Odbierz w prezencie BESTSELLEROWY e-book

KLIKNIJ ABY GO OTRZYMAĆ »

NAJNOWSZE ZMIANY W PRAWIE PRACY

aktualizuj wiedzę na bieżąco

Jeżeli zdecydujesz się zostać z nami dłużej i opłacisz w terminie fakturę otrzymasz dodatkowo Czas pracy 2021, Informator kadrowego 2021 oraz bawełniany szal

Zamów BEZPŁATNY numer pisma
wraz z plakatem
Świadczenia na rzecz pracowników

Zamów NAJNOWSZY NUMER PISMA do testu i czytaj też

w wersji online na: www.aktualnoscikadrowe.wip.pl

Pamiętaj! Nowy sposób rozliczania samochodów musisz ująć w księgach rachunkowych. Nasz ekspert wyjaśni Ci, jak to zrobić. Pobierz BEZPŁATNY egzemplarz czasopisma „Rachunkowość i Podatki dla Praktyków

Co jeszcze znajdziesz w publikacji

Rachunkowość i Podatki

dla Praktyków

Zobacz film »

W Aktualnościach kadrowych 2020 przedstawiamy trudne i nietypowe przypadki prawa pracy w postaci czytelnych schematów w sposób przekrojowy, czytelny i zrozumiały. Odpowiadamy na bieżąco, na pytania Czytelników nasi eksperci pomagają rozwiązywać trudne problemy wyjaśniają jak zastosować ciągle zmieniające się przepisy bez popełnienia kosztownych błędów, co jest nieocenioną pomocą w codziennej pracy specjalistów ds. kadr.

Czy można żądać oświadczenia, czy pracownik miał COVID-19

PYTANIE: Czy pracodawca ma prawo żądać od pracownika przy jego zatrudnianiu (albo i od pracowników już zatrudnionych) oświadczenia o tym, czy pracownik chorował na COVID-19, miał kontakt z osobą zakażoną lub przechodził kwarantannę (z podaniem dat)? Motywujemy to względami bezpieczeństwa.

ODPOWIEDŹ: Kodeks pracy daje pracodawcy, w ramach zakreślonych przez RODO, podstawę po pobierania takich informacji od pracownika.

Marcin Sarna

radca prawny

Z najnowszego numeru Aktualności kadrowych można dowiedzieć się m.in.:

 • Co wynika z wyroków TSUE w sprawie dyżuru "pod telefonem"
 • Jak rozwiązać problemy z praktyki w związku ze świętem w sobotę
 • Czy w czasie przestoju możemy wpisać pracownikowi urlop
 • Czy COVID może być wypadkiem lub chorobą zawodową
 • Czy zmianę miejsca pracy zdalnej trzeba uzgodnić z pracodawcą
 • Czy może być tak, że akta są pisemne, a dokumentacja pracy zdalnej elektroniczna
 • Co planuje resort pracy w sprawie pracy zdalnej
 • Co to znaczy, że przedmiotem umowy o dzieło jest konkretny, indywidualny rezultat (wyrok)
 • Czy ewidencjonować minuty nadliczbowe (wyrok)
 • Czy pracownik może zablokować przymusowy urlop z tarczy antykryzysowej

Więcej tematów, komentarzy ekspertów i odpowiedzi

na pytania znajdziesz w publikacji

AKTUALNOŚCI KADROWE 2021

Wypełnij formularz i naciśnij przycisk „Zamawiam”

Od momentu otrzymania przesyłki z bezpłatnym numerem zapoznawczym masz 14 dni na zapoznanie się z nim. Jeżeli zdecydujesz się na otrzymywanie płatnych numerów, nie musisz się z nami kontaktować. Po zakończeniu okresu próbnego będziesz otrzymywał kolejne, płatne numery.


W takim przypadku będzie wystawiona faktura VAT, która obejmuje 6 numerów zwykłych i 2 numery specjalne, każdy w cenie 41,90 zł netto. Łączny koszt zamówienia z pakowaniem i wysyłką wynosi 394,60 zł netto (426,16 zł brutto).


Możesz zrezygnować z otrzymywania kolejnych, płatnych już numerów w ciągu 14 dni od daty otrzymania numeru bezpłatnego. Z prenumeraty możesz zrezygnować z końcem okresu rozliczeniowego, o swojej decyzji poinformuj nasze Biuro Obsługi Klienta telefonicznie 22 518 29 29, poprzez: www.formularze.wip.pl lub faksem: 22 617 60 10. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku od 8 do 16. Jeżeli nie zdecydujesz się na dalszą współpracę nie musisz odsyłać bezpłatnego numeru pisma.

 • bezpłatny dostęp do serwisu dokumentacjakadrowa.wip.pl – znajdziesz tam nowości, porady ekspertów, wzory dokumentów, e-booki;
 • serwis e-mailowy – 2 razy w tygodniu od poniedziałku do piątku otrzymasz e-mail z najnowszymi informacjami i zmianami z zakresu prawa pracy;
 • Telefoniczne Pogotowie Kadrowe, czyli dyżur eksperta w każdy wtorek – redakcyjni eksperci odpowiadają na każde pytanie związane z dokumentacją kadrową
 • bezpłatne konsultacje z ekspertami (e-mailowo na adres dokumentacjakadrowa@wip.pl), zawsze w razie wątpliwości możesz zadać pytanie i opisać swój problem.
 • e-wydanie publikacji – bieżące i archiwalne numery w wersji elektronicznej.

Korzystaj ze wszystkich możliwości jako prenumerator!

TAK, chcę otrzymać testowy egzemplarz najnowszego numeru „Dokumentacja kadrowa”


Wiem, że koszt pakowania i wysyłki testowego egzemplarza „Dokumentacja kadrowa” poniesie wydawca.


Pamiętam, że razem z bezpłatnym egzemplarzem publikacji otrzymam BEZPŁATNIE cały zestaw PREZENTÓW oraz mogę korzystać z BEZPŁATNYCH KONSULTACJI z ekspertami.


Zostałem poinformowany, że otrzymuję egzemplarz testowy BEZPŁATNIE, podczas gdy standardowa cena publikacji w prenumeracie wynosi 69,90 zł netto (73,39 zł brutto) za egzemplarz.


Rozumiem, że jeśli publikacja mi się spodoba mam 14 dni na podjęcie decyzji o prenumeracie. Jeśli będę chciał otrzymywać kolejne, płatne już numery pisma, to nie muszę nigdzie tego zgłaszać - zostaną przesłane automatycznie. Prenumerata obejmuje 6 wydań zwykłych oraz jednorazowe koszty pakowania i wysyłki (59,40 zł netto - 62,37 zł brutto). Jeżeli jednak nie będę zainteresowany prenumeratą, w tym terminie poinformuję wydawcę o rezygnacji z możliwości prenumeraty mailem (cok@wip.pl), telefonicznie (22 518 29 29), faksem (22 617 60 10) lub pocztą (ul. Paderewskiego 167, 05-070 Sulejówek)


Po opłaceniu faktury za prenumeratę 49 pierwszych osób otrzyma planer i notatnik ze wskaźnikami kadrowo – płacowymi KADROBOOK oraz książkę AKTA OSOBOWE.