019 r. – prowadzenie, przechowywanie, zmiany”.


Jeśli zechcę zrezygnować z dalszej prenumeraty, skontaktuję się z Centrum Obsługi Klienta – tel. 22 518 29 29, e-mail: cok@wip.pl