Uczeń w spektrum autyzmu. Aspekty prawne i praktyczne

ZAMÓW TERAZ »

Publikacja dedykowana nauczycielom pracującym z uczniami w spektrum autyzmu to źródło wiedzy na temat funkcjonowania dzieci i młodzieży z ASD. Czytelnik dowie się z niej, czym jest spektrum autyzmu, jakie są jego najczęstsze objawy oraz jakie cechy wykazuje dziecko w spektrum. Nauczyciele poznają zasady organizacji kształcenia dla ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, znajdą odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, w tym również te natury prawnej. W książce zamieszczono także przykładowe WOPFU oraz IPET, które będą praktyczną pomocą dla zespołów pracujących planujących proces edukacyjny swoich uczniów.

Korzyści dla Ciebie

ZAMÓW TERAZ »

Usprawnij swoją codzienną pracę – wszystkie wskazówki, przepisy prawne i dokumentacja w jednym opracowaniu

Korzystaj z wiedzy doświadczonych ekspertów i dokumentacji opracowanej na podstawie aktualnego stanu prawnego

Kompleksowe opracowanie tematu w zakresie organizacji kształcenia dla ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego

ZAMÓW »

Funkcjonowanie osób w spektrum autyzmu w dużej mierze zależy od tego, jakie warunki oferuje im otoczenie. Nadmiar bodźców, silnie emocjonalnych wydarzeń, zmian, niezrozumiałych i niewytłumaczonych sytuacji, chroniczny stres sprawiają, że osoby te mogą gorzej radzić sobie z codziennością. Obowiązkiem dyrektora i nauczycieli jest zapewnienie każdemu uczniowi zindywidualizowanego wsparcia, adekwatnego do potrzeb i możliwości. Realizacja tego zadania nie jest łatwa, ale tylko spójne, systemowe działania całej społeczności szkolnej mogą doprowadzić do stworzenia optymalnych warunków rozwoju.


Dzięki książce:

Pobierz1

  • Dowiesz się, czym jest spektrum autyzmu, jakie są jego najczęstsze objawy oraz jakie cechy wykazuje dziecko w spektrum.
  • Poznasz zasady organizacji kształcenia dla ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
  • Zyskasz przykładowe WOPFU oraz IPET, które będą praktyczną pomocą dla zespołów pracujących planujących proces edukacyjny swoich uczniów.

168 stron

Miękka okładka

Cena:
79,90 zł brutto

Koszty pakowania i przesyłki: 0 zł

Patronat medialny: