Serwis

Płatnika ZUS

Jak ustalać podstawę zasiłkową?

7 przypadków z praktyki

 • W jaki sposób ustalić podstawę wymiaru zasiłku chorobowego, jeżeli prawo do świadczenia powstało przed upływem 12 miesięcy zatrudnienia?
 • Co decyduje o tym, że premie, nagrody oraz dodatki należy wliczać do podstawy wymiaru?
 • Na czym polega uzupełnianie wynagrodzenia na potrzeby ustalenia podstawy wymiaru zasiłku?
 • Według jakich zasad w podstawie wymiaru uwzględniamy składniki wynagrodzenia przysługujące do określonego terminu?
 • Jaki wpływ na podstawę wymiaru mają zapisy w regulaminach wynagradzania i premiowania?
 • W jakich przypadkach trzeba koniecznie przeliczyć podstawę zasiłkową?
 • Jak ustalać podstawę wymiaru zasiłku, jeżeli pracownik zachorował od razu po powrocie z urlopów z tytułu macierzyństwa?

W tym miesiącu pozostało do wysłania jeszcze tylko

testowych egzemplarzy

to cykliczna publikacja, która uwzględnia zmiany przepisów i nowe interpretacje. Przedstawia rzeczywiste i często problematyczne przypadki rozliczeń ubezpieczeń społecznych i podaje opracowane przez ekspertów odpowiedzi na pytania zadawane redakcji przez księgowych.


W publikacji nie rozwodzimy się nad ogólną „problematyką”, a przedstawiamy odpowiedzi, których nie znajdziesz u innych

Kliknij, aby go otrzymać »

„Serwis płatnika ZUS”

Przyznam szczerze, że pomimo zamówionej prenumeraty ciężko było mi początkowo sięgnąć po tą lekturę… Zawsze było tłumaczenie: „później, teraz nie mam czasu na czytanie artykułów”. Jednak, gdy spróbowałam okazało się, że artykuły są krótkie, merytoryczne i bardzo skondensowane.

Czytelniczka

Publikacja znacznie ułatwia pracę. Zawarte w niej przykłady i interpretacje pozwalają na analizę poszczególnych przypadków, które wydawałyby się kłopotliwe. Wyjaśnienia ekspertów przedstawione są w sposób obrazowy i doskonale podpowiadają rozwiązania wielu sytuacji, z którymi się spotykamy w naszej pracy.

Czytelniczka

Czy publikacja jest dla Ciebie?

Jeśli odpowiedź na którekolwiek z pytań brzmi tak, to magazyn „Serwis płatnika ZUS” jest dla Ciebie. W naszej publikacji znajdziesz porady przygotowane specjalnie po to, żeby ułatwić Ci codzienną pracę.


Jeśli:

 • zajmujesz się ubezpieczeniami społecznymi,
 • chcesz wiedzieć o zmianach w przepisach i skutkach tych zmian w praktyce
Zamawiam »

Jakie są warunki otrzymania testowego egzemplarza magazynu?

WARUNEK NR 1


Poprawne wypełnienie formularza zgłoszenia.

WARUNEK NR 2


Jedna osoba może otrzymać wyłącznie jeden testowy egzemplarz biuletynu. Od tej zasady nie ma żadnych wyjątków.

Dlaczego na próbę? Czemu postanowiliśmy rozesłać na nasz koszt jeden testowy egzemplarz najnowszego numeru każdej osobie, która trafi na tę stronę?

Oto dlaczego:

Wiemy, że każdy zakup – również ten drobny – zawsze wiąże się z podejmowaniem ryzyka przez kupującego, który może mieć wątpliwości zwłaszcza wtedy, gdy kupuje coś w Internecie: nie może dotknąć towaru, sprawdzić wartości lub ocenić jego przydatności. To ryzyko przenosimy na siebie, wysyłając testowy egzemplarz Tobie i wszystkim innym zainteresowanym. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł sam sprawdzić i surowo ocenić, czy – zgodnie z moją obietnicą – rzeczywiście ułatwi Ci pracę

Magazyn „Serwis płatnika ZUS” da Ci dostęp:

Eletter

"Przegląd ZUS i Płace"

Dyżur emailowy

możliwość zadania pytania ekspertowi z zakresu ubezpieczeń społecznych

WWW

serwiszus.wip.pl

z wersją online publikacji

Cena standardowa 39,90 zł netto (41,90 zł brutto) za numer

Łączny koszt dostawy kolejnych 6 wydań plus 2 numery specjalne w ramach prenumeraty: 59,40 zł netto (62,67 zł brutto)

Prenumerata: Aktualizacje fakturowane co 6 wydań zwykłych, Faktura będzie wystawiana co 6 wydań zwykłych, 2 numery specjalne plus koszty pakowania i wysyłki.


Przedłużenie prenumeraty na kolejny okres nie wymaga odrębnego zamówienia i następuje automatycznie. Z prenumeraty możesz zrezygnować w dowolnym momencie. Rezygnacja będzie obowiązywała od kolejnego okresu rozliczeniowego.

Uwaga! Gwarantowany prezent po opłaceniu w terminie pierwszej faktury prenumeraty

 • chusta z motywem kwiatowym

po opłaceniu w terminie drugiej faktury prenumeraty

 • BON do drogerii o wartości 50 zł

WARUNKI WSPÓŁPRACY

W ciągu 24 godzin od przyjęcia Twojego zamówienia, wysyłamy pocztą bezpłatny numer zapoznawczy. Powinien do Ciebie dotrzeć w ciągu 3-5 dni roboczych.Od momentu otrzymania przesyłki z bezpłatnym numerem zapoznawczym masz 14 dni na zapoznanie się z nim.Jeżeli zdecydujesz się na otrzymywanie płatnych numerów, nie musisz się z nami kontaktować. Po zakończeniu okresu próbnego będziesz otrzymywał kolejne, płatne numer na wskazany adres. W takim przypadku będzie wystawiana faktura, która obejmuje 6 numerów zwykłych i 2 specjalne – cena jednego numeru wynosi 42,90 zł netto, koszty pakowania i wysyłki to jednorazowa opłata za cały okres prenumeraty - 59,40 zł netto. Łączna wartość zamówienia wraz z kosztami pakowania i wysyłki wynosi 402,60 zł netto (434,81 zł brutto).