Za pan brat z głoską [r] – terapia rotacyzmu w praktyce

Bezpłatne webinarium dla Logopedów

Rotacyzm to najczęściej zauważana przez laików wada wymowy. Mimo, że jest to zaburzenie popularne, a na rynku dostępnych jest wiele pomocy urozmaicających ćwiczenia, należy pamiętać, że [r] to najtrudniejsza z polskich głosek, a terapia rerania może nie przynosić szybkich efektów. Najtrudniejszy wydaje się etap przygotowania pacjenta do prawidłowej wymowy dźwięku oraz wywołania głoski [r], między innymi ze względu na mnogość przyczyn zaburzenia i form deformacji wymowy. W trakcie szkolenia logopedzi będą mogli usystematyzować i poszerzyć wiedzę na temat sposobu prowadzenia pierwszych etapów terapii rotacyzmu. Poznają liczne konkretne propozycje ćwiczeń oraz sposobów wywoływania dźwięku. Autorka przedstawia przykłady i prezentuje sposób wykonania ćwiczeń, starając się udzielić porad praktycznych.

Obejrzyj szkolenie bezpłatnie

Szkolenie jest uzupełnieniem treści nr 33/2021 „Strefy Logopedy” pt. „Twarrrdy orzech do zgrrryzienia?! Terapia rotacyzmu – diagnoza, etap przygotowujący do prawidłowej artykulacji i wywołanie głoski [r]” autorstwa Sylwii Zasady i Doroty Dudzińskiej.

Adresaci webinarium

  • Logopedzi-praktycy, którzy szukają pomysłów na urozmaicenie warsztat pracy,
  • Początkujący logopedzi,
  • Studenci ostatnich lat studiów logopedycznych.

Program szkolenia

  • Warunki prawidłowej wymowy r,
  • Propozycje ćwiczeń oddechowych: Dlaczego oddech jest tak ważny?, Na co zwrócić uwagę w czasie ćwiczeń? Jakie ćwiczenia zastosować? Jakie są cele tych ćwiczeń?,
  • Propozycje ćwiczeń uwrażliwiających miejsce artykulacji głoski,
  • Propozycje wywołania dźwięku [r] przez metodę przekształceń fonemowych,
  • Propozycje wywołania dźwięku [r] przez metodę mechaniczną,
  • Wykorzystanie wibratora logopedycznego,
  • Pomoce do rotacyzmu – praktyczne: Książeczki, Gry,
  • Pomoce do rotacyzmu – teoretyczne.

Szkolenie online prowadzi

Paulina Grzebalska

Neurologopeda, Provider-terapeuta Johansen IAS, polonista, pedagog pracy. Pracuje z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy i dyslalią w wieku żłobkowym, przedszkolnym i szkolnym. Prowadzi terapię neurologopedyczną dzieci ze zaburzeniami ze spektrum autyzmu, a także osób dorosłych z afazją i dyzartrią.

Zapisz się na szkolenie

Wystarczy, że podasz dane



*






Wraz z zapisem na szkolenie zyskujesz dostęp do e-lettera „Słowo się rzekło”, w których znajdziesz specjalistyczne porady, pomysły na prowadzenie zajęć logopedycznych czy wskazówki dotyczące nowoczesnych metod działania.

Wiedza i Praktyka sp. z o.o., ul. Łotewska 9A, 03-918 Warszawa,

tel.: (22) 518 29 29, e-mail: cok@wip.pl


Numer NIP: 526-19-92-256, Numer KRS: 0000098264 - Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie

XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Wysokość kapitału zakładowego: 200 000 zł.