Gdzie musisz wdrożyć e-dokumentację, a gdzie jeszcze nie jest to konieczne w 2019 r.

UWAGA!

Do wysyłamy TESTOWE egzemplarze naszego magazynu.

Przepis prawny, który miał wejść w życie 1 stycznia 2019 r. i obligował niemal wszystkie placówki mające umowę z NFZ do prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej został wykreślony. Oznacza to uchylenie obowiązku prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej w odniesieniu do:

  • historii choroby - w przypadku szpitali;
  • historii zdrowia i choroby - w przypadku placówek ambulatoryjnych.

Czy wiesz jak postąpić w nowej rzeczywistości prawnej?

  • jakie dokumenty musisz prowadzić w formie elektronicznej od początku 2019 roku;
  • jakie narzędzia będą niezbędne do autoryzacji e-dokumentacji;
  • jakie daty wdrożenia e-dokumentacji są obecnie obowiązujące;
  • jaki minimalny zestaw danych i funkcjonalności powinien mieć system do e-dokumentacji;
  • jak zabezpieczyć dane wrażliwe o pacjencie w e-dokumentacji.

Odpowiedzi na te pytania a także wiele innych wskazówek ekspertów znajdziesz w magazynie „Zarządzanie Placówką Medyczną”!

TAK, chcę otrzymać testowy egzemplarz najnowszego numeru „Zarządzanie Placówką Medyczną” wraz z dostępem do e-wydania. Od momentu otrzymania testowego egzemplarza mam aż 14 dni na zapoznanie się z nim i podjęcie decyzji, czy chcę otrzymywać kolejne, płatne numery.

Rozumiem,
że również za darmo otrzymam prezent: płytę CD „Wzory dokumentów - odpowiedzialność za błędy medyczne”.


Wiem, że koszt pakowania i wysyłki testowego egzemplarza „Zarządzanie Placówką Medyczną ” i płyty CD poniesie wydawnictwo.

Rozumiem,
że jeśli będę chciał otrzymywać kolejne, płatne już numery magazynu, to nie muszę nigdzie tego zgłaszać - zostaną przesłane automatycznie.


Zasady prenumeraty z dostępem do e-wydań:


Jeśli zdecydujesz się na otrzymywanie kolejnych numerów, będziesz otrzymywać fakturę VAT, która będzie obejmowała 9 numerów magazynu (7 numerów oraz 2 wydania specjalne) wraz z dostępem do serwisu online www.zpm.wip.pl z e-wydaniami magazynu. Cena jednego numeru w wersji papierowej wynosi 49,90 zł netto (52,40 zł brutto). Koszt dostępu do serwisu online z e-wydaniami w ramach prenumeraty wynosi 90 zł netto (110,70 zł brutto).Łączne koszty pakowania i wysyłki 69,30 zł netto (72,77 zł brutto). Przedłużenie prenumeraty na kolejny okres nie wymaga odrębnego zamówienia i następuje automatycznie.


Z prenumeraty możesz zrezygnować w każdym momencie. Rezygnacja będzie obowiązywać od kolejnego okresu rozliczeniowego, wystarczy że poinformujesz o tym nasze Centrum Obsługi Klienta, a kolejna faktura nie będzie już wystawiona.

Bezpłatny dostęp do archiwum online zpm.wip.pl - znajdziesz tam e-booki, porady ekspertów, wzory dokumentów oraz archiwum swoich e-wydań;

Serwis e-mailowy – dwa razy w tygodniu otrzymasz e-mail z najnowszymi informacjami i zmianami z zakresu prawa medycznego i zarządzania placówką medyczną;

Bezpłatny udział w konferencjach regionalnych i ogólnopolskich w ramach „Forum Menadżerów Służby Zdrowia", szczegóły na zpm.wip.pl w Akademia Menedżera;

Pytanie do eksperta (e-mailowo na adres zpm@wip.pl), zawsze w razie wątpliwości możesz zadać pytanie redakcji emailem. Odpowiedzi udzielamy po konsultacji z ekspertem na łamach magazynu i wysyłamy na adres e-mail.

1. Po opłaceniu pierwszej faktury za prenumeratę w terminie otrzymasz PREZENT: „Dokumentacja RODO w ochronie zdrowia - niezbędne wzory formularzy,zgód i oświadczeń

2. Po opłaceniu drugiej faktury za prenumeratę w terminie otrzymasz PREZENT: „RODO w podmiotach leczniczych i gabinetach lekarskich z wzorami na płycie CD"

PREZENTY!

Wypełnij teraz poniższy formularz i naciśnij przycisk „Zamawiam”, a w ciągu ok. 5 dni otrzymasz pocztą magazyn „Zarządzanie Placówką Medyczną” wraz z PREZENTEM płytą CD „Wzory dokumentów - odpowiedzialność za błędy medyczne”. W ciągu 48 h otrzymasz dostęp do e-wydania testowego numeru a dane do logowania znajdziesz na skrzynce e-mail.

Korzystaj ze wszystkich możliwości jako prenumerator!

Czytelnicy o nas


PIOTR MIADZIOŁKO, dyrektor SPZOZ w Gostyniu, wiceprezes Wielkopolskiego Związku Szpitali Powiatowych, wiceprzewodniczący Rady Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych, członek Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali:


Kiedy mówimy, że nasza wiedza jest wystarczająca, nawet nie przychodzi nam na myśl, jak bardzo się mylimy. Musimy wiedzieć, że człowiek uczy się całe życie. Gdy po raz pierwszy przeczytałem „Zarządzanie Placówką Medyczną”, napotkałem w nim wiele cennych wskazówek, które niejednokrotnie wykorzystałem podczas swojej pracy, które okazały się bardzo przydatne i pomocne. Z ogromną chęcią czytam każde wydanie magazynu. Znajduję z nim wiele aktualności z rynku usług medycznych, porad prawnych, interpretacji przepisów, rozporządzeń, zarządzeń, wskazówek i rad osób z branży, które rozwiązywały już wiele istotnych problemów w różny sposób. Wszystkim menedżerom podmiotów leczniczych szczerze polecam czasopismo „Zarządzanie Placówką Medyczną”. Jego lektura pomoże uzyskać wiele przydatnych informacji i nieustannie pogłębiać swoją wiedzę.


GRETA KANOWNIK, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w Warszawie, kierownik Działu Administracji Medycznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku:


Magazyn ,,Zarządzanie placówką medyczną’’ przekazuje istotne, wiarygodne i aktualne informacje wykorzystywane przede wszystkim przez kadrę zarządzającą podmiotami leczniczymi. Dodatkowo jest interesującym źródłem wiadomości popartym wiedzą praktyków, a także inspiracją do pogłębiania wiedzy. Jest nieodzowną pomocą w niełatwej pracy menedżera, czyli zarządzaniu placówką.


Każda dawka specjalistycznej wiedzy jest obecnie na wagę złota. Ważne jest zatem, aby wiedza z danej dziedziny trafiała do kręgu zainteresowanych osób, które będą wiedziały, co zrobić z określonymi informacjami i jak je wykorzystać w praktyce.


Niezwykle pomocny jest tutaj magazyn „Zarządzanie placówką medyczną”, a przyszłość tego typu publikacji rysuje się bardzo dobrze. Coraz więcej osób poszukuje wiedzy tu i teraz, bez zbędnego marnowania czasu. W przypadku takich czasopism specjalistyczna wiedza jest aktualna w danym czasie, wzbogacana dodatkowo o fachowe opinie najlepszych ekspertów w danej branży.