PRENUMERATA 2020

Super promocja na prenumeratę
Aktualny numer bezpłatnie

CO NOWEGO?

Znajdziesz je w polskiej wersji światowego bestsellera Linux Magazine, która zawiera wszystko to, co ułatwi Ci pracę w linuksowym środowisku.


Gotowe rozwiązania – możesz stosować je od ręki

Przystępne wyjaśnienia – liczne przykłady, opisy i zrzuty ekranów pomogą Ci przenieść do swojego Linuxa opisywane rozwiązania.

Zobacz, co przykładowo będziesz profesjonalnie umiał robić w Linuxie

 • Odzyskasz dane z nośników, które trudno naprawić standardowymi metodami
 • Skonfigurujesz serwery udostępniające różnego rodzaju usługi
 • Rozbudujesz możliwości domowego systemu stereo o funkcje sieciowe i strumieniowanie Spotify dzięki Raspberry Pi
 • Skonstruujesz własnego robota działającego na bazie Arduino
 • Poznasz nowe, interesujące języki programowania

To nie wszystko. Dzięki Linux Magazine szybciej niż dotychczas poradzisz sobie z rozwiązaniem wielu codziennych sytuacji, jak chociażby lokalizacja i naprawa błędów sprzętowych.


Ponieważ systemy komputerowe są dość skomplikowane, często trudno zidentyfikować przyczynę problemu. Poza błędami w oprogramowaniu i wadliwymi konfiguracjami najczęstszą przyczyną niewłaściwego działania są usterki sprzętu. Drogim i czasochłonnym rozwiązaniem jest wymiana kolejnych podzespołów, ale to nie jedyne rozwiązanie.

Wiele programów potrafi zdiagnozować i wskazać problem, jeśli wiesz, jak umiejętnie z nich korzystać.

SPRAWDŹ »

Inxi bez tajemnic – jak sprawdzić, co się znajduje w systemie

Aplikacja wiersza poleceń Inxi oparta na Dmidecode umożliwia szczegółowy przegląd sprzętu zainstalowanego w systemie. Inxi dostępny jest w repozytoriach niemal wszystkich dystrybucji, dlatego najłatwiej zainstalować tę aplikację menadżerem pakietów.


Polecenie inxi-help wyświetli dosyć rozległą listę parametrów skryptu. Głównym zadaniem Inxi jest wyświetlenie informacji na temat sprzętu. Warto jednak wiedzieć, że program potrafi również zwrócić dane o systemie operacyjnym, wliczając w to wersję jądra, liczbę procesów, zużycie pamięci w systemie wraz z poziomem uruchamiania i typem oraz wersją środowiska graficznego.


Jeśli masz uprawnienia administratora, skorzystaj z polecenia inxi -v 7. Dzięki niemu uzyskasz informacje m.in. o wartości temperatury zarejestrowane przez czujniki w systemie. Oczywiście możesz przygotować mniej szczegółowy raport – wystarczy dodać odpowiednie parametry. Poziom szczegółowości możesz ustawić w skali od 0 do 7 za pomocą opcji -v< poziom szczegółowości>.


Ponieważ Inxi zwraca bardzo szczegółowe informacje o sprzęcie, jest doskonały do wykrywania problemów. Jeśli jakiś element nie jest dokładnie przedstawiony lub dane są niepoprawne, jak na przykład ilość RAM-u, bez problemu wyciągniesz wnioski na temat możliwych uszkodzeń.

Kolejne praktyczne rozwiązania dla nowej generacji entuzjastów Linuxa

Linux-Magazine to źródło wartościowej i praktycznej wiedzy, dzięki której poszerzysz swoje zawodowe umiejętności. Przykładowo:

 • Nauczysz się, jak wzbogacić swoje skrypty powłoki o menu za pomocą Smenu.
 • Dowiesz się, jak wykorzystać HDF5, by zoptymalizować operacje wejścia/wyjścia w aplikacjach współbieżnych.
 • Zobaczysz, jak w efektywny sposób korzystać z Reddita z wiersza poleceń.
 • Nauczysz się, jak działają łańcuchy Markowa i w jaki sposób uczy się sztuczna inteligencja.
 • Przekonasz się, co jeszcze warto wiedzieć na temat Knoppiksa 8.1.
 • Dowiesz się, jak stworzyć własny bezprzewodowy punkt dostępowy za pomocą Raspberry Pi, Ubuntu Core i pakietów snap.
 • Dowolnie zmodyfikujesz każdą czcionkę Open Type.
 • Utworzysz programy współbieżne przy użyciu Pony.

Dołącz teraz i uzyskaj dostęp do najbardziej praktycznych rozwiązań

Teraz to proste. Dostaniesz gotowe rozwiązania, nowinki, wyniki testów, porady ekspertów dotyczące wszystkich aspektów związanych z Linuxem, których nie znajdziesz nigdzie indziej. To dobra inwestycja. Najlepiej przekonaj się sam, jak wiele zyskasz

Pamiętaj, pierwszy numer otrzymujesz na nasz koszt i ryzyko! Masz 14 dni na podjęcie decyzji o kontynuowaniu prenumeraty.


Po tym okresie, jeśli nie zgłosisz rezygnacji zostaniesz prenumeratorem czasopisma „Linux Magazine”. Prenumerata będzie automatycznie odnawiana na kolejne okresy.


Twoje faktury będą obejmowały 12 numerów magazynu. Promocyjna cena każdego numeru wynosi 23,65 zł brutto (21,9 netto + 8% VAT). Koszty wysyłki ponosi wydawnictwo, więc wysyłka kosztuje Cię 0 zł.Po terminowym opłaceniu faktury otrzymasz od nas prezent – linuxową podkładkę pod mysz!

Gdybyś jednak z jakiś względów nie mógł kontynuować współpracy, pamiętaj żeby w ciągu 14 dni testu, zgłosić do nas rezygnację. Wówczas nie wyślemy kolejnego płatnego już numeru.


W okresie płatnej prenumeraty możesz zrezygnować w każdym momencie. Rezygnacja będzie obowiązywać od kolejnego okresu rozliczeniowego, wystarczy że poinformujesz o tym nasze Centrum Obsługi Klienta a kolejna faktura nie będzie już wystawiona.


W ramach prenumeraty otrzymasz:

 • Wydania papierowe wraz z płytą DVD – na podany w formularzu zamówienia adres
 • Wydania w wersji pdf, epub, mobi będziesz mógł pobrać ze strony www.linux-magazine.pl. Możesz też czytać je bezpośrednio ze strony. Dane do logowania do strony otrzymasz mailem po opłaceniu faktury.
 • Po terminowym opłaceniu faktury podkładkę pod mysz
 • Raz w tygodniu newsletter z nowościami ze świata Linuxa
 • Dołączysz do grona prenumeratorów Linux Magazine, będziesz mógł korzystać z atrakcyjnych zniżek i promocji dostępnych dla Czytelników
 1. Warunki współpracy:
 2. W ciągu 24 godzin od przyjęcia Twojego zamówienia, wysyłamy pocztą bezpłatny numer zapoznawczy. Powinien do Ciebie dotrzeć w ciągu 3-5 dni roboczych.
 3. Od momentu otrzymania przesyłki z bezpłatnym numerem zapoznawczym masz 14 dni na zapoznanie się z nim.Jeżeli zdecydujesz się na otrzymywanie płatnych numerów, nie musisz się z nami kontaktować. Po zakończeniu okresu próbnego będziesz otrzymywał kolejne, płatne numer na wskazany adres. W takim przypadku będzie wystawiana faktura, która obejmuje 12 numerów zwykłych – cena jednego numeru wynosi 21,90 zł netto. Łączna wartość zamówienia wynosi 262,80 zł netto (283,82 zł brutto)

e-mail: cok@wip.pl

telefonicznie: 22 518 29 29

poinformuj nas o tym, anulujemy zamówienie prenumeraty i nie otrzymasz żadnej faktury.


Pamiętaj o terminie 14 dni!