Ogólnopolska konferencja
dla zarządzających w ochronie zdrowia

Oglądaj retransmisję

Wyzwania menedżera ochrony zdrowia w 2022 roku

bezpłatna retransmisja

O konferencji:

Portal SerwisZOZ to wiarygodne źródło informacji z zakresu ochrony zdrowia. Ułatwia kierownikom i menedżerom placówek medycznych zarządzać nimi zgodnie z najnowszym rozporządzeniami i zmianami.


Wraz z Kancelarią F/K Legal, która ma wieloletnie doświadczenie w udzielaniu porad prawnych z zakresu prawa medycznego, zapraszamy na bezpłatną konferencję online.


Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, organizujemy Ogólnopolską konferencję dla zarządzających w ochronie zdrowia Wyzwania menedżera ochrony zdrowia w 2022 roku. Jest to pierwsza edycja konferencji.


Podczas konferencji ekspertki omówią najważniejsze zmiany w ochronie zdrowia – jak aktualna sytuacja wpływa na placówki medyczne i ich rozwój oraz z jakimi trudnościami będzie musiał zmierzyć się personel. Mamy nadzieję, że przygotowane webinary rozwiążą problemy, z którymi trudzą się placówki medyczne.

Zapraszamy przede wszystkim:

Oglądaj retransmisję
  • właścicieli praktyk lekarskich,
  • lekarzy,
  • kadrę zarządzającą placówkami medycznymi.

Korzyści:

  • udział w bezpłatnym wydarzeniu,
  • możliwość zdobycia praktycznej wiedzy przydatnej w codziennej pracy,
  • omówienie istotnych zmian niezbędnych do zarządzania placówką medyczną,
  • forma online, dzięki której możesz obejrzeć konferencję w dowolnym miejscu,

Program konferencji*

Powitanie

Katarzyna Fortak-Karasińska - radca prawny, Founding Partner w Kancelarii F/K Legal

Jak udzielać świadczeń pacjentom z Ukrainy? Problemy i praktyczne rozwiązania.

Uchodźcy, którzy przebywają na terenie Polski, stanowią liczną grupę osób, która potrzebuje opieki zdrowotnej. Placówki medycznej muszą stanąć na wysokości zadania, jednak ograniczenia językowe czy nowa sytuacja utrudniają im pracę. Z webinaru dowiesz się m.in. jak sporządzić poprawnie dokumentację medyczną i inne świadczenia w j. ukraińskim i jak sobie radzić z problemami braku danych od pacjenta, a dodatkowo ekspertki udzielą porad i wskazówek jak postępować i wdrażać nowe rozwiązania.

Marta Woś

Marta Byzdra-Pawlak

Karolina Polowczyk

Jak zabezpieczyć się przed roszczeniami w przypadku błędów medycznych i zachować dobre imię placówki?

Z wystąpienia dowiesz się, jak kształtuje się odpowiedzialność lekarza i placówki medycznej za wystąpienie błędu medycznego w leczeniu pacjenta, jak reagować na roszczenia oraz jak konstruować umowy z lekarzami.

Aleksandra Macuga

Jak zabezpieczyć interesy placówki w toku kontroli? Praktyczne wskazówki i porady.

Dowiedz się, jakie działania możesz podjąć w trakcie kontroli, aby zabezpieczyć swoje interesy, jakie zagrożenia za sobą niesie kontrola NFZ oraz jakie zasady obowiązują w trakcie kontroli a także, jakie masz obowiązki.

Marta Byzdra-Pawlak

Katarzyna Włodarczyk

Ostatnie zmiany w telemedycynie i e-zdrowiu oraz nowe zasady świadczenia e-usług.

W trakcie wystąpienia będą poruszane zagadnienia dotyczące: standardu organizacyjnego teleporad obowiązującego w POZ, konsekwencji nieprzestrzegania zasad, zasad udzielania teleporad obwiązujących w AOS, wymiany danych w e-dokumentacji oraz zasad działania Platformy P1 i omówienia raportowania zdarzeń medycznych na tej platformie.

Katarzyna Kosma

Rozwój biznesowy placówek medycznych w dobie pandemii - dokąd zmierza system opieki zdrowotnej?

Z wystąpienia dowiesz się o problemach polskiego systemu ochrony zdrowia: przed COVID-19 i w czasie pandemii, zmianach organizacyjnych w podmiotach leczniczych oraz w systemie ochrony zdrowia, kryzysie na rynku pracy oraz tendencjach pocovidowych.

Oglądaj retransmisję

Katarzyna Fortak-Karasińska

EKSPERTKI

Współpracuje z praktyką sporów sądowych. Ma doświadczenie w reprezentowaniu klientów w sporach sądowych przed sądami powszechnymi, w szczególności w postępowaniach cywilnych, w tym w sprawach dotyczących błędów medycznych oraz postępowaniach gospodarczych.

Lawyer/Radca Prawny w Kancelarii F/K Legal

Ma ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe obejmujące szczegółowe zagadnienia prawa medycznego, współpracy i funkcjonowania podmiotów leczniczych w ramach systemu NFZ, prawa farmaceutycznego oraz prawa zamówień publicznych, także w prowadzeniu spraw przed sądami cywilnymi oraz sądami administracyjnymi.

Radca prawny, Founding Partner w Kancelarii F/K Legal

Aleksandra Macuga

Katarzyna Fortak-Karasińska

Specjalizuje się w obszarze prawa medycznego. Zajmuje się głównie sprawami związanymi z obsługą podmiotów medycznych. Odbyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi.

Senior Lawyer/Radca Prawny w Kancelarii F/K Legal

Marta Woś

Specjalizuje się zarówno w obszarze prawa cywilnego procesowego, jak i materialnego oraz prawa medycznego. Zajmuje się głównie procesami sądowymi przeciwko NFZ o błędy w sztuce medycznej, sprawami z zakresu odpowiedzialności zawodowej lekarzy oraz bieżącą obsługą podmiotów leczniczych.

Of Counsel, Radca Prawny w Kancelarii F/K Legal

Katarzyna Kosma

Specjalizuje się w obszarze prawa cywilnego, w tym procesowego i medycznego, a także sprawach za zakresu prawa pracy. Świadczy pomoc prawną jako obrońca reprezentujący lekarzy przed organami dyscyplinarnymi izb lekarskich. Autorka publikacji dotyczących wykonywania zawodu lekarza oraz z zakresu funkcjonowania podmiotów leczniczych.

Specjalizuje się w obszarze prawa medycznego, administracyjnego, cywilnego oraz postępowania administracyjnego. Zajmuje się bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych, w szczególności podmiotów leczniczych. Udziela klientom wsparcia w zakresie kontraktowania i realizacji umów z Narodowym Funduszem Zdrowia, kontroli świadczeniodawców, rejestracji działalności leczniczej, praw pacjenta oraz zagadnień związanych z prowadzeniem dokumentacji medycznej.

Practice Partner, Radca Prawny w Kancelarii F/K Legal

Lawyer, Aplikant Radcowski w Kancelarii F/K Legal

Marta Byzdra-Pawlak

Karolina Polowczyk

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła Podyplomowe Studium z zakresu Prawnej Obsługi Przedsiębiorców. Zajmuje się bieżącą obsługą prawną podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Bierze czynny udział w prowadzeniu postępowań sądowych. Autorka publikacji dotyczących dokumentacji medycznej. Obszar jej zainteresowań skupia się wokół prawa medycznego, prawa cywilnego oraz postępowania cywilnego.

Senior Lawyer, Radca Prawny

Katarzyna Włodarczyk

Oglądaj retransmisję

ORGANIZATOR

PATRON MERYTORYCZNY

PARTNERZY MEDIALNI

FAQ

square

Kiedy i gdzie odbywa się retransmisja konferencji?

Nagranie z retransmisją jest bezterminowe. Obejrzysz je w dowolnym miejscu i czasie, za pomocą wybranego urządzenia.

hide
square

Jak mogę obejrzeć retransmisję konferencji?

Wystarczy, że zapiszesz się za pomocą formularza, a linka z nagraniem otrzymasz na swoją skrzynkę pocztową. Sprawdź SPAM, jeśli wiadomość nie dotrze w ciągu kilku minut.

hide
square

Czy dostanę certyfikat uczestnictwa?

Nie. Certyfikat uczestnictwa jest możliwy do zdobycia tylko podczas wydarzenia online.

hide
square

Czy będzie kolejna edycja konferencji?

Tak. Konferencja zaplanowana jest na początek października. Śledź naszego Facebooka, by być na bieżąco z informacjami.

hide
Oglądaj retransmisję

WYPEŁNIJ PROSTY I BEZPIECZNY FORMULARZ

Po zapisaniu się za pomocą formularza, dostaniesz link do nagrania na swoją skrzynkę pocztową.
Nagranie obejrzysz w dowolnym czasie i miejscu.


Miłego oglądania!* Pole oznaczone gwiazdką jest obowiązkowe

Wiedza i Praktyka sp. z o.o., ul. Łotewska 9A, 03-918 Warszawa,

tel.: (22) 518 29 29, e-mail: cok@wip.pl


Numer NIP: 526-19-92-256, Numer KRS: 0000098264 - Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie

XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Wysokość kapitału zakładowego: 200 000 zł.